На головну сторінку

Ніна МатвієнкоНіна Матвієнко
Народна артистка України

Перейти до списку пісень >>

Альбоми:
  • Золотослов (1997)
  • І серце одпочине (1997)
  • Золотий камінь посіємо (2CD) (2003)
  • Найкраще (2005)
  • З маминих долонь (2006)
  • Молитва (2006)
  • Українські народні пісні (2006)
  • Марія Оранта (2014)

Народилась: 10.10.1947
Місце народження: с. Неділище

Біографія

"Я хочу бути піснею!.."
Ніна Матвієнко, 16.01.1986 р.

Співачка Ніна Митрофанівна Матвієнко народилася 10 жовтня 1947 р. в с. Неділище Ємільчинського району на Житомирщині у сім'ї Митрофана Устимовича та Антоніни Ільківни Матвієнків п'ятою дитиною. Окрім матері, її доглядали Толя, Люся, Марія і Микола, вона ж була нянькою Василеві, Валентині, Іванові, Михайлу, Поліні та Володі (у родині було одинадцять дітей). Працювати Ніна почала з чотирьох років: доглядала молодших братів і сестер, пасла худобу, одного літа навіть "наймитувала" у дядька Архипа в сусідньому хуторі Гонорино. "Я в такій сім'ї народилась, – зізнається співачка, – що в дитинстві нічого людського не бачила. Тільки й свята, коли тато не був п'яним і вони з мамою співали..." Батько мав важкий характер. Горілка витравила з його душі співчуття і ласку. Не чули діти від нього доброго слова, ніколи тепла батьківська рука не опускалась з ніжністю на дитячі голови... Життєвим оберегом для родини стала мама – Антоніна Ільківна. Її енергії, добрих слів, ніжності і теплоти вистачало на всіх. Мала вона і неабиякий співочий талант, в повній мірі успадкований дочкою, могла співати в три, навіть, в чотири голоси. Ніна й досі впевнена: якби не обставини, якби не важка селянська доля, могла б її ненька стати великою співачкою (наприкінці 1970-х років Ніна записала диск із материними піснями).

З дитинства Ніна любила читати, ховалася під фікусом і потайки читала "Знедолених" Віктора Гюго (чому під фікусом? бо після відбою у спальнях світло вимикали, і лише під фікусом можна було почитати)... Звичайно, вона й не мріяла про кар'єру співачки. Сказати, що родина жила бідно, значить нічого не сказати. Щоб хоч якось полегшити собі життя, батьки вирішили віддати когось із дітей до інтернату. Вибір спинився на Ніні. Одинадцятилітня дівчинка мала веселий характер, легко сходилась з людьми. Мама вважала, що їй легше буде перенести розлуку з рідною домівкою. Отож, 1958 р. Ніна пішла навчатися в школу-інтернат в селищі Потіївка Радомишльського району. Це була перевірка сили її характеру і волі, любові до життя і до людей. Один із вихователів карав її за найменшу провину, годинами тримав у кутку на колінах, загадував виконувати найважчу роботу... Ламав горду душу. Не зламав, на щастя... Не зважаючи на те, що співачка була дрібненькою дівчинкою, вона стійко перенесла всі важкі випробування, не зневірилась, не загубила світлих почуттів і віри в себе. У школі займалася легкою атлетикою та акробатикою, співала пісні Людмили Зикіної. У дев'ятому класі закохалася у вчителя Івана (однак через нехорошу поведінку згодом його покинула). Одна з улюблених викладачок Людмила Іванівна, зачувши по радіо виступ хору імені Григорія Верьовки, порадила Ніні професійно зайнятись співом і спробувати себе у цьому мистецькому колективі. Дівчина дізналася про вокальну студію при хорі, поїхала туди, подивилася, сподобалось їй, але закінчивши інтернат, влаштувалася на завод "Хіммаш" копіювальницею, потім – помічницею кранівника. Там вперше почула вдячні слова про свій спів і нарешті кинула сміливий виклик долі – почувши, що в Житомирі набирають дівчат до участі в естрадному вокальному ансамблі, приїхала на проби до обласного центру. В Житомирській філармонії дійсно мріяли про створення жіночого вокального гурту. Але Ніна Матвієнко – природжена солістка, її неповторний голос, що має дивовижну силу і політ, близька до автентичної манера виконання ніяк не в'язалися з колективним естрадним співом... Ніні ввічливо відмовили (проби вдало пройшла інша легендарна українська співачка – Раїса Кириченко).

Невдача в Житомирі не спинила Ніну. Бажання співати було таким сильним, що в 1966 р. вона все кинула і поїхала до Києва в студію українського хору імені Григорія Верьовки. Там її талант було і помічено, і оцінено. Особливі слова подяки Ніна Матвієнко завжди адресує своєму викладачеві з вокалу Юлії Кроткевич і, звичайно, художньому керівникові хору Анатолію Авдієвському. Про нього вона якось написала: "Не чоловік – Церква"...

По закінченні у 1968 р. вокальної студії Ніна стає солісткою хору імені Григорія Верьовки. Саме в ньому і відбулося її професійне становлення, поступове і яскраве сходження до вершин творчої майстерності і слави – Ніна Матвієнко перемогла на Всеукраїнському конкурсі "Молоді голоси" (1978 р.), Всесоюзному телевізійному конкурсі "З піснею по життю" (1979 р.), Всесвітньому конкурсі фольклорних пісень (Братислава, 1979 р.), ХІІ Всесвітньому фестивалі молоді і студентів (Москва, 1985 р.). З 1968 р. Ніна Матвієнко разом з Марією Миколайчук та Валентиною Ковальською виступає у складі вокального тріо акапельного співу "Золоті ключі", а у 1991 р. стає солісткою камерного оркестру "Київська камерата". Відтоді розпочинається новий період в творчій долі Ніни Матвієнко – дивно виразний характер фольклорного співу співачки гармонійно поєднується з академічним стилем виконання "Камерати", тим самим розширюючи художній репертуар концертної практики колективу. Також плідно працює з ансамблями "Мрія", "Березень", "Кобза", хорами "Дударик" та "Хрещатик", капелою ім. А. Ревуцького.

1978 р., за великий внесок у розвиток українського мистецтва і за активну культурно-творчу діяльність Ніні Матвієнко присвоєно звання заслуженої артистки України. А вже 1985 р. Ніна Матвієнко стає народною артисткою України.

Ніні Матвієнко присуджено Національну премію імені Тараса Шевченка (1988 р.), премію імені В. Вернадського (2000 р., рішенням ради Фонду інтелектуальної співпраці "Україна – XXI століття" за визначний інтелектуальний внесок у розвиток України), найпочесніше звання нашої держави – Герой України (2006 р.). З 1989 р. Ніна Матвієнко входить до Спілки кінематографістів України, 1991 р. стає Жінкою України, а з 2000 р. – Президентом українського відділення Міжнародної ради організацій фольклорних фестивалів та народного мистецтва (СІОРР). 1996 р. її нагородили вищою відзнакою Фонду Міжнародної премії імені М. А. Касяна – орденом Миколи Чудотворця за визначний вклад у примноження добра на Землі. 1997 р. Ніна Матвієнко стає кавалером державної нагороди – ордена княгині Ольги III ступеня. 1999 р. співачку нагороджено почесним знаком Всеукраїнського товариства "Просвіта" за вагомий особистий внесок у справу відродження української культури, формування національної свідомості, розбудову та зміцнення Української держави. 2002 р. Ніна Матвієнко нагороджена Орденом Святого Станіслава IV ступеня за вагомий особистий внесок у розвиток культурного співробітництва України з іншими державами, у справу становлення української національної духовної та культурної еліти, видатні творчі досягнення, високий професіоналізм та значну добродійну діяльність.

Звісно, що за цим усім стоїть щоденна, важка і наполеглива праця. Тисячі концертів, зустрічей, творчих вечорів, записів на радіо і телебаченні, гастролі по Україні, країнах Європи, Північної і Південної Америки. Її майстерності аплодували в Мексиці, США, Канаді, Чехії, Польщі, Угорщині, Фінляндії, Кореї, Франції... Голосом Ніни Матвієнко співає й плаче Україна, але, окрім яскравого співочого таланту, вона має талант драматичної актриси. Її вміння перевтілюватись вражає. Не випадково режисери із задоволенням запрошують її до зйомок художніх і хронікально-документальних фільмів. Список кінематографічних робіт Ніни Матвієнко чималий. Вона грала в художніх картинах "Солом'яні дзвони", "Пропала грамота", "Золоте весілля"; знімалась в документальних фільмах "Кларнети ніжності", "Політ стріли", "Цвіт папороті", "Ой, глибокий колодязю", "Тризна", "Хор народний", "Дівочі мрії", "Ой, гаю мій, гаю", "Весняні варіації", "Ти, моя пісне"; брала участь у телевізійних виставах "Маруся Чурай", "Катерина Білокур", "Розлилися води на чотири броди". Озвучила піснями науково-популярні та хроніко-документальні фільми. В її творчому доробку також участь в радіоспектаклях "Лісова пісня", "Князь Святослав", "Сватання на Гончарівці". 1988 р. був знятий відеофільм за участю Ніни Матвієнко "Русалчин тиждень". 1995 р. артистка зіграла 16 вистав з американським театром La Mama E.T.C. (Нью-Йорк, США). 1997 р. Ніна Матвієнко разом із японським танцівником Тадаші Ендо та режисером Сергієм Проскурнею створила музичну виставу "Під сонцем", яка стала справжньою подією в культурно-мистецькому житті нашої держави. 1998 р. співачка бере активну участь у грандіозному музично-сценічному дійстві "Золотий камінь посіємо ми" (костюми для дійства створила художниця Галина Забашта, яка завжди допомагала Ніні Матвієнко; художниця працює у народному дусі, у руслі високої української моди: князівська доба, бароко; в її костюмах — подих сучасності, самобутній колорит одягу різних областей).

Мало хто знає про ще одну дивовижну грань творчого обдарування Ніни Матвієнко – її закоханість в літературу, в українське слово. 1975 р. вона заочно закінчила філологічний факультет Київського університету імені Тараса Шевченка і активно займається літературною творчістю. Ще в радянські часи Ніна Матвієнко написала історію народного хору імені Григорія Верьовки, надрукувала кілька власних віршів, оповідань і есе. Її твори періодично з'являються на сторінках таких часописів, як "Україна", "Дзвін", "Жіночий Світ" та інших. Вершинним літературним надбанням співачки стала її біографічна книга "Ой виорю нивку широкую", яка вийшла в 2003 році у видавництві Українського центру народної культури "Музей Івана Гончара". У книзі подано пісенно-музичний матеріал із власного репертуару (понад 250 народних пісень і творів українських композиторів – колядки і щедрівки, веснянки, пісні до Зелених свят, купальські та петрівчані, жниварські й обжинкові, весільні, колискові, поховальні, жартівливі й танцювальні, псальми, історичні та станові пісні, пісні про кохання, родинне життя...). 2004 р. вийшла книга спогадів Ніни Матвієнко "Уже так не буде, як є". Також мріє написати художній роман про любов. У неї, до речі, є власне визначення цього почуття: "Любов, як намисто: то розсиплеш його, то знову збереш". Зовсім недавно співачка записала вступне слово до аудіокниги Блаженнішого Любомира "Дорога до ближнього" (2010 р.).

1971 р. співачка одружилася з молодим художником Петром Гончарем – сином відомого українського фольклориста і етнографа, збирача старожитностей і українського вжиткового мистецтва Івана Гончара. Петро вперше побачив Ніну та почув її голос на концерті в Києві (1968 р.). Вже тоді він сказав, що Ніна буде його дружиною, згодом їх познайомив Лесь Харченко із квартету "Явір". 1972 р. народився Іванко, за ним Андрійко, а потім Антоніна. Сини пішли шляхом батька. Обидва вони – талановиті художники з власним мистецьким почерком і світобаченням. 2005 р., досягнувши віку Христа, син Іван зробив несподіваний крок, він вирішив піти в ченці і здійснив постриг. Антоніну все частіше можна зустріти на великих сценах. Вона продовжує справу матері. На ювілейних концертах, присвячених 60 – літтю Ніни Матвієнко, Антоніна співала разом з Ніною.

Траплялися у житті артистки і дуже драматичні періоди, вона доволі часто проходила стани депресії, кризи, коли не знала, що з нею діється (відчувала абсолютне внутрішнє безсилля, тому що сама в собі варилась, варилася в своєму побуті...). Якийсь час їй, навіть, забороняли виступати в урядових концертах.

У репертуарі співачки переважають українські народні пісні: календарно-обрядові, побутові, ліричні гумористичні, пісні-балади, українські пісні XVII-XVIII сторіччя. Є також і твори сучасних українських композиторів – Є. Станковича, Л. Дичко, О. Киви, І. Поклада, І. Кириліної, В. Шумейка, М. Скорика, О. Білаша, В. Смоги теля, Г. Гаврилець... Її пісні — це інтерпретація українського духу. Цей дух ніби закодований в інтонації народної пісні, яку без відчуття генетичної цілісності з українським народом не можна співати.

Дуже любить Ніна Матвієнко червоний борщ - "Варю борщ, і тут я помічаю цікаве явище: вкинула до квасолі картоплі, вона туди влетіла, як хазяйка; розіпхалась по всій каструлі і жде, щоб швидко закрила покришкою. Я усміхнулась і затулила, пасерую моркву із селерою, і теж туди, вона не дуже охоче зі сковороди злізла, ложкою мусила згрібать. Надула губи, аж піна пішла біла, бо ж олією її шмарувала. Покришкою боялась накривать, бо бачу - як шугоне, не зловлю, так і жде моменту. Але буряк так буряк, справжній козак, зайшов туди, наче з коня злетів: наробив гармидеру, бо ніхто вже й світу білого після нього не побачив. Закипіло раптом усе! Матьонко! А нема рукавиць, буряк вперся - от-от буде скандал! Зняла - і на холодне! Ху, встигла, як і буряк, бачу, впрів, злякавсь, що не вдержить таку масу баб'ячу! Ложкою їх повінчала, посварила - втихло!"

Біблійна істина говорить, що на батьківщині немає власних пророків. Неправда. Вони є! Нам потрібно лише вміти слухати і розуміти їхні голоси. Адже цими голосами співає і плаче Україна...
Сторінки в інтернеті:
  • Ніна Матвієнко - офіційна сторінка

  ПІСНІ
НазваСлова / МузикаАльбомA Файли  Рік  #
 А в Городі а в Городі Роман родить
 (Гаївка: Відродження Світа)
(народна пісня) Українські народні пісні   2006 19306
 А в городі клен-дерево родить (народна пісня) Українські народні пісні  2006 8187
 А на добрий вечір (народна пісня) Українські народні пісні   2006 7793
 А сосонка літом і зимой (народна пісня) Золотослов   1997 4851
 А у полі річка
 (кант)
(народна пісня) Золотий камінь посіємо (2CD)   2003 3840
 Бувайте здорові (народна пісня) Найкраще   2005 4402
 В цей день Д. Монатик, Діана Гольде / Д. Монатик, К. Меладзе не вказано    9861
 Ввійди і ти у цей собор С. Майданська /  Золотий камінь посіємо (2CD)   2003 1560
 Веду русалку
 (Трійця, русальна)
(народна пісня) Молитва   2006 4819
 Величальна колискова М. Вінграновський /  не вказано     506
 Веснянка (народна пісня) Українські народні пісні   2006 22728
 Ви не йдіть, літа молоді В. Смогитель / В. Смогитель Найкраще   2005 2600
 Вийди вийди Іваночку
 (Гаївки: Відродження/Весна Світа)
(народна пісня) Українські народні пісні     2006 7906
 Висока верба (народна пісня) Найкраще   2005 5268
 Віночок українських народних пісень
 (записано від Антоніни Матвієнко)
(народна пісня) Найкраще   2005 6146
 Гей, долино, долиночко (народна пісня) Українські народні пісні   2006 2746
 Гой питалася княжа корона народні / Г. Гаврилець Золотий камінь посіємо (2CD)    2003 4007
 Горілиць лежить моє село С. Майданська /  Золотий камінь посіємо (2CD)   2003 672
 Господи, силою Твоєю
 (псалом Давиду)
народні / Д. Бортнянський Золотий камінь посіємо (2CD)   2003 1441
 Дажбог / М. Леонтович не вказано      1994
 Два брати милі сіно косили (народна пісня) не вказано     1529
 Днесь пора і той час Юліан Добриловський /  Золотий камінь посіємо (2CD)   2003 572
 Дозволь мені, мати (народна пісня) Золотослов   1997 2799
 Друга весільна пісня (народна пісня) І серце одпочине  1997 10722
 Дудочка (народна пісня) Українські народні пісні   2006 2390
 Журавка В. Юхимович / О. Білаш не вказано     10125
 Журавлики одлетіли (народна пісня) Молитва   2006 1252
 Зайчик
 (Зайчику, зайчику)
 (весняні ігри і танки, веснянка-гра)
(народна пісня) Золотий камінь посіємо (2CD)   2003 8894
 Зайшло сонечко Н. Матвієнко / Н. Матвієнко не вказано     2555
 Заклинання. Жертвоприношення
 (музичний епізод)
С. Майданська /  Золотий камінь посіємо (2CD)   2003 737
 Засвічу свічу (народна пісня) Золотий камінь посіємо (2CD)   2003 3229
 Защебетала сива ластівка (народна пісня) Українські народні пісні   2006 2709
 Зелене вино (народна пісня) Українські народні пісні   2006 5255
 Золотослов (народна пісня) Золотослов   1997 1334
 Ішло Дівча Лучками
 (Гаївка: Відродження Світа)
(народна пісня) Найкраще      2005 27684
 Їхав Козак з України по заходу Сонця (1)
 (Пара — любощі: Кінь)
(народна пісня) Золотослов   1997 2724
 Кажуть мені люди-сусіди (народна пісня) Найкраще   2005 4632
 Камерна кантата №3 П. Тичина / О. Ківа І серце одпочине   1997 1163
 Камерна симфонія Т. Шевченко / О. Ківа І серце одпочине   1997 1581
 Квітка - душа Діана Гольде / К. Меладзе не вказано 1   323848
 Коли не було з Нащада Світа
 (Колядка стародавня: Різдво Світа)
(народна пісня) Золотий камінь посіємо (2CD)     2003 8989
 Колискова
 (Гойда, гойда-гой, ніченька іде...)
(народна пісня) З маминих долонь   2006 139992
 Колискова
 (Спи, засни, моя дитино...)
А. Малишко / П. Майборода З маминих долонь    2006 27916
 Колискова (народна пісня) З маминих долонь   2006 9958
 Колискова зорі М. Сингаївський / І. Кириліна Найкраще  2005 30105
 Колискова маленькому киянину Б. Олійник / О. Білаш З маминих долонь   2006 2517
 Коло млина калина (народна пісня) З маминих долонь   2006 2068
 Коло млина яворина (народна пісня) Українські народні пісні   2006 4590
 Котику Сіренький Котику Біленький
 (Колискова - Світові-Дитині)
(народна пісня) З маминих долонь     2006 267434
 Купалочка з Купала йде
 (на Івана Купала)
(народна пісня) Золотий камінь посіємо (2CD)  2003 1886
 Лелеченьки
 (пісня з кінофільму "Сон")
Д. Павличко / О. Білаш не вказано     13313
 Летіла зозуля (народна пісня) Українські народні пісні  2006 20767
 Либідь О. Булига / О. Авагян Марія Оранта   2014 918
 Мати милосердна
 (псальм)
Д. Туптало /  Золотий камінь посіємо (2CD)     2003 5745
 Матінко, матінко наша (народна пісня) Золотослов   1997 1785
 Молитва невідомий / невідомий Молитва   2006 4423
 На Городі Корито Корито
 (Гаївки: Воскресіння/Весна Світа)
(народна пісня) не вказано     2555
 На жовтенькому пісочку (народна пісня) Молитва   2006 689
 На Івана на Купайла
 (Пісня-Гра: Різдво Світа/Купала)
(народна пісня) Золотослов    1997 8310
 На Нашу Хлопці на Нашу
 (Гаївка: Відродження Світа)
(народна пісня) Золотослов   1997 2047
 Надворі Чорна Хмара в’єцця (2)
 (Різдво Світа і Щедрий Вечір)
(народна пісня) не вказано     2655
 Наливаймо, браття В. Крищенко / В. Лісовол Найкраще 4  2005 39766
 Не метелиця лугом стелиться Б. Списаренко / В. Толмачов Найкраще  2005 11030
 Не сходило вранці сонечко (народна пісня) Марія Оранта     2014 8459
 Нема в світі Правди не зіскати (5)
 (Спасительна: світ не по Правді)
(народна пісня) не вказано     2029
 Нема мого Петруся (народна пісня) Українські народні пісні   2006 1183
 Нова радость нам явилась (народна пісня) Золотий камінь посіємо (2CD)   2003 1971
 О, милий мій (народна пісня) Українські народні пісні  2006 8493
 О, розкошная Венеро  не вказано     696
 Ой, беру я ягідки (народна пісня) Золотослов   1997 762
 Ой біда, біда мені, чайці небозі (народна пісня) не вказано    1739
 Ой, Боже, Боже, що я роблю (народна пісня) Найкраще   2005 1426
 Ой, брате мій, орле (народна пісня) З маминих долонь  2006 1346
 Ой вийду я на Вулицю Куделицю прясти
 (Пара — любощі: Дудочка)
(народна пісня) Молитва   2006 1800
 Ой, виорю нивку (народна пісня) Українські народні пісні   2006 1532
 ОЙ, гаю мій, гаю (народна пісня) Українські народні пісні  2006 2323
 Ой, глибокий колодязю (народна пісня) І серце одпочине   1997 3583
 Ой горе тій чайці (народна пісня) Найкраще      2005 24500
 Ой, де ж це ти, подруженька (народна пісня) Найкраще   2005 781
 Ой, до бору стежечка (народна пісня) Українські народні пісні   2006 1009
 Ой, зажурилася бідная голівонька (народна пісня) Золотослов   1997 968
 Ой, із-за моря та вітер повіває (народна пісня) Молитва   2006 1324
 Ой, кажуть люди (народна пісня) Золотослов  1997 3527
 Ой, Купало-Розкупало (народна пісня) Золотослов   1997 2108
 Ой Леліє-Лелія породила в Київ-граді
 (Пречиста Діва Сина рождає)
(народна пісня) не вказано     4816
 Ой летіли дикі гуси Ю. Рибчинський / І. Поклад Найкраще    2005 164180
 Ой, люлі, люлі
 (колискова)
(народна пісня) З маминих долонь   2006 6550
 Ой, мамуня, умираю (народна пісня) З маминих долонь   2006 1003
 Ой, на горі льон, льон
 (весняні забави)
(народна пісня) Золотий камінь посіємо (2CD)   2003 3875
 Ой, на морі, на морі (народна пісня) Українські народні пісні  2006 4587
 Ой, наступала та Чорна Хмара
 (Воскресна: За Многая Літа)
(народна пісня) не вказано      4454
 Ой, не жалько мені (народна пісня) Українські народні пісні   2006 1020
 Ой, ну люлі, люлі
 (українська народна колисанка)
українська народна колисанка не вказано     1152
 Ой, поїхав чоловік у поле орати (народна пісня) Українські народні пісні   2006 1373
 Ой по-під гай зелененький (народна пісня) Українські народні пісні 52006 11430
 Ой, при лужку (народна пісня) Українські народні пісні   2006 1629
 Ой, роду наш красний
 (У полі калина)
(народна пісня) Найкраще  1988 40818
 Ой, спи, дитя (народна пісня) Молитва   2006 1770
 Ой стояла Липка Тонка та Висока
 (Колядки-Щедрівки: Різдво Світа і Щедрий Вечір)
(народна пісня) Золотослов   1997 4750
 Ой, там Семенко (народна пісня) Золотослов   1997 528
 Ой, ти, дубе, дубе (народна пісня) Українські народні пісні  2006 2772
 Ой, ти, зозулько рябейкая (народна пісня) Найкраще   2005 723
 Ой ти, пташко жовтобоко
 (Стоїть явір над горою)
 (збірка "сад божественних пісень")
Г. Сковорода /  Золотий камінь посіємо (2CD)    2003 13066
 Ой ти, саде мій (народна пісня) Золотослов   1997 993
 Ой, ти, соловейку (народна пісня) Золотий камінь посіємо (2CD)   2003 1816
 Ой, тяжко-важко (народна пісня) Золотослов   1997 1388
 Ой у вишневому садку (народна пісня) не вказано 5      373232
 Ой, у лузі при лужечку (народна пісня) Українські народні пісні   2006 978
 Ой, у полі вітер віє (народна пісня) І серце одпочине   1997 1556
 Ой, у полі древо (народна пісня) Українські народні пісні  2006 4715
 Ой, у полі соловейко (народна пісня) Золотослов  1997 2339
 Ой, ходить сон (народна пісня) З маминих долонь   2006 5373
 Ой Чарочка гарна й Горілочка добра
 (Приспівки)
(народна пісня) не вказано     5234
 Ой, чиє ж то поле (народна пісня) Молитва   2006 1468
 Ой, як прилітали та й два соколонька (народна пісня) Молитва   2006 1098
 Орда (музичний епізод)
 (зі "Слово о полку Ігоревім")
 Золотий камінь посіємо (2CD)   2003 521
 Орел поле поорав (народна пісня) Золотий камінь посіємо (2CD)   2003 809
 Перша весільна пісня народні / М. Скорик І серце одпочине  1997 2966
 Петрівочка (народна пісня) Українські народні пісні   2006 1021
 Петрівочка, ой, щедрівочка (народна пісня) Золотослов   1997 994
 Пісня про матір
 (Мамо, вечір догоря...)
Б. Олійник / І. Поклад Найкраще    1985 61946
 Покотилась по Дорозі Цинова Тарілка
 (Гаївка: Відродження Світа)
(народна пісня) не вказано     1958
 Приїхала пошта (народна пісня) не вказано     876
 Прилетіла перепілонька (народна пісня) Найкраще   2005 4137
 Рано рано говорила Яблунька
 (Весільна)
(народна пісня) Молитва   2006 5530
 Розвивайся, сухий дубе (народна пісня) Золотослов   1997 1099
 Роса (народна пісня) не вказано    96
 Русалчин тиждень В. Шинкарук / В. Шинкарук не вказано    1963
 Світи, місяцю (народна пісня) Золотослов   1997 2979
 Сволока тече в Хаті Болото
 (Астральні Заручини: Різдво Світа/Купала)
(народна пісня) не вказано     2051
 Сизокрилий голубоньку (народна пісня) Найкраще   2005 1812
 Сік землі В. Вихрущ / В. Толмачов Найкраще  2005 20928
 Сьогодні Івана (народна пісня) Золотий камінь посіємо (2CD)   2003 1993
 Там за Лісом за Лугом ходить Козак за Плугом
 (Спасительна: світ не по Правді)
(народна пісня) не вказано      4532
 Там на Кубані єсть Брюховецька
 (Спасительна: світ не по Правді)
(народна пісня) не вказано     3557
 Терен, мати (народна пісня) Українські народні пісні   2006 1853
 Тихо тихо Дунай Воду несе (2)
 (Пара — любощі)
(народна пісня) І серце одпочине    1997 3282
 Третя весільна пісня (народна пісня) І серце одпочине  1997 1618
 У Містечку Богуславку капелія грала
 (Воскресна: Пісня про Бондарівну)
(народна пісня) не вказано       2033
 У місяці іюні (народна пісня) Найкраще   2005 2713
 У нашого пана (народна пісня) Золотий камінь посіємо (2CD)   2003 1781
 Франко І. Франко / Roxolana не вказано     190
 Хтось у Борі гукає
 (Гаївка: Відродження Світа)
(народна пісня) Українські народні пісні   2006 2291
 Цвіте терен (народна пісня) Українські народні пісні 4    2006 125847
 Чари ночі (три голоси)
 (Сміються, плачуть солов'ї)
О. Олесь / В. Безкоровайний Найкраще 1     2005 79465
 Чарівна скрипка Ю. Рибчинський / І. Поклад Найкраще 5     2005 136944
 Через Наше Сельце везли Клен Деревце
 (Різдво Світа/Купала)
(народна пісня) Молитва   2006 2738
 Чорна рілля (народна пісня) Найкраще 5 2005 8146
 Чорноморець (народна пісня) Українські народні пісні  2006 6909
 Шумить, гуде ліщинонька (народна пісня) Українські народні пісні   2006 1192
 Щедрик-Щедрик Щедрівочка (1)
 (Колядка стародавня: Різдво Світа)
(народна пісня) Золотослов     1997 24483
 Щиголь тугу має
 (старовинний кант)
(народна пісня) Золотий камінь посіємо (2CD)   2003 1595
 Що ж і бо і це за Село
 (Гаївка: Відродження Світа)
(народна пісня) Золотослов   1997 3161
 Що це в лісі стільки слуху (народна пісня) Золотослов   1997 1085
 Щодрий Вечор Добрий Вечор
 (Різдво Світа і Щедрий Вечір)
(народна пісня) не вказано     9089
 Як пойду я до Кийова Люльку купувати
 (Пара — любощі: Люлька)
(народна пісня) Молитва   2006 3098
 Як у лузі, так і в лісі (народна пісня) не вказано     1216
 Як я люблю тебе Д. Луценко / І. Поклад Найкраще  2005 15723
 Mi
 (Колискова - Arpeggio)
Л. Українка / Юрий Крылатов З маминих долонь    2006 10993
 Аби побачити пояснення малюнків у колонці "Файли", підведіть курсор мишки до малюнка.      
Не знайшли пісні, але самі маєте текст чи аудіо? Додавайте її сюди або надсилайте на емейл!
Таким чином ви долучитеся до розвитку сайту та поділитеся улюбленим текстом з іншими!


Дані додано:  26.02.2003
Відредаґовано: 12.10.2010
Переглядів: 287810  Виправлення та доповнення     ПРАВИЛА!     ДЕ СКАЧАТИ mp3 ?!
[cховати]
25. Оксана (гість) 20.10.2011 23:51    
Я щаслива вже тим, що можу слухати Ніну Матвієнко. Її голос - диво, справжній діамант. Її голос - душа, вічна і прекрасна.
Дякую.
0/0

24. Олександр (гість) 26.06.2011 17:53    
Я хочу, щоб голос Матвієнків представляв Україну на Евробаченні. І мені все рівно як до цього віднесеться журі і яке місце вона займе.
0/0

23. Марія (гість) 02.06.2011 19:53    
Ви наша розумничка. Ви диво на нашій грішній землі, дар Божий. Кажуть, що дзвони лікують.Я вважжаю, що Ваш чудовий голос і дивовижні пісні теж лікують, як дзвони.
Ваша дочка вся у маму розумна, добра, талановита, красива...
0/0

22. Светлана (користувач) 17.01.2011 14:23    
Треба знайти ноти на пісню "Ніченька іде"Муз.В.Іванішина,сл.Г.Менкуш-співає Н.Матвієнко.Дякую!
0/0

21. юрій (гість) 30.12.2010 22:50    
Ніна Матвієнко це ДУША найії!
0/0

20. Jan 21.12.2010 16:26    
Щиро дякую!!!
0/0

19. Олександр (гість) 21.12.2010 15:01    
Доброго дня.
Маю перелік пісень, які б хотілося зібрати на один диск. Чи можливо це у Вас зробити?

З Повагою.
0/0

18. kuzneghik (користувач) 05.08.2010 13:13    
Спасибі за гарні мінуси, дуже потрібно для заняття у школі з вокальним ансамблем.
0/0

17. Ігор (гість) 03.08.2010 20:53    
Шановна пані Ніно! Я давно закохаий у ваш чудесний голос. Маю Від Вас автограф, коли Ви були у нас, в Комсомольську, під час президентської кампанії. Шаную Вас над усе, як одну з останніх берегинь українства. На жаль, ох який жаль!, молодь наша не сприймає наші прадавні пісні. Та й що казати, ще 30-40 років тому,серед міста підгулявша компанія співала українські пісні. А тепер, як не сором нації, хіба що підгавкують отим музичним клонам до яких ні душа , ні серце не лежить. Як можна з Вами зв'язатись напряму. Зважте, я не фанат, не збираюся Вас засипати словесним сміттям.
0/0

16. Норіка (гість) 29.07.2010 17:30    
Надзвичайний голос,душевна манера виконання,але репертуар Н.Матвієнко(як на мене)надзвичайно тягучий,навіть плаксивий чомусь.Мені і так часто сумно буває,тому ще й такі пісні слухати-несила.Вона взагалі,здається,дуже нещаслива у житті,от і тужить у піснях.Хотілося б більше оптимізму відчути і почути.
0/0

15. Олександр (гість) 06.05.2010 23:09    
Чи можливий взагалі такий варіант, як - поспілкуватися з Ніною Матвієнко в Інтернеті. Відвідав її офіційний сайт, але, нажаль, крім єдиного інтерв'ю та біографії там нічого не відшукав. Можливо є якісь інші сайти, де можна поспілкуватися з співачкою, тоді вкажіть будь ласка. Буду дуже вдячний.
0/0

14. any (гість) 20.02.2010 21:37    
мені потрібні ноти для фортепіано на пісню "квітка-душа"
підкажіть, будьласка, де можна їх знайти, чи може у когось є.
це дуже терміново
=)
+1/0

13. Людмила (гість) 19.01.2010 20:07    
Здраствуйте!Скажите мне пожалуйста где мне найти минус на песню Квітка-душа.Я хотела-бы послушать мелодию етой песни.Помогите пожалуйста,мне очень сильно нужно.Спасибо!
0/0

12. vuchenka (користувач) 23.12.2009 23:14    
Гаhна новина! Cкоро запрацює
офіційний сайт Ніни Матвієнко www.ninamatvienko.com
0/0

11. Олександр (гість) 03.12.2009 11:10    
Тут її пісні:
http://music.tonnel.ru/?l=music&alb=25374
http://music.tonnel.ru/?l=music&alb=35005
http://music.tonnel.ru/?l=music&alb=35024
http://music.tonnel.ru/?l=music&alb=35278
http://music.tonnel.ru/?l=music&alb=35289
http://music.tonnel.ru/?l=music&alb=35467
http://music.tonnel.ru/?l=music&alb=35472
http://music.tonnel.ru/?l=music&alb=35475
0/0

10. Роман (гість) 31.08.2009 11:07    
Де знайти пісню (mp3) Ніни Матвієнко "Тернова ружа"?
+1/0

9. Іринка (гість) 22.03.2009 20:48    
допоможіть знайти мінус до пісні Ніни Матвієнко та хора Берегиня "квітка-душа"
також бек вокал
дуже потрібно!!!
0/0

8. Іванна Хіцінська (гість) 18.03.2009 10:05    
Скажіть будь-ласка, як можна звязатися з Ніною Матвієнко, чи її менеджером?
0/0

7. Марія (гість) 02.03.2009 17:41    
Дуже захоплююсь Ніною як Людиною, особистістю, талантом!..
Слава Богу, що в Україні є сподвижники!!!
0/0

6. оксана (гість) 01.03.2009 18:46    
я перестала поважати ніну матвіенко через те що вона в передачі поза очі образила всіх людей західноі украіни.
0/0

5. Марія (гість) 28.11.2008 11:06    
Де купити диск з піснею "Свіча" у виконанні Олсани Білозір
0/0

4. Ігор (гість) 28.05.2008 20:31    
Де знайти пісні (mp3) на слова Бориса Олійника?
0/0

3. Ірина (гість) 14.11.2007 12:27    
Як можна потрапити на ювілейний концерт Ніни Матвієнко, який відбудиться 20.11.07.
0/0

2. Юлия (гість) 13.10.2006 13:40    
Скажіть будь ласка, я з*вязатися з Н.Матвієнко? Хотілося б запросити її та гурт "Золоті ключі" для виступу. Дякую.
0/0

1. Гетьман (член клубу) 22.01.2006 23:28    
Про співачку http://www.unian.net/ukr/news/culture/
0/0  Адреса цієї сторінки: https://www.pisni.org.ua/persons/8.html

 ВХІД
Е-мейл: 
Пароль: 
  Забули пароль?
  
  ПІДПИШІТЬСЯ! ГРУПИ У СОЦМЕРЕЖАХ
FB