На головну сторінку

Тарас ШевченкоТарас Шевченко
Ґеніальний український поет, художник, мислитель.
Та не однаково мені, Як Україну злії люде Присплять, лукаві, і в огні Її окраденую збудять... Ох, неоднаково мені.


Перейти до списку пісень >>

Дати життя: 09.03.1814 - 10.03.1861
Місце народження: с. Моринці, Звенигородський повіт Київська губернія (нині Звенигородський район Черкаська область)

Біографія

Т.Г.Шевченко — центральна постать українського літературного процесу XIX ст. Його творчість мала вирішальне значення в становленні й розвитку нової української літератури, утвердивши в ній загальнолюдські демократичні цінності та піднісши її до рівня передових літератур світу. У своїй поезії Шевченко звернувся до тем, проблем та ідей (соціальних, політичних, філософських, історичних, художніх), які до нього ще не порушувалися в українській літературі або порушувалися надто несміливо й соціальне обмежено.

Збагачуючи українську літературу новими життєвими темами й ідеями, Шевченко став новатором і в пошуках нових художніх форм та засобів. Автор "Кобзаря" виробляв і утверджував нове художнє мислення. Його роль в історії української літератури більша, ніж роль Пушкіна в російській, Міцкевича — в польській літературі. Його значення в розвитку передової вітчизняної суспільної думки, соціальної і національної свідомості народу не менше, ніж в історії поезії.

Наша дума, наша пісня Не вмре, не загине... От, де люде, наша слава, Слава України! Без золота, без каменю, Без хитрої мови, А голосна та правдива, Як Господа слово.

Тарас Григорович Шевченко народився 9 березня 1814 р. у селі Моринцях Звенигородського повіту Київської губернії у родині Григорія Шевченка та Катерини Бойко. Батьки Шевченка були кріпаками магната Василя Енгельгардта. Наступного року родина (у якій крім Тараса, було 6 дітей: старші - Катерина, Марія і Микита, молодші - Ярина, Марія і Йосип) переїздить до Кирилівки. У віці 8-ми років батько віддає Тараса до школи до дячка-вчителя Павла Рубана. 1823 р. помирає мати Тараса, а через два роки помирає і батько. Залишившись сиротою, малий Тарас спершу жив у дячка Павла (де пас свині, працював разом з наймитами), згодом був школярем-попихачем у дяка П. Богорського (де майже голодував), далі у лисянського диякона-живописця великими відрами носив воду з річки та розтирав фарби. З 1827 р. наймитує у кирилівського священника Г. Кошиця.

З ранніх років Тарас цікавився народною творчістю, у дяків він навчився читати і писати, також рано виявився у хлопця хист до малювання, який помітив маляр з села Хлипнівці, але Тарасу було вже чотирнадцять років і його зробили козачком Енгельгардта. В той час молодий Шевченко вперше закохався в дівчину Оксану. Родичі та знайомі закоханих були впевнені, що молоді одружаться, щойно досягнуть старшого віку, але надії були марними, бо восени 1829 р. разом з обслугою Енгельгардта Шевченко виїздить до Вільна. Розлука була несподівана і довга, усе своє подальше життя Шевченко буде з ніжністю згадувати ту дівчину, яку колись кохав. Помітивши у хлопця хист до малярства, Енгельгардт віддає Тараса вчитися до досвідченого майстра (можливо, Яна Рустемаса).

1831 р. Шевченко приїздить до Петербурга, а вже наступного року Енгельгардт законтрактував Шевченка на чотири роки Ширяєву - різних живописних справ майстру. 1836 р. Шевченко у складі артілі Ширяєва розписує театр у Петербурзі. Знайомиться з Іваном Сошенком, Гребінкою, Григоровичем, Венеціановим, Жуковським, Брюлловим. У лютому 1837 р. Товариство заохочення художників дозволило Шевченкові (неофіційно) відвідувати навчальні класи. Квітень 1837 р. Брюллов створює портрет Жуковського, який був розіграний у лотереї за 2500 карбованців - за ці гроші було викуплено Шевченка з кріпацтва, а 25 квітня 1838 р. Тарасу була вручена Жуковським відпускна.

Коли Шевченка було офіційно зараховано "стороннім учнем" до Академії мистецтв, він з великою жадобою слухає лекції в академії, багато читає, користується бібліотекою Брюллова, пише вірші, відвідує театр, виставки, музеї - швидко здобуває знання. Січень 1839 р. Тараса зарахували пансіонером Товариства заохочення художників, а вже у квітні нагородили срібною медаллю II ступеня за малюнок з натури. 1840 р. Шевченка нагороджено срібною медаллю II ступеня за картину олійними фарбами "Хлопчик-жебрак дає хліб собаці".

Одночасно митця захоплює літературна творчість: пише баладу "Причинна" (1837 р.), поему "Катерина" (1838 р.), елегію "На вічну пам'ять Котляревському", поезію "Тополя", "До Основ'яненка" (1839 р.), 1840 р. побачила світ збірка творів Шевченка "Кобзар" ("Думи мої ...", "Перебендя", "Катерина", "Тополя", "Думка", "До Основ'яненка", "Іван Підкова", "Тарасова ніч"). 1841 р. вийшов альманах "Ластівка", де були твори Шевченка: "Причинна", "Вітре буйний", "На вічну пам'ять Котляревському", "Тече вода в синє море...", "Галайда". У вересні 1841 р. Шевченка відзначено третьою срібною медаллю II ступеня за картину "Циганка-ворожка".

З під рук Шевченка виходять малюнки "Козацький бенкет" (1838 р.), "Натурниця" (1840 р.), низка портретів, малюнки до художніх творів: "Марія" (до поеми "Полтава", 1840 р.), "Зустріч Тараса Бульби з синами" (до повісті "Тарас Бульба", 1842 р.)... Визначним твором цього періоду є картина олійними фарбами "Катерина" 1842 р.

Захоплюючись театром Шевченко пробував свої сили і в драматургії: 1842 р. з'явився уривок з п'єси "Никита Гайдай" (російською мовою) та поема "Слепая". 1843 р. Шевченко завершив драму "Назар Стодоля". 1844 р. в Петербурзі окремим виданням вийшла поема "Гамалія".

19 травня 1843 р. Шевченко разом з Гребінкою їде на Україну, де багато подорожує, у Києві виконує кілька малюнків історичних пам'яток, знайомиться з М. Максимовичем, П. Кулішем, Сенчило-Стефановським, О. Капністом, П. Лукашевичем, відвідує Запорізьку Січ, острів Хортицю, села Покровське, Чигирин, Суботів. Згодом зустрічає Ганну Закревську, в яку закохується і присвячує вірш "Г. З.". У вересні 1843 р. відвідує рідну Кирилівку, зустрічається з братами і сестрами, виконує малюнок "Хата батьків Т. Г. Шевченка в с. Кирилівці". На Україні Шевченко зробив чимало ескізів олівцем до задуманої серії офортів "Живописна Україна".

Згодом вирушає на Березань, де пише вірш "Розрита могила". Деякий час поет живе в Ісківцях у Афанасієва-Чужбинського та робить спроби перекладати твори польського поета. Потім Шевченко живе в Яготині у Рєпніних, де робить на замовлення дві копії портрета М. Рєпніна, малює дітей Рєпніна, автопортрет, пише поему "Тризна", яку присвячує Варварі Рєпніній. На початку 1844 р. Шевченко їде до Москви, де знайомиться з Бодянським та Шафариком. Пише поезію "Чигирине, Чигирине..."

У лютому 1844 р. повертається до Петербурга закінчити навчання в Академії мистецтв (з академічних робіт зберігся малюнок "Натурщик"). У листопаді 1844 року побачив світ перший випуск "Живописной України", до якого увійшли офорти: "У Києві", "Видубецький монастир у Києві", "Старости", "Судня рада", "Дари Богданові і українському народові", "Казка". 1844 р. закінчує поему "Сова", створює поему "Сон", поезії "Дівичії ночі", "У неділю не гуляла...", "Чого мені тяжко, чого мені нудно...", "Заворожи мені, волхве...", вірш "Гоголю". У березні 1845 р. Шевченко закінчив навчання в Академії мистецтв, отримавши звання "некласного художника".

У квітні 1845 р. Шевченко приїздить на Україну, щоб постійно тут жити і працювати. За дорученням Київської Археологічної комісії зарисовує історичні пам'ятки (на Звенигородщині, у Густинському монастирі, у Переяславі). Того ж року пише поезії "Не женися на багатій...", "Не завидуй багатому..." та містерію "Великий льох", поеми "Наймичка", "Кавказ", вступ до поеми "Єретик". Завершені твори 1843-1845 р.р. Шевченко об'єднав у альбом "Три літа".

Незабаром Шевченка офіційно затвердили співробітником Київської Археологічної комісії. У грудні тяжко хворий Шевченко їде до Переяслава, де пише "Заповіт". Згодом Тарас знайомиться з членами Кирило-Мефодіївського товариства: Костомаровим, Гулаком, Посядою, Марковичем, Пильчиковим, Тулубом. Подорожує по Поділлю й Волині, збирає перекази і пісні та описує історичні пам'ятки.

Наприкінці березня 1847 р. почались арешти членів Кирило-Мефодіївського товариства, Шевченка заарештували 5 квітня 1847 р. на дніпровській переправі, коли він повертався до Києва, в нього відібрали збірку "Три літа". 17 квітня 1847 р. Шевченка привезли до Петербурга і ув'язнили в казематі "Третього відділу", тут він створює цикл поезій "В казематі". Його участь у Кирило-Мефодіївському товаристві не була доведена, але документом для обвинувачення був альбом "Три літа" і Шевченка заслали рядовим до Окремого Оренбурзького корпусу, з забороною писати й малювати. 8 червня 1847 р. Шевченка доставили в Оренбург, а незабаром відправили в Орську фортецю. Цей шлях він описав у повісті "Близнецы". Шевченко пише нові вірши: "Думи мої, думи мої...", "Згадайте, братія моя...", поеми "Княжна", "Сон", "Москалева криниця", поезії "N. N." ("Мені тринадцятий минало"), "Іржавець", "А. О. Козачковському", "Полякам". У кінці 1847 р. відновлює листування з друзями й знайомими, зближається з багатьма польськими засланцями: Фішером, Завадським, Крулікевичем, Вернером. У першій половині 1848 р. в Орській Фортеці Шевченко написав чотири твори: "А ну мо знову віршувать", "У бога за дверми лежала сокира", "Варнак", "Ой гляну я, подивлюся..."

У березні 1848 р. Шевченко, як художник Аральської описової експедиції, малює "Пожежа в степу", "Джангисагач", "Укріплення Раїм. Вид з верфі на Сирдар'ї", "Урочище Раїм з заходу", "Укріплення Раїм", "Спорядження шхун", "Пристань на Сирдар'ї"... 23 квітня 1850 р. Шевченка зарештували за доносом офіцера Ісаєва, під час обшуку було знайдено листа Левицького про симпатії молоді до Шевченка. Поета відправили в Орськ, згодом перевели у віддалене Новопетровське укріплення. Знову почалася жорстока муштра, за поетом встановили посилений нагляд. Тут Шевченко читав періодичні видання, зустрічався з ученими й мандрівниками, які відвідували укріплення, листувався із знайомими, малював.

1857 р., завдяки клопотанню друзів, поета звільнили з заслання. Чекаючи дозволу на звільнення, Шевченко почав вести "Щоденник". 2 серпня 1857 р. Шевченко відбув з Новопетровського укріплення, одержавши дозвіл від коменданта Ускова їхати до Петербурга. Дорогою Шевченко малював краєвиди і портрети. Прибувши до Нижнього Новгорода, довідався, що йому заборонено в'їзд до обох столиць. Доброзичливий медик засвідчив хворобу Шевченка, що дало йому можливість прожити усю зиму у Нижньому Новгороді. За зиму 1857-1858 р.р. Шевченко створив багато портретів, малюнків, редагував і переписував у "Більшу книжку" свої поезії періоду заслання, написав нові поетичні твори: "Неофіти", "Юродивий", триптих "Доля", "Муза", "Слава".

Одержавши дозвіл на проживання в столиці, 8 березня поет залишив Нижній Новгород і через два дні прибув до Москви. Тут він зустрічається з друзями, знайомиться з діячами науки і культури. 27 березня Шевченко прибув до Петербурга. Тут востаннє закохується в 19-річну Лукерію Полусмак (зваблює її дорогими подарунками, однак вона не захотіла залишати столичного життя й покинула поета). Жив поет спочатку в Лазаревського, а потім в Академії мистецтв, у відведеній йому майстерні. Як художник Шевченко після заслання найбільшу увагу приділяє гравіруванню. В жанрі гравюри він став справжнім новатором у Росії. 1856 р. почали з'являтися в пресі переклади деяких його творів. На початку 1859 р. вийшла збірка "Новые стихотворения Пушкина и Шевченко". В травні 1859 р. Шевченко одержав дозвіл виїхати на Україну. За поетом встановили суворий таємний нагляд. Шевченко кілька днів жив у Кирилівці, бачився з рідними. В цей період він написав чимало поезій та малюнків, мав намір купити недалеко від с. Пекарів ділянку землі, щоб збудувати хату й оселитися на Україні.

15 липня поблизу с. Прохоровки його заарештували, звинувативши в блюзнірстві. Шевченка звільнили, але наказали виїхати до Петербурга. 7 вересня 1859 р. поет прибув до Петербурга. На початку 1860 р. вийшов друком "Кобзар", двома накладами вийшов альманах "Хата" з дев'ятьма новими поезіями Шевченка, об'єднаними під редакційною назвою "Кобзарський гостинець". 2 вересня 1860 р. Рада Академії мистецтв ухвалила надати Шевченкові звання академіка гравірування. 1861 р. Шевченко видав підручник для недільних шкіл, назвавши його "Букварь южнорусский". На початку 1861 р. поет почував себе дедалі гірше. 13 січня він одержав від Білозерського два примірники першого номера журналу "Основа", де на перших десяти сторінках вміщено його поезії під назвою "Кобзар". У рецензії "Современника" на цей номер журналу підкреслено першорядну роль Шевченка в українській літературі, світове значення його творчості. В своєму останньому вірші "Чи не покинуть нам, небого" поет висловив впевненість, що його творчість не потоне в річці забуття.

10 березня 1861 р. о 5 годині 30 хвилин ранку помер Тарас Григорович Шевченко. Над домовиною Шевченка в Академії мистецтв виголошено промови українською, російською та польською мовами. Поховали поета спочатку на Смоленському кладовищі в Петербурзі. Друзі Шевченка одразу ж почали клопотати, щоб виконати поетів заповіт і поховати його на Україні. 26 квітня 1861 р. домовину з тілом поета поїздом повезли до Москви. На Україну труну везли кіньми. До Києва прах Шевченка привезли 6 травня увечері, а наступного дня його перенесли на пароплав "Кременчуг". 8 травня пароплав прибув до Канева, й тут на Чернечій горі поета поховали. Над ним насипали високу могилу, вона стала священним місцем для українського та інших народів світу.

Ім'я Тараса Шевченка відоме в усьому світі: у багатьох країнах йому встановлено пам'ятники, його твори перекладені майже на всі мови світу, його ім'ям в Україні названо навчальні заклади, театри, площі, вулиці, міста.
Сторінки в інтернеті:
  • http://kobzar.info/
  • http://taras-shevchenko.com.ua/

  ПІСНІ
НазваСлова / МузикаАльбомA Файли  Рік  #
 А у нашої вдовиці Т. Шевченко /      4563
 Алілуя! Т. Шевченко / САД     3504
 Бандуристе, Орле Сизий
 (Н. Маркевичу)
Т. Шевченко / народна 4         57996
 Бандуристе, Орле Сизий
 (Маркевичу)
Т. Шевченко / О. Керекеша     7400
 Барвінок цвів і зеленів Т. Шевченко / М. Лисенко     1719
 Блажен муж Т. Шевченко / Р. Макогон      2273
 Борітеся — поборете! Т. Шевченко / П. Табаков    4726
 Буває, іноді старий Т. Шевченко / М. Лисенко     981
 Було колись в Україні ревіли гармати
 (Воскресна: cвіт не по Правді)
Т. Шевченко / народна    75771
 Б’ють пороги Т. Шевченко / Е. Драч      20036
 Б'ють пороги Т. Шевченко / І. Фіцалович      3907
 В чистім полі, понад річкою Т. Шевченко /      4592
 Веселе сонечко ховалось Т. Шевченко /      4683
 Витай зо мною і учи...
 (уривок з твору "Муза")
Т. Шевченко / І. Нишпора +   1651
 Вітер віє-повіває Т. Шевченко / В. Пашник    40205
 Вітер з гаєм розмовляє Т. Шевченко / І. Фіцалович      9141
 Вітер з гаєм розмовляє Т. Шевченко /       833
 Все йде, все минає — і краю немає Т. Шевченко /       6159
 Встає хмара з-за Лиману Т. Шевченко / К. Стеценко 4     15109
 Встань, Господи Т. Шевченко, Псалми / Л. Тельнюк    388
 Гайдамацька Т. Шевченко / Kozak System     3328
 Гамалія Т. Шевченко / О. Керекеша     5388
 Гей літа орел Т. Шевченко /      9204
 Гей, не п'ються пиво, меди Т. Шевченко /      1021
 Гиля, гиля, сірі гуси Т. Шевченко /      4890
 Гомоніла Україна Т. Шевченко / М. Лисенко     40381
 Гомоніла Україна Т. Шевченко / Сокира Перуна     230526
 Гоп, гей-гоп…
 (Маленькiй Мар’янi)
 (авторські акорди від гурту САД)
Т. Шевченко / САД 4   3505
 Грай, кобзарю! Т. Шевченко / невідомий     1263
 Давно те минуло
 (з поеми "Гайдамаки")
Т. Шевченко / А. Кос-Анатольський     2843
 Дивлюся, аж світає (три голоси) Т. Шевченко / М. Колесник        34629
 Дніпр Т. Шевченко / Д. Крижанівський     22769
 До Основ'яненка Т. Шевченко / Кому Вниз 3  8253
 Добрим людям на здоров'я (народна пісня)    2143
 Доброго вечора, ми з України Брія Блессінг, Т. Шевченко / Брія Блессінг     1670
 Доле, де ти? Т. Шевченко / САД     4018
 Дума
 (дума з твору "Невольник")
Т. Шевченко / М. Лисенко     3134
 Дума Волоха Т. Шевченко / К. Стеценко     1439
 Думи Т. Шевченко / D.Lemma    3396
 Думи Т. Шевченко / Артем Пивоваров    102852
 Думи мої Т. Шевченко / народна 4        48912
 Думи мої, думи Т. Шевченко / Гуцули    7571
 Думи мої, думи мої Т. Шевченко /      10695
 Думи мої, думи мої * Т. Шевченко /      4054
 Думка
 (Вітре буйний, вітре буйний ...)
Т. Шевченко /     17048
 Думка
 (Нащо мені чорні брови...)
Т. Шевченко / М. Маркевич     5966
 Думка Т. Шевченко / Д. Суботенко     3216
 Єсть на світі доля Т. Шевченко / САД 5   7540
 Єсть на світі доля
 (пісня для голосу з фортепіано)
Т. Шевченко / А. Кос-Анатольський       133
 Єсть на світі доля *
 (авторські акорди від гурту САД)
Т. Шевченко / САД +  2293
 За байраком байрак Т. Шевченко /         18226
 За байраком байрак...
 (з "У казематі")
Т. Шевченко / Кому Вниз +  6506
 За думою дума Т. Шевченко / Яків Степовий     1850
 За сонцем хмаронька іде Т. Шевченко / О. Керекеша     3834
 Заворожи мені, волхве Т. Шевченко / В. Лютий     1233
 Закувала зозуленька
 (Закувала зозуленька в зеленому гаї...)
Т. Шевченко /      3770
 Закувала та сива зозуля
 (фрагмент з драми "Назар Стодоля")
П. Ніщинський / П. Ніщинський    10452
 Заповіт
 (Як умру, то поховайте)
Т. Шевченко / Гордій Гладкий, А. Безуглий         87073
 Заповіт Т. Шевченко, Balsam / Balsam    12372
 Зацвіла в долині Т. Шевченко / народ       26904
 Зацвіла в долині Т. Шевченко / Яків Степовий     47468
 Защебетав жайворонок Т. Шевченко /      8354
 Защебече соловейко Т. Шевченко / М. Балема    3395
 Зелена травка Т. Шевченко / САД     2450
 Зоре моя вечірняя Т. Шевченко / Гордій Гладкий       83166
 Зоре моя вечірняя
 (Три голоси)
Т. Шевченко / Гордій Гладкий         165528
 Зоре моя вечірняя Т. Шевченко / І. Звенигородський     6378
 Зоре моя вечірняя...
 (З "Княжни")
Т. Шевченко / Кому Вниз +   3941
 Зоре моя вечірняя Т. Шевченко, О. Козачук (Шершень) / Victoria Niro, О. Козачук (Шершень)    112
 І день іде, і ніч іде Т. Шевченко / В. Пасічник    47
 І золотої й дорогої Т. Шевченко / Т. Мартинюк, І. Якубовський     3321
 І мертвим, і живим, і ненародженим...
 (Послання)
Т. Шевченко /     16643
 І небо невмите, і заспані хвилі Т. Шевченко / В.Верещак     952
 І стеляться на папері Т. Шевченко / Іванна Попович IWANNA    712
 Іван Підкова Т. Шевченко / О. Керекеша     7140
 Із-за гаю сонце сходить Т. Шевченко /      1947
 Калина Т. Шевченко / Трансформер 3   13051
 Камерна симфонія Т. Шевченко / О. Ківа     1879
 Катерина Т. Шевченко / О. Керекеша     4676
 Катерина Т. Шевченко / F. Duval     19497
 Кобзар Т. Шевченко / О. Керекеша     3270
 Косар Т. Шевченко / САД     1286
 Косар Т. Шевченко / О. Положинський    1517
 Кохайтеся, чорнобриві Т. Шевченко / KRISTONKO    7170
 Кохайтеся, чорнобриві Т. Шевченко / Анастасія Білич    499
 Кругом неправда і неволя Т. Шевченко /      9929
 Ласки дівочі Alina Pash, Т. Шевченко / Alina Pash    727
 Летить галка через балку * Т. Шевченко /      12029
 Лілея
 (За що мене, як росла я)
Т. Шевченко / невідомий     1329
 Лічу в неволі дні і ночі Т. Шевченко / Д. Січинський    878
 Мені однаково... Т. Шевченко / А. Кузьменко 5   11789
 Мені однаково чи буду
 (Воскресна: Наша Дума — Наша Пісня)
Т. Шевченко / М. Лисенко       16918
 Ми заспівали, розійшлись... Т. Шевченко / Валентин Філонік +   937
 Микита Швачка Т. Шевченко / Кому Вниз 4  10384
 Минають дні Т. Шевченко / М. Лисенко     3075
 Минають дні, минають ночі Т. Шевченко /      4604
 Минають дні, минають ночі Т. Шевченко / Pivovarov Production    10832
 Минув і рік, минув другий Т. Шевченко /      1785
 Між царями-судіями Т. Шевченко / О. Кандул     304
 Молітесь, братія Т. Шевченко / САД 5   1919
 Молюся, знову уповаю Т. Шевченко / О. Ступак     1310
 На вгороді коло броду Т. Шевченко / М. Лисенко     1936
 На вгороді коло броду Т. Шевченко / П. Чайковський     2124
 На розпутті кобзар сидить Т. Шевченко /      2748
 Над Дніпровою сагою Т. Шевченко / Ю. Кондратьєв, САД +      3275
 Над Дніпровою сагою... Т. Шевченко / І. Нишпор 3   3848
 Наш Отаман Гамалія Отаман завзятий
 (Воскресна: cвіт не по Правді)
Т. Шевченко / народна     16995
 Наша Дума наша Пісня Т. Шевченко / народна      15672
 Нащо мені женитися? Т. Шевченко / С. Решетник 4   3586
 Нащо мені женитися Т. Шевченко / Б. Литвин        7924
 Нащо мені женитися? Т. Шевченко / В. Кубасов     1003
 Нащо мені чорні брови (народна пісня)        7209
 Нащо мені чорні брови *
 (З архіву анс. "Божичі".)
(народна пісня)     2712
 Не гріє сонце на чужині Т. Шевченко /      1504
 Не женися на багатій Т. Шевченко / САД, ЧоБіт Оркестра 4   4437
 Не женися на багатій...
 (авторські акорди від гурту САД)
Т. Шевченко / САД +   1355
 Не нарікаю я на Бога Т. Шевченко / Кому Вниз 5  8370
 Не тополю високую Т. Шевченко /  4  7364
 Не тополю високую * Т. Шевченко / В. Рурак      23505
 Ненародженим Т. Шевченко / Гурт Tember Blanche    1598
 Огні горять, музика грає Т. Шевченко / І. Воробкевич     2767
 Од села до села
 (Од села до села танці та музики...)
Т. Шевченко /     9720
 Ой діброво — темний гаю! Т. Шевченко / САД 5   4214
 Ой коли ж ти почорніло, зеленеє поле? Т. Шевченко / О. Керекеша    2523
 Ой крикнули сірі гуси
 (Із записів Г.Концевича)
Т. Шевченко / народна         6511
 Ой крикнули сірі гуси * Т. Шевченко /     2460
 Ой літа орел Т. Шевченко / К. Стеценко 5       16891
 Ой, люлі люлі Т. Шевченко / І. Пустовий      768
 Ой люлі, люлі, моя дитино Т. Шевченко /      1728
 Ой люлі, люлі, моя дитино * Т. Шевченко /      2874
 Ой маю, маю я оченята Т. Шевченко /        4080
 Ой не п'ються пива, меди Т. Шевченко /      764
 Ой нема Т. Шевченко /      2070
 Ой одбила щука-риба * Т. Шевченко /      793
 Ой одна я, одна, як билиночка в полі… Т. Шевченко /      6473
 Ой пішла я, ой пішла я Т. Шевченко /      919
 Ой по горі роман цвіте Т. Шевченко / народна       13985
 Ой по горі ромен цвіте Т. Шевченко / народ     1375
 Ой стрічечка до стрічечки Т. Шевченко / Лайош Молнар     2544
 Ой сяду я під хатою Т. Шевченко / Яким Бігдай     1098
 Ой три шляхи широкії Т. Шевченко /      4476
 Ой три шляхи широкії Т. Шевченко /       5388
 Ой тумане, тумане
 (романс для голосу з фортепіано)
Т. Шевченко / А. Кос-Анатольський       995
 Ой у горі Т. Шевченко / І. Пелих 5   9011
 Ой умер старенький батько Т. Шевченко / Т. Мартинюк 5   1228
 Ой чого ти почорніло... Т. Шевченко / В. Калініченко    3668
 Отака я дівчина! Т. Шевченко /      6547
 Перебендя старий, сліпий Т. Шевченко /      1168
 Пісня Мар'яни
 (уривок з поеми "Мар'яна-черниця")
Т. Шевченко / О. Карпенко     3554
 Пішла полем ридаючи
 (з поеми "Наймичка")
Т. Шевченко / В. Захарченко     1704
 Плавай плавай Лебедонько Т. Шевченко / народна        23366
 По вулиці вітер віє Т. Шевченко / І. Нишпора +  1435
 По діброві вітер виє
 (Тополя)
Т. Шевченко / М. Лисенко +      92130
 Полюбила козака Т. Шевченко /      4369
 Породила мати сина Т. Шевченко /      4324
 Породила мене мати Т. Шевченко /      1879
 Поставлю хату... Т. Шевченко / Валентин Філонік +   912
 Пребезумний в серці скаже Т. Шевченко / О. Кандул      367
 Прощай, світе Т. Шевченко / Валентин Сильвестров     4743
 Прощай, світе... Т. Шевченко / Т. Питлик      1272
 Псалом 136 Т. Шевченко / В. Скоробський    1977
 Реве та стогне Дніпр широкий Т. Шевченко / Данило Крижанівський 4         47153
 Розрита могила Т. Шевченко / Кому Вниз    13294
 Русалка Т. Шевченко / О. Карпенко     3269
 Садок вишневий коло хати Т. Шевченко / М. Лисенко, В. Лютий       28874
 Сон Т. Шевченко / dj A-Tone    6547
 Сонце гріє, вітер віє Т. Шевченко /      13833
 Сонце гріє, вітер віє
 (Ballada o Pewnej Podróży)
Т. Шевченко / Enej (Еней) +  22053
 Сонце заходить, гори чорніють Т. Шевченко / О. Керекеша     6884
 Суботів Т. Шевченко / Кому Вниз 5  11667
 Така її доля Т. Шевченко /          40445
 Така її доля Т. Шевченко / В. Заремба    1640
 Така її доля... Т. Шевченко /      357
 Тече вода Т. Шевченко / Ю. Старчевод    1514
 Тече вода в синє море
 (Думка)
Т. Шевченко / народна, О. Керекеша 4    15480
 Тече вода з-під явора ** Т. Шевченко /      30842
 Тече Вода з-під Явора яром на Долину
 (Пара — любощі: Калина)
Т. Шевченко / народна    28008
 Тече вода із-за гаю Т. Шевченко /     18694
 Тополя
 (По діброві вітер виє)
Т. Шевченко / Гурт Хочу ЩЕ! +   34835
 Тополя Т. Шевченко, Мар'яна Яромій (YAROMIYA) / Мар'яна Яромій (YAROMIYA)    867
 Туман, туман долиною Т. Шевченко / С. Ярунський       3135
 Тумане Т. Шевченко / невідомий     1744
 Тяжко, важко в світі жити
 (Думка)
Т. Шевченко / О. Керекеша     4380
 У всякого своє лихо Т. Шевченко / О. Керекеша     3237
 У гаю, гаю вітру немає Т. Шевченко /      5189
 У гаю, гаю вітру немає Т. Шевченко / М. Лисенко     2263
 У перетику ходила Т. Шевченко / П. Процько    10311
 Україна Т. Шевченко, Д. Суботенко / Д. Суботенко     3171
 Україна Т. Шевченко / KOD    833
 Утоптала стежечку через яр Т. Шевченко / В. Власов      8342
 Утоптала стежечку через яр, через яр Т. Шевченко / Л. Колодуб       6317
 Ух, ух, солом'яний дух, дух! Т. Шевченко /      2558
 Учітеся, брати мої Т. Шевченко /      12776
 Учітеся, брати мої Т. Шевченко / М. Лисенко     10499
 Хмаронька Т. Шевченко / А. Романів     1962
 Холодний Яр Т. Шевченко / О. Керекеша     8170
 Чи є в світі доля? Т. Шевченко / народна     412
 Човен Т. Шевченко / А. Черній     4473
 Чого мені тяжко Т. Шевченко / Г. Алчевський    1711
 Швачка Т. Шевченко / невідомий     1602
 ШевченкА Т. Шевченко / Є. Романенко     1510
 Шум народні, К. Павленко / Т. Шевченко, К. Павленко, І. Діденчук    68341
 Я не нездужаю Т. Шевченко / Яків Цегляр     1447
 Як поїхав та й той Лебеденко Т. Шевченко / О. Керекеша     949
 Як умру, то поховайте Т. Шевченко / Порфирій Демуцький     35768
 Як я маю журитися Т. Шевченко / О. Керекеша     1075
 Якби зустрілися ми знову Т. Шевченко / О. Керекеша     3790
 Якби зустрілися ми знову Т. Шевченко / Л. Мазур    1615
 Якби мені лиха Т. Шевченко / Лайош Молнар     1396
 Якби мені черевики * Т. Шевченко /     13261
 Il testamento
 (Заповіт)
Т. Шевченко / Мертвий півень     4326
 Аби побачити пояснення малюнків у колонці "Файли", підведіть курсор мишки до малюнка.      
  ПОЕЗІЯ
НазваАвтор Рік  #
 Доля Т. Шевченко 145
 Злоначинающих спини... Т. Шевченко 135
 І досі сниться: під горою... Т. Шевченко 101
 Ісаія. Глава 35
 (Подражаніє)
Т. Шевченко 179
 Лілея Т. Шевченко 209
 Мені тринадцятий минало Т. Шевченко 229
 Один у другого питаєм… Т. Шевченко 96
 Росли укупочці, зросли Т. Шевченко 140
 Самому чудно. А де ж дітись? Т. Шевченко 140
 Сон
 (На панщині пшеницю жала)
Т. Шевченко 117
 Тарасова ніч Т. Шевченко 203
 Три літа Т. Шевченко 182
Не знайшли пісні, але самі маєте текст чи аудіо? Додавайте її сюди або надсилайте на емейл!
Таким чином ви долучитеся до розвитку сайту та поділитеся улюбленим текстом з іншими!


Дані ввів: Гетьман  10.03.2003
Відредаґовано: 29.04.2015
Переглядів: 353044  Виправлення та доповнення     ПРАВИЛА!     ДЕ СКАЧАТИ mp3 ?!
[cховати]
12. Юрий 31.03.2015 13:27    
http://taras-shevchenko.com.ua/ Твори тараса Шевченка - почерком автора. Унікальний шрифт - копія з рукописів. Можливо вам буде цікаво.
0/0

11. Katrin.1956 (користувач) 17.03.2013 10:54    
3. Чеслав. Допоможіть знайти мінус до пічні "Гамалія" cheslavf48@mail.ru
0/0

10. ОЛЬГА (гість) 23.05.2011 00:01    
Я не впевнена, що ця пісня на слова Шевченка. Але
мені здаеться,що тільки він ці дуже гарні слова
написав: " Не можу серденько без тебе прожить, піду до циганки, щоб поворожить..." Де можна скачати пісню на ці слова?
0/0

9. оля (гість) 14.03.2010 14:17    
дуже великий вибір та багато гарних віршів!!! =)
0/0

8. М_Майданний (член клубу) 29.07.2009 22:19    
Кілька пісень на слова Т. Шевченка є тут: http://kbulkin.wordpress.com/ukrainian-songs-music-mp3/shevchenko-taras/
0/0

7. volodymyr (гість) 21.02.2009 12:56    
Duzhe dyakuju za website znajshov vchasno do Shevchenkovoho Svjyata.Cleveland, USA
0/0

6. Petro.Z (гість) 11.02.2009 17:21    
Нові пісні на вірші Тараса Шевченка
www.fata-morgana-band.com
http://www.realmusic.ru/ok1band

0/0

5. BB (гість) 02.02.2009 16:51    
Нові пісні Олексія Керекеші на вірші Тараса Шевченка
можна знайти по цйому ліньку
http://www.realmusic.ru/ok1band
0/0

4. BB (гість) 02.02.2009 16:49    
Нові пісні Олексія Керекеші
можна знайти по цйому ліньку
http://www.realmusic.ru/ok1band
0/0

3. олександра (гість) 08.03.2008 13:39    
я завітала на сайт ,шукаючи пісні на вірші Шевченка
шаше Християнсько-Культурне товариство українців в Трентіно "Разом,тут в Італії не забуваємо про свою культуру і традиціі
у квітні місяці у місті Тренто відкриють секцію української літератури
Вдячні за інформацію і пісні для нашого ансамблю.
0/0

2. Гетьман (член клубу) 09.03.2005 20:56    
...Нема на світі України,
Немає другого Дніпра,
А ви претесь на чужину
Шукати доброго добра...
Обніміте ж, брати мої,
Найменшого брата,—
Нехай мати усміхнеться,
Заплакана мати.
Благословить дітей своїх
Твердими руками
І діточок поцілує
Вольними устами.
І забудеться срамотня
Давняя година,
І оживе добра слава,
Слава України,
І світ ясний, невечірній
Тихо засіяє...
Обніміться ж, брати мої,
Молю вас, благаю!
("І мертвим, і живим, і ненародженим..." Т.Г.Шевченко)

Слава Т.Г.ШЕВЧЕНКУ!!!
+2/0

1. Marijka Hovhera (гість) 08.03.2005 12:57    
dorohi drusi ukrajinci
zyvu tymchasovo i praciuju v Italiji, v Rymi
bo tut v universytetax navchajutjsia moji trije ditej,i tomu mus platyty navchannia
natrapyla na vash sait, shukajuchy noty do pisenj Shevchenka dla Sviata
Diakuju za praciu, a jakby mohla buty korysna chymosj, pyshitj na email. Maria
0/0  Адреса цієї сторінки: https://www.pisni.org.ua/persons/30.html

 ВХІД
Е-мейл: 
Пароль: 
  Забули пароль?
  
  ПІДПИШІТЬСЯ! ГРУПИ У СОЦМЕРЕЖАХ
FB