На головну сторінку

Гордій ГладкийУчитель музики, керівник хору, композитор-аматор, автор найпопулярнішого варіанту музики до "Заповіту" Тараса Шевченка.

Перейти до списку пісень >>

Народився: 1849
Місце народження: Теперішній Карлівський район на Полтавщині

Біографія

Скромний полтавський учитель музики Гордій Павлович Гладкий народився близько 1849 року на невеличкому хуторі нинішнього Карлівського району на Полтавщині, походив з незаможної родини, бо вже в юнацькі роки він був змушений сам заробляти собі на шматок хліба. У 60-х роках він працював продавцем у чайній крамниці, що належала московським купцям братам Поповим і знаходилась на Петровській вулиці в Полтаві.

Музичні здібності у Г.Гладкого виявилися досить рано, оскільки вже під час роботи прикажчиком, він мав гарний голос. Особливо захоплювався юнак українськими народними піснями, яких знав безліч. Шевченка шанував понад усе.

Не маючи більш солідного інструменту, він усі свої пісні програвав на гітарі, проспівував їх з приятелями, які були завжди бажаними гостями у його убогій хатині.

Кожної суботи в кімнаті у Г.Гладкого на першому поверсі великого триповерхового будинку збиралась молодь. Це були переважно місцеві семінаристи, котрі, як правило, володіли гарними голосами і тому кожного разу експромтом утворювався першорядний чоловічий хор. Цілком природно, що цим хором завжди керував сам Г.Гладкий, який вже тоді виявляв свої неабиякі диригентські здібності. Саме цей хор став першим виконавцем його творів. Серед них було чимало хорових обробок українських народних пісень, а також власні твори на слова Т.Г.Шевченка, а також його славнозвісний "Заповіт".

Гордію Павловичу Гладкому пощастило створити хорову мелодію з величезною переконливою силою. В ній вражаюче поєднуються народний гнів до гнобителів і глибока любов до рідної України, заклик до боротьби за волю, за народне щастя і елементи ніжної лірики, яка характеризує українську природу. В музиці Г.Гладкого вдало відтворено узагальнений образ українського народу.

  ПІСНІ
НазваСлова / МузикаАльбомA Файли  Рік  #
 Заповіт
 (Як умру, то поховайте)
Т. Шевченко / Гордій Гладкий, А. Безуглий         87038
 Зоре моя вечірняя Т. Шевченко / Гордій Гладкий       82979
 Зоре моя вечірняя
 (Три голоси)
Т. Шевченко / Гордій Гладкий         165506
 Аби побачити пояснення малюнків у колонці "Файли", підведіть курсор мишки до малюнка.      
Не знайшли пісні, але самі маєте текст чи аудіо? Додавайте її сюди або надсилайте на емейл!
Таким чином ви долучитеся до розвитку сайту та поділитеся улюбленим текстом з іншими!


Дані ввів: Anrzej  13.03.2006
Відредаґовано: 10.01.2011
Переглядів: 8585  Виправлення та доповнення     ПРАВИЛА!     ДЕ СКАЧАТИ mp3 ?!
[cховати]
2. вікторія (користувач) 14.10.2010 19:56    
скачати мелодію гладкого заповіт
0/0

1. sergiy1410 (гість) 05.03.2010 16:21    
заповіт мелодія гладкого
0/0  Адреса цієї сторінки: https://www.pisni.org.ua/persons/549.html

 ВХІД
Е-мейл: 
Пароль: 
  Забули пароль?
  
  ПІДПИШІТЬСЯ! ГРУПИ У СОЦМЕРЕЖАХ
FB