На головну сторінку

Тарас ШевченкоТарас Шевченко
Ґеніальний український поет, художник, мислитель.
Та не однаково мені, Як Україну злії люде Присплять, лукаві, і в огні Її окраденую збудять... Ох, неоднаково мені.


Перейти до списку пісень >>

Дати життя: 09.03.1814 - 10.03.1861
Місце народження: с. Моринці, Звенигородський повіт Київська губернія (нині Звенигородський район Черкаська область)

Біографія

Т.Г.Шевченко — центральна постать українського літературного процесу XIX ст. Його творчість мала вирішальне значення в становленні й розвитку нової української літератури, утвердивши в ній загальнолюдські демократичні цінності та піднісши її до рівня передових літератур світу. У своїй поезії Шевченко звернувся до тем, проблем та ідей (соціальних, політичних, філософських, історичних, художніх), які до нього ще не порушувалися в українській літературі або порушувалися надто несміливо й соціальне обмежено.

Збагачуючи українську літературу новими життєвими темами й ідеями, Шевченко став новатором і в пошуках нових художніх форм та засобів. Автор "Кобзаря" виробляв і утверджував нове художнє мислення. Його роль в історії української літератури більша, ніж роль Пушкіна в російській, Міцкевича — в польській літературі. Його значення в розвитку передової вітчизняної суспільної думки, соціальної і національної свідомості народу не менше, ніж в історії поезії.

Наша дума, наша пісня Не вмре, не загине... От, де люде, наша слава, Слава України! Без золота, без каменю, Без хитрої мови, А голосна та правдива, Як Господа слово.

Тарас Григорович Шевченко народився 9 березня 1814 р. у селі Моринцях Звенигородського повіту Київської губернії у родині Григорія Шевченка та Катерини Бойко. Батьки Шевченка були кріпаками магната Василя Енгельгардта. Наступного року родина (у якій крім Тараса, було 6 дітей: старші - Катерина, Марія і Микита, молодші - Ярина, Марія і Йосип) переїздить до Кирилівки. У віці 8-ми років батько віддає Тараса до школи до дячка-вчителя Павла Рубана. 1823 р. помирає мати Тараса, а через два роки помирає і батько. Залишившись сиротою, малий Тарас спершу жив у дячка Павла (де пас свині, працював разом з наймитами), згодом був школярем-попихачем у дяка П. Богорського (де майже голодував), далі у лисянського диякона-живописця великими відрами носив воду з річки та розтирав фарби. З 1827 р. наймитує у кирилівського священника Г. Кошиця.

З ранніх років Тарас цікавився народною творчістю, у дяків він навчився читати і писати, також рано виявився у хлопця хист до малювання, який помітив маляр з села Хлипнівці, але Тарасу було вже чотирнадцять років і його зробили козачком Енгельгардта. В той час молодий Шевченко вперше закохався в дівчину Оксану. Родичі та знайомі закоханих були впевнені, що молоді одружаться, щойно досягнуть старшого віку, але надії були марними, бо восени 1829 р. разом з обслугою Енгельгардта Шевченко виїздить до Вільна. Розлука була несподівана і довга, усе своє подальше життя Шевченко буде з ніжністю згадувати ту дівчину, яку колись кохав. Помітивши у хлопця хист до малярства, Енгельгардт віддає Тараса вчитися до досвідченого майстра (можливо, Яна Рустемаса).

1831 р. Шевченко приїздить до Петербурга, а вже наступного року Енгельгардт законтрактував Шевченка на чотири роки Ширяєву - різних живописних справ майстру. 1836 р. Шевченко у складі артілі Ширяєва розписує театр у Петербурзі. Знайомиться з Іваном Сошенком, Гребінкою, Григоровичем, Венеціановим, Жуковським, Брюлловим. У лютому 1837 р. Товариство заохочення художників дозволило Шевченкові (неофіційно) відвідувати навчальні класи. Квітень 1837 р. Брюллов створює портрет Жуковського, який був розіграний у лотереї за 2500 карбованців - за ці гроші було викуплено Шевченка з кріпацтва, а 25 квітня 1838 р. Тарасу була вручена Жуковським відпускна.

Коли Шевченка було офіційно зараховано "стороннім учнем" до Академії мистецтв, він з великою жадобою слухає лекції в академії, багато читає, користується бібліотекою Брюллова, пише вірші, відвідує театр, виставки, музеї - швидко здобуває знання. Січень 1839 р. Тараса зарахували пансіонером Товариства заохочення художників, а вже у квітні нагородили срібною медаллю II ступеня за малюнок з натури. 1840 р. Шевченка нагороджено срібною медаллю II ступеня за картину олійними фарбами "Хлопчик-жебрак дає хліб собаці".

Одночасно митця захоплює літературна творчість: пише баладу "Причинна" (1837 р.), поему "Катерина" (1838 р.), елегію "На вічну пам'ять Котляревському", поезію "Тополя", "До Основ'яненка" (1839 р.), 1840 р. побачила світ збірка творів Шевченка "Кобзар" ("Думи мої ...", "Перебендя", "Катерина", "Тополя", "Думка", "До Основ'яненка", "Іван Підкова", "Тарасова ніч"). 1841 р. вийшов альманах "Ластівка", де були твори Шевченка: "Причинна", "Вітре буйний", "На вічну пам'ять Котляревському", "Тече вода в синє море...", "Галайда". У вересні 1841 р. Шевченка відзначено третьою срібною медаллю II ступеня за картину "Циганка-ворожка".

З під рук Шевченка виходять малюнки "Козацький бенкет" (1838 р.), "Натурниця" (1840 р.), низка портретів, малюнки до художніх творів: "Марія" (до поеми "Полтава", 1840 р.), "Зустріч Тараса Бульби з синами" (до повісті "Тарас Бульба", 1842 р.)... Визначним твором цього періоду є картина олійними фарбами "Катерина" 1842 р.

Захоплюючись театром Шевченко пробував свої сили і в драматургії: 1842 р. з'явився уривок з п'єси "Никита Гайдай" (російською мовою) та поема "Слепая". 1843 р. Шевченко завершив драму "Назар Стодоля". 1844 р. в Петербурзі окремим виданням вийшла поема "Гамалія".

19 травня 1843 р. Шевченко разом з Гребінкою їде на Україну, де багато подорожує, у Києві виконує кілька малюнків історичних пам'яток, знайомиться з М. Максимовичем, П. Кулішем, Сенчило-Стефановським, О. Капністом, П. Лукашевичем, відвідує Запорізьку Січ, острів Хортицю, села Покровське, Чигирин, Суботів. Згодом зустрічає Ганну Закревську, в яку закохується і присвячує вірш "Г. З.". У вересні 1843 р. відвідує рідну Кирилівку, зустрічається з братами і сестрами, виконує малюнок "Хата батьків Т. Г. Шевченка в с. Кирилівці". На Україні Шевченко зробив чимало ескізів олівцем до задуманої серії офортів "Живописна Україна".

Згодом вирушає на Березань, де пише вірш "Розрита могила". Деякий час поет живе в Ісківцях у Афанасієва-Чужбинського та робить спроби перекладати твори польського поета. Потім Шевченко живе в Яготині у Рєпніних, де робить на замовлення дві копії портрета М. Рєпніна, малює дітей Рєпніна, автопортрет, пише поему "Тризна", яку присвячує Варварі Рєпніній. На початку 1844 р. Шевченко їде до Москви, де знайомиться з Бодянським та Шафариком. Пише поезію "Чигирине, Чигирине..."

У лютому 1844 р. повертається до Петербурга закінчити навчання в Академії мистецтв (з академічних робіт зберігся малюнок "Натурщик"). У листопаді 1844 року побачив світ перший випуск "Живописной України", до якого увійшли офорти: "У Києві", "Видубецький монастир у Києві", "Старости", "Судня рада", "Дари Богданові і українському народові", "Казка". 1844 р. закінчує поему "Сова", створює поему "Сон", поезії "Дівичії ночі", "У неділю не гуляла...", "Чого мені тяжко, чого мені нудно...", "Заворожи мені, волхве...", вірш "Гоголю". У березні 1845 р. Шевченко закінчив навчання в Академії мистецтв, отримавши звання "некласного художника".

У квітні 1845 р. Шевченко приїздить на Україну, щоб постійно тут жити і працювати. За дорученням Київської Археологічної комісії зарисовує історичні пам'ятки (на Звенигородщині, у Густинському монастирі, у Переяславі). Того ж року пише поезії "Не женися на багатій...", "Не завидуй багатому..." та містерію "Великий льох", поеми "Наймичка", "Кавказ", вступ до поеми "Єретик". Завершені твори 1843-1845 р.р. Шевченко об'єднав у альбом "Три літа".

Незабаром Шевченка офіційно затвердили співробітником Київської Археологічної комісії. У грудні тяжко хворий Шевченко їде до Переяслава, де пише "Заповіт". Згодом Тарас знайомиться з членами Кирило-Мефодіївського товариства: Костомаровим, Гулаком, Посядою, Марковичем, Пильчиковим, Тулубом. Подорожує по Поділлю й Волині, збирає перекази і пісні та описує історичні пам'ятки.

Наприкінці березня 1847 р. почались арешти членів Кирило-Мефодіївського товариства, Шевченка заарештували 5 квітня 1847 р. на дніпровській переправі, коли він повертався до Києва, в нього відібрали збірку "Три літа". 17 квітня 1847 р. Шевченка привезли до Петербурга і ув'язнили в казематі "Третього відділу", тут він створює цикл поезій "В казематі". Його участь у Кирило-Мефодіївському товаристві не була доведена, але документом для обвинувачення був альбом "Три літа" і Шевченка заслали рядовим до Окремого Оренбурзького корпусу, з забороною писати й малювати. 8 червня 1847 р. Шевченка доставили в Оренбург, а незабаром відправили в Орську фортецю. Цей шлях він описав у повісті "Близнецы". Шевченко пише нові вірши: "Думи мої, думи мої...", "Згадайте, братія моя...", поеми "Княжна", "Сон", "Москалева криниця", поезії "N. N." ("Мені тринадцятий минало"), "Іржавець", "А. О. Козачковському", "Полякам". У кінці 1847 р. відновлює листування з друзями й знайомими, зближається з багатьма польськими засланцями: Фішером, Завадським, Крулікевичем, Вернером. У першій половині 1848 р. в Орській Фортеці Шевченко написав чотири твори: "А ну мо знову віршувать", "У бога за дверми лежала сокира", "Варнак", "Ой гляну я, подивлюся..."

У березні 1848 р. Шевченко, як художник Аральської описової експедиції, малює "Пожежа в степу", "Джангисагач", "Укріплення Раїм. Вид з верфі на Сирдар'ї", "Урочище Раїм з заходу", "Укріплення Раїм", "Спорядження шхун", "Пристань на Сирдар'ї"... 23 квітня 1850 р. Шевченка зарештували за доносом офіцера Ісаєва, під час обшуку було знайдено листа Левицького про симпатії молоді до Шевченка. Поета відправили в Орськ, згодом перевели у віддалене Новопетровське укріплення. Знову почалася жорстока муштра, за поетом встановили посилений нагляд. Тут Шевченко читав періодичні видання, зустрічався з ученими й мандрівниками, які відвідували укріплення, листувався із знайомими, малював.

1857 р., завдяки клопотанню друзів, поета звільнили з заслання. Чекаючи дозволу на звільнення, Шевченко почав вести "Щоденник". 2 серпня 1857 р. Шевченко відбув з Новопетровського укріплення, одержавши дозвіл від коменданта Ускова їхати до Петербурга. Дорогою Шевченко малював краєвиди і портрети. Прибувши до Нижнього Новгорода, довідався, що йому заборонено в'їзд до обох столиць. Доброзичливий медик засвідчив хворобу Шевченка, що дало йому можливість прожити усю зиму у Нижньому Новгороді. За зиму 1857-1858 р.р. Шевченко створив багато портретів, малюнків, редагував і переписував у "Більшу книжку" свої поезії періоду заслання, написав нові поетичні твори: "Неофіти", "Юродивий", триптих "Доля", "Муза", "Слава".

Одержавши дозвіл на проживання в столиці, 8 березня поет залишив Нижній Новгород і через два дні прибув до Москви. Тут він зустрічається з друзями, знайомиться з діячами науки і культури. 27 березня Шевченко прибув до Петербурга. Тут востаннє закохується в 19-річну Лукерію Полусмак (зваблює її дорогими подарунками, однак вона не захотіла залишати столичного життя й покинула поета). Жив поет спочатку в Лазаревського, а потім в Академії мистецтв, у відведеній йому майстерні. Як художник Шевченко після заслання найбільшу увагу приділяє гравіруванню. В жанрі гравюри він став справжнім новатором у Росії. 1856 р. почали з'являтися в пресі переклади деяких його творів. На початку 1859 р. вийшла збірка "Новые стихотворения Пушкина и Шевченко". В травні 1859 р. Шевченко одержав дозвіл виїхати на Україну. За поетом встановили суворий таємний нагляд. Шевченко кілька днів жив у Кирилівці, бачився з рідними. В цей період він написав чимало поезій та малюнків, мав намір купити недалеко від с. Пекарів ділянку землі, щоб збудувати хату й оселитися на Україні.

15 липня поблизу с. Прохоровки його заарештували, звинувативши в блюзнірстві. Шевченка звільнили, але наказали виїхати до Петербурга. 7 вересня 1859 р. поет прибув до Петербурга. На початку 1860 р. вийшов друком "Кобзар", двома накладами вийшов альманах "Хата" з дев'ятьма новими поезіями Шевченка, об'єднаними під редакційною назвою "Кобзарський гостинець". 2 вересня 1860 р. Рада Академії мистецтв ухвалила надати Шевченкові звання академіка гравірування. 1861 р. Шевченко видав підручник для недільних шкіл, назвавши його "Букварь южнорусский". На початку 1861 р. поет почував себе дедалі гірше. 13 січня він одержав від Білозерського два примірники першого номера журналу "Основа", де на перших десяти сторінках вміщено його поезії під назвою "Кобзар". У рецензії "Современника" на цей номер журналу підкреслено першорядну роль Шевченка в українській літературі, світове значення його творчості. В своєму останньому вірші "Чи не покинуть нам, небого" поет висловив впевненість, що його творчість не потоне в річці забуття.

10 березня 1861 р. о 5 годині 30 хвилин ранку помер Тарас Григорович Шевченко. Над домовиною Шевченка в Академії мистецтв виголошено промови українською, російською та польською мовами. Поховали поета спочатку на Смоленському кладовищі в Петербурзі. Друзі Шевченка одразу ж почали клопотати, щоб виконати поетів заповіт і поховати його на Україні. 26 квітня 1861 р. домовину з тілом поета поїздом повезли до Москви. На Україну труну везли кіньми. До Києва прах Шевченка привезли 6 травня увечері, а наступного дня його перенесли на пароплав "Кременчуг". 8 травня пароплав прибув до Канева, й тут на Чернечій горі поета поховали. Над ним насипали високу могилу, вона стала священним місцем для українського та інших народів світу.

Ім'я Тараса Шевченка відоме в усьому світі: у багатьох країнах йому встановлено пам'ятники, його твори перекладені майже на всі мови світу, його ім'ям в Україні названо навчальні заклади, театри, площі, вулиці, міста.
Сторінки в інтернеті:
  • http://kobzar.info/
  • http://taras-shevchenko.com.ua/

  ПІСНІ
НазваСлова / МузикаАльбомA Файли  Рік  #
 А у нашої вдовиці Т. Шевченко /      4410
 Алілуя! Т. Шевченко / САД     3299
 Бандуристе, Орле Сизий
 (Н. Маркевичу)
Т. Шевченко / народна 4         49783
 Бандуристе, Орле Сизий
 (Маркевичу)
Т. Шевченко / О. Керекеша     6325
 Барвінок цвів і зеленів Т. Шевченко / М. Лисенко     1145
 Блажен муж Т. Шевченко / Р. Макогон      1637
 Буває, іноді старий Т. Шевченко / М. Лисенко     639
 Було колись в Україні ревіли гармати
 (Воскресна: cвіт не по Правді)
Т. Шевченко / народна    55414
 Б’ють пороги Т. Шевченко / Е. Драч      16198
 Б'ють пороги Т. Шевченко / І. Фіцалович      2664
 В чистім полі, понад річкою Т. Шевченко /      4098
 Веселе сонечко ховалось Т. Шевченко /      4046
 Витай зо мною і учи...
 (уривок з твору "Муза")
Т. Шевченко / І. Нишпора +   1507
 Вітер віє-повіває Т. Шевченко / В. Пашник    28930
 Вітер з гаєм розмовляє Т. Шевченко / І. Фіцалович      7790
 Вітер з гаєм розмовляє Т. Шевченко /       630
 Все йде, все минає — і краю немає Т. Шевченко /       5047
 Встає хмара з-за Лиману Т. Шевченко / К. Стеценко 4     12541
 Гайдамацька Т. Шевченко / Kozak System     2618
 Гамалія Т. Шевченко / О. Керекеша     4872
 Гей літа орел Т. Шевченко /      7821
 Гей, не п'ються пиво, меди Т. Шевченко /      920
 Гиля, гиля, сірі гуси Т. Шевченко /      4552
 Гомоніла Україна Т. Шевченко / М. Лисенко     39460
 Гомоніла Україна Т. Шевченко / Сокира Перуна     213582
 Гоп, гей-гоп…
 (Маленькiй Мар’янi)
 (авторські акорди від гурту САД)
Т. Шевченко / САД 4   2600
 Грай, кобзарю! Т. Шевченко / невідомий     960
 Давно те минуло
 (з поеми "Гайдамаки")
Т. Шевченко / А. Кос-Анатольський     2422
 Дивлюся, аж світає (три голоси) Т. Шевченко / М. Колесник        32366
 Дніпр Т. Шевченко / Д. Крижанівський     8772
 До Основ'яненка Т. Шевченко / Кому Вниз 3  6922
 Добрим людям на здоров'я (народна пісня)    958
 Доле, де ти? Т. Шевченко / САД     3524
 Дума
 (дума з твору "Невольник")
Т. Шевченко / М. Лисенко     2652
 Дума Волоха Т. Шевченко / К. Стеценко     1192
 Думи Т. Шевченко / D.Lemma    2759
 Думи мої Т. Шевченко / народна 4        35469
 Думи мої, думи Т. Шевченко / Гуцули     4334
 Думи мої, думи мої Т. Шевченко /      10163
 Думи мої, думи мої * Т. Шевченко /      3611
 Думка
 (Вітре буйний, вітре буйний ...)
Т. Шевченко /     11003
 Думка
 (Нащо мені чорні брови...)
Т. Шевченко / М. Маркевич     4043
 Думка Т. Шевченко / Д. Суботенко     2274
 Єсть на світі доля Т. Шевченко / САД 5   6570
 Єсть на світі доля *
 (авторські акорди від гурту САД)
Т. Шевченко / САД +  1992
 За байраком байрак Т. Шевченко /         14377
 За байраком байрак...
 (з "У казематі")
Т. Шевченко / Кому Вниз +   4766
 За думою дума Т. Шевченко / Яків Степовий     1636
 За сонцем хмаронька іде Т. Шевченко / О. Керекеша     3041
 Заворожи мені, волхве Т. Шевченко / В. Лютий     1034
 Закувала зозуленька
 (Закувала зозуленька в зеленому гаї...)
Т. Шевченко /      3307
 Закувала та сива зозуля
 (фрагмент з драми "Назар Стодоля")
П. Ніщинський / П. Ніщинський    7931
 Заповіт
 (Як умру, то поховайте)
Т. Шевченко / Гордій Гладкий, А. Безуглий         77504
 Зацвіла в долині Т. Шевченко / народ       24209
 Зацвіла в долині Т. Шевченко / Яків Степовий     27140
 Защебетав жайворонок Т. Шевченко /      5895
 Защебече соловейко Т. Шевченко / М. Балема    2424
 Зелена травка Т. Шевченко / САД     1532
 Зоре моя вечірняя Т. Шевченко / Гордій Гладкий       51907
 Зоре моя вечірняя
 (Три голоси)
Т. Шевченко / Гордій Гладкий         143581
 Зоре моя вечірняя Т. Шевченко / І. Звенигородський     5789
 Зоре моя вечірняя...
 (З "Княжни")
Т. Шевченко / Кому Вниз +   3043
 І золотої й дорогої Т. Шевченко / Т. Мартинюк, І. Якубовський     2973
 І мертвим, і живим, і ненародженим...
 (Послання)
Т. Шевченко /     10429
 І небо невмите, і заспані хвилі Т. Шевченко / В.Верещак     806
 І стеляться на папері Т. Шевченко / Іванна Попович    455
 Іван Підкова Т. Шевченко / О. Керекеша     4363
 Із-за гаю сонце сходить Т. Шевченко /      1600
 Калина Т. Шевченко / Трансформер 3   11817
 Камерна симфонія Т. Шевченко / О. Ківа     1537
 Катерина Т. Шевченко / О. Керекеша     3939
 Катерина Т. Шевченко / F. Duval     2682
 Кобзар Т. Шевченко / О. Керекеша     1887
 Косар Т. Шевченко / САД     1040
 Косар Т. Шевченко / О. Положинський    970
 Кругом неправда і неволя Т. Шевченко /      8775
 Ласки дівочі Alina Pash, Т. Шевченко / Alina Pash    196
 Летить галка через балку * Т. Шевченко /      8897
 Лілея
 (За що мене, як росла я)
Т. Шевченко / невідомий     1104
 Лічу в неволі дні і ночі Т. Шевченко / Д. Січинський    507
 Мені однаково... Т. Шевченко / А. Кузьменко 5   7915
 Мені однаково чи буду
 (Воскресна: Наша Дума — Наша Пісня)
Т. Шевченко / М. Лисенко       14677
 Ми заспівали, розійшлись... Т. Шевченко / Валентин Філонік +   729
 Микита Швачка Т. Шевченко / Кому Вниз 4  8161
 Минають дні Т. Шевченко / М. Лисенко     2412
 Минають дні, минають ночі Т. Шевченко /      4272
 Минають дні, минають ночі Т. Шевченко / Pivovarov Production    1477
 Минув і рік, минув другий Т. Шевченко /      1327
 Між царями-судіями Т. Шевченко / О. Кандул     132
 Молітесь, братія Т. Шевченко / САД 5   1642
 Молюся, знову уповаю Т. Шевченко / О. Ступак     1074
 На вгороді коло броду Т. Шевченко / М. Лисенко     1704
 На вгороді коло броду Т. Шевченко / П. Чайковський     1521
 На розпутті кобзар сидить Т. Шевченко /      1987
 Над Дніпровою сагою Т. Шевченко / Ю. Кондратьєв, САД +      2223
 Над Дніпровою сагою... Т. Шевченко / І. Нишпор 3   2452
 Наш Отаман Гамалія Отаман завзятий
 (Воскресна: cвіт не по Правді)
Т. Шевченко / народна     14257
 Наша Дума наша Пісня Т. Шевченко / народна      12219
 Нащо мені женитися? Т. Шевченко / С. Решетник 4   3256
 Нащо мені женитися Т. Шевченко / Б. Литвин        7544
 Нащо мені женитися? Т. Шевченко / В. Кубасов     849
 Нащо мені чорні брови (народна пісня)        6078
 Нащо мені чорні брови *
 (З архіву анс. "Божичі".)
(народна пісня)     2452
 Не гріє сонце на чужині Т. Шевченко /      1128
 Не женися на багатій Т. Шевченко / САД, ЧоБіт Оркестра 4   3916
 Не женися на багатій...
 (авторські акорди від гурту САД)
Т. Шевченко / САД +   1052
 Не нарікаю я на Бога Т. Шевченко / Кому Вниз 5  7209
 Не тополю високую Т. Шевченко /  4  6751
 Не тополю високую * Т. Шевченко / В. Рурак      20234
 Огні горять, музика грає Т. Шевченко / І. Воробкевич     2498
 Од села до села
 (Од села до села танці та музики...)
Т. Шевченко /     7863
 Ой діброво — темний гаю! Т. Шевченко / САД 5   3721
 Ой коли ж ти почорніло, зеленеє поле? Т. Шевченко / О. Керекеша    2221
 Ой крикнули сірі гуси
 (Із записів Г.Концевича)
Т. Шевченко / народна         5706
 Ой крикнули сірі гуси * Т. Шевченко /     2028
 Ой літа орел Т. Шевченко / К. Стеценко 5      13922
 Ой, люлі люлі Т. Шевченко / І. Пустовий      559
 Ой люлі, люлі, моя дитино Т. Шевченко /      1585
 Ой люлі, люлі, моя дитино * Т. Шевченко /      2264
 Ой маю, маю я оченята Т. Шевченко /        3108
 Ой не п'ються пива, меди Т. Шевченко /      588
 Ой нема Т. Шевченко /      1791
 Ой одбила щука-риба * Т. Шевченко /      647
 Ой одна я, одна, як билиночка в полі… Т. Шевченко /      4850
 Ой пішла я, ой пішла я Т. Шевченко /      766
 Ой по горі роман цвіте Т. Шевченко / народна       8932
 Ой по горі ромен цвіте Т. Шевченко / народ     1119
 Ой стрічечка до стрічечки Т. Шевченко / Лайош Молнар     1636
 Ой сяду я під хатою Т. Шевченко / Яким Бігдай     918
 Ой три шляхи широкії Т. Шевченко /      3057
 Ой три шляхи широкії * Т. Шевченко /       2489
 Ой у горі Т. Шевченко / І. Пелих 5   7125
 Ой умер старенький батько Т. Шевченко / Т. Мартинюк 5   994
 Ой чого ти почорніло... Т. Шевченко / В. Калініченко    2878
 Отака я дівчина! Т. Шевченко /      5503
 Перебендя старий, сліпий Т. Шевченко /      945
 Пісня Мар'яни
 (уривок з поеми "Мар'яна-черниця")
Т. Шевченко / О. Карпенко     3138
 Пішла полем ридаючи
 (з поеми "Наймичка")
Т. Шевченко / В. Захарченко     1301
 Плавай плавай Лебедонько Т. Шевченко / народна        14527
 По вулиці вітер віє Т. Шевченко / І. Нишпора +  1261
 По діброві вітер виє
 (Тополя)
Т. Шевченко / М. Лисенко +      66250
 Породила мати сина Т. Шевченко /      3306
 Породила мене мати Т. Шевченко /      1603
 Поставлю хату... Т. Шевченко / Валентин Філонік +   742
 Пребезумний в серці скаже Т. Шевченко / О. Кандул      172
 Прощай, світе Т. Шевченко / Валентин Сильвестров     2810
 Прощай, світе... Т. Шевченко / Т. Питлик      740
 Псалом 136 Т. Шевченко / В. Скоробський    1543
 Реве та стогне Дніпр широкий Т. Шевченко / Д. Крижанівський 4         42510
 Розрита могила Т. Шевченко / Кому Вниз    9431
 Русалка Т. Шевченко / О. Карпенко     2950
 Садок вишневий коло хати Т. Шевченко / М. Лисенко, В. Лютий       20555
 Сон Т. Шевченко / dj A-Tone    2860
 Сонце гріє, вітер віє Т. Шевченко /      6869
 Сонце гріє, вітер віє
 (Ballada o Pewnej Podróży)
Т. Шевченко / Enej (Еней) +  20478
 Сонце заходить, гори чорніють Т. Шевченко / О. Керекеша     5391
 Суботів Т. Шевченко / Кому Вниз 5  9452
 Така її доля Т. Шевченко /          29511
 Така її доля Т. Шевченко / В. Заремба    124
 Тече вода Т. Шевченко / Ю. Старчевод    1079
 Тече вода в синє море
 (Думка)
Т. Шевченко / народна, О. Керекеша 4    11299
 Тече вода з-під явора ** Т. Шевченко /      17628
 Тече Вода з-під Явора яром на Долину
 (Пара — любощі: Калина)
Т. Шевченко / народна    23207
 Тече вода із-за гаю Т. Шевченко /     15923
 Тополя
 (По діброві вітер виє)
Т. Шевченко / Гурт Хочу ЩЕ! +   21767
 Туман, туман долиною Т. Шевченко / С. Ярунський     2154
 Тумане Т. Шевченко / невідомий     889
 Тяжко, важко в світі жити
 (Думка)
Т. Шевченко / О. Керекеша     3038
 У всякого своє лихо Т. Шевченко / О. Керекеша     2766
 У гаю, гаю вітру немає Т. Шевченко /      3507
 У гаю, гаю вітру немає Т. Шевченко / М. Лисенко     1054
 У перетику ходила Т. Шевченко / П. Процько    7130
 Україна Т. Шевченко, Д. Суботенко / Д. Суботенко     2458
 Утоптала стежечку через яр Т. Шевченко / В. Власов      5157
 Утоптала стежечку через яр, через яр Т. Шевченко / Л. Колодуб       5966
 Ух, ух, солом'яний дух, дух! Т. Шевченко /      1796
 Учітеся, брати мої Т. Шевченко /      12095
 Учітеся, брати мої Т. Шевченко / М. Лисенко     7374
 Хмаронька Т. Шевченко / А. Романів     1779
 Холодний Яр Т. Шевченко / О. Керекеша     3900
 Чи є в світі доля? Т. Шевченко / народна     292
 Човен Т. Шевченко / А. Черній     3993
 Чого мені тяжко Т. Шевченко / Г. Алчевський    1221
 Швачка Т. Шевченко / невідомий     1314
 ШевченкА Т. Шевченко / Є. Романенко     1242
 Шум народні, К. Павленко / Т. Шевченко, К. Павленко, І. Діденчук    33651
 Я не нездужаю Т. Шевченко / Яків Цегляр     1021
 Як поїхав та й той Лебеденко Т. Шевченко / О. Керекеша     749
 Як умру, то поховайте Т. Шевченко / Порфирій Демуцький     9678
 Як я маю журитися Т. Шевченко / О. Керекеша     899
 Якби зустрілися ми знову Т. Шевченко / О. Керекеша     3343
 Якби зустрілися ми знову Т. Шевченко / Л. Мазур    1064
 Якби мені лиха Т. Шевченко / Лайош Молнар     1145
 Якби мені черевики * Т. Шевченко /     9968
 Il testamento
 (Заповіт)
Т. Шевченко / Мертвий півень     3693
 Аби побачити пояснення малюнків у колонці "Файли", підведіть курсор мишки до малюнка.      
Не знайшли пісні, але самі маєте текст чи аудіо? Додавайте її сюди або надсилайте на емейл!
Таким чином ви долучитеся до розвитку сайту та поділитеся улюбленим текстом з іншими!


Дані ввів: Гетьман  10.03.2003
Відредаґовано: 29.04.2015
Переглядів: 345809  Виправлення та доповнення     ПРАВИЛА!     ДЕ СКАЧАТИ mp3 ?!
[cховати]
12. Юрий 31.03.2015 13:27    
http://taras-shevchenko.com.ua/ Твори тараса Шевченка - почерком автора. Унікальний шрифт - копія з рукописів. Можливо вам буде цікаво.
0/0

11. Katrin.1956 (користувач) 17.03.2013 10:54    
3. Чеслав. Допоможіть знайти мінус до пічні "Гамалія" cheslavf48@mail.ru
0/0

10. ОЛЬГА (гість) 23.05.2011 00:01    
Я не впевнена, що ця пісня на слова Шевченка. Але
мені здаеться,що тільки він ці дуже гарні слова
написав: " Не можу серденько без тебе прожить, піду до циганки, щоб поворожить..." Де можна скачати пісню на ці слова?
0/0

9. оля (гість) 14.03.2010 14:17    
дуже великий вибір та багато гарних віршів!!! =)
0/0

8. М_Майданний (член клубу) 29.07.2009 22:19    
Кілька пісень на слова Т. Шевченка є тут: http://kbulkin.wordpress.com/ukrainian-songs-music-mp3/shevchenko-taras/
0/0

7. volodymyr (гість) 21.02.2009 12:56    
Duzhe dyakuju za website znajshov vchasno do Shevchenkovoho Svjyata.Cleveland, USA
0/0

6. Petro.Z (гість) 11.02.2009 17:21    
Нові пісні на вірші Тараса Шевченка
www.fata-morgana-band.com
http://www.realmusic.ru/ok1band

0/0

5. BB (гість) 02.02.2009 16:51    
Нові пісні Олексія Керекеші на вірші Тараса Шевченка
можна знайти по цйому ліньку
http://www.realmusic.ru/ok1band
0/0

4. BB (гість) 02.02.2009 16:49    
Нові пісні Олексія Керекеші
можна знайти по цйому ліньку
http://www.realmusic.ru/ok1band
0/0

3. олександра (гість) 08.03.2008 13:39    
я завітала на сайт ,шукаючи пісні на вірші Шевченка
шаше Християнсько-Культурне товариство українців в Трентіно "Разом,тут в Італії не забуваємо про свою культуру і традиціі
у квітні місяці у місті Тренто відкриють секцію української літератури
Вдячні за інформацію і пісні для нашого ансамблю.
0/0

2. Гетьман (член клубу) 09.03.2005 20:56    
...Нема на світі України,
Немає другого Дніпра,
А ви претесь на чужину
Шукати доброго добра...
Обніміте ж, брати мої,
Найменшого брата,—
Нехай мати усміхнеться,
Заплакана мати.
Благословить дітей своїх
Твердими руками
І діточок поцілує
Вольними устами.
І забудеться срамотня
Давняя година,
І оживе добра слава,
Слава України,
І світ ясний, невечірній
Тихо засіяє...
Обніміться ж, брати мої,
Молю вас, благаю!
("І мертвим, і живим, і ненародженим..." Т.Г.Шевченко)

Слава Т.Г.ШЕВЧЕНКУ!!!
+2/0

1. Marijka Hovhera (гість) 08.03.2005 12:57    
dorohi drusi ukrajinci
zyvu tymchasovo i praciuju v Italiji, v Rymi
bo tut v universytetax navchajutjsia moji trije ditej,i tomu mus platyty navchannia
natrapyla na vash sait, shukajuchy noty do pisenj Shevchenka dla Sviata
Diakuju za praciu, a jakby mohla buty korysna chymosj, pyshitj na email. Maria
0/0  Адреса цієї сторінки: https://www.pisni.org.ua/persons/30.html

 ВХІД
Е-мейл: 
Пароль: 
  Забули пароль?
  
  ПІДПИШІТЬСЯ! ГРУПИ У СОЦМЕРЕЖАХ
FB