На головну сторінку
Дізнатися більше

Тарас ЖитинськийТарас Житинський – іванофранківець, батьки якого були в УПА. Більше десяти років живе в Лондоні і створив там гурт "Земляки". Лауреат фестивалю "Червона Рута-91" у Запоріжжі, лауреат Конкурсу молодих виконавців популярної пісні Міжнародного фестивалю "Слов'янський базар-92". Отримав Гран-прі на фестивалі української патріотичної пісні "Повстанським плаєм-2007" в Івано-Франківську. Тарас розповідає: "Колись давно, в Стародавньому Римі, імператор Троян казав, що народ можна знищити, не обов'зково воюючи з армією чи руйнуючи храми, можна просто знищити його історію. Ми зараз знову підіймаємо цю історію, яку для нас зберіг наш народ. Він цю свічку проніс крізь століття, і ми так само її несемо, ця свічка ніколи не загасне. Піснями ми повертаємо українську історію".

Перейти до списку пісень >>

Альбоми:
  • Пісні козаків

Місце народження: Івано–Франківськ

Біографія

Лауреат багатьох фестивалів 90–х створив у Лондоні гурт "Земляки" і готує записати свої пісні з симфонічним оркестром і дочкою — оперною співачкою.

Що не говоріть, гени — велика річ. Народжений у родині репресованих вояків УПА в Карагандинській області, Тарас Житинський лише у 1981–му зміг повернутися на Батьківщину — місто Івано–Франківськ. Там він закінчив Івано–Франківський інститут мистецтв і здобув три дуже важливих для себе перемоги: третю премію у категорії "поп–музика"на фестивалі "Червона Рута" у 1991–му, а у 92–му — гран–прі фестивалю "Кришталевий лев" та спеціальну відзнаку на "Слов'янському базарі". В його творчому активі тих часів також надзвичайно вдалі, сказати б — ефектні, виступи на вже легендарних нині форумах "Оберіг" і "Мелодія". Справді потужно свій концертний сет Тарас відіграв на імпрезі, присвяченій 50–річчю створення УПА у 1992–му. Саме там розкрилися дивовижна харизма, сильний голос і вкрай експресивна манера виконання співака — три складові, що скрізь, де б не виступав, приносили йому успіх.

Протягом 90–х Тарас Житинський записав і видав два цікавих альбоми — "Чорний лебідь" і "Ва–банк", а в 1996–му для нього починається нове життя: він несподівано перебирається до Лондона, де швидко налагоджує стосунки з нашою тамтешньою діаспорою, але ні на день не розлучається з улюбленою гітарою. Головними "кониками" репертуару Житинського були козацькі пісні, історичні думи та пісні УПА. Завівши собі на голові справжнього оселедця, він став схожим на вільного козака в екзилі. Це був хитромудрий план! План навернення несвідомих чи напівсвідомих українців на своїй Батьківщині до рідного коріння, до рідного слова і пісні, власне — до української культури. Тарасові хотілося довести (спочатку собі, а потім і співвітчизникам), що, живучи в іншій країні і в англомовному середовищі, можна повноцінно розвивати власну культуру і бути цікавим для місцевої публіки як представник слов'янської культури. Тому й не дивно, що Тарас в Англії має прихильників серед англосаксів.

Щороку Житинський разом із дружиною Марією і дочкою Іриною навідується в Україну — до родичів. Окрім того, Тарас намагається "захопити" по максимуму різноманітні літні імпрези, презентуючи щоразу нові композиції. Зокрема у 2008–му на фестивалі "УНІЖ", який влаштувала столична агенція "Наш формат", він представив свій альбом "Пісні козаків", виданий тією ж агенцією. "Ми заприятелювали з шефом "Нашого формату" Владом Кириченком, унаслідок чого було видано мій свіжий матеріал, записаний у Лондоні, — розповідає Тарас. — "Пісні козаків" — це гайдамацькі, стрілецькі й козацькі пісні різних часів і з різних теренів країни. Пісні "Ой у 1791 році" та "Любо, братці, любо" були записані етнографом Олександром Грибом років десять тому на півдні України. Насправді "Любо, братці, любо" в оригіналі завжди звучала українською, адже у війську Нестора Махна 98 відсотків бійців були етнічними українцями. І ця пісня була чимось на зразок махновського гімну і нині є фольклором для анархістів усього світу. Альбом "Пісні козаків" виявився одним із найбільш затребуваних у 2008–му серед новинок компанії — напевно, це було пов'язано з тим, що у 2007–му Тарас отримав ґран–прі на фестивалі "Повстанським плаєм", а також органічно влився у програму фестивалю "УНІЖ".

Наступним кроком було видання у 2009–му одразу двох позицій — альбомів "Козацькі балади" та "Їхали батяри". Перший і за стилістикою, і за настроями ніби продовжує диск "Пісні козаків", але вже під кутом мужньої чоловічої баладності, елегійності. Тут Тарас виконав відому пісню О. Веремчука "Курінний" та одну власну — "Там на ставі". Диск "Їхали батяри" має підзаголовок "Галицький шансон", представляє музику закарпатського композитора Ігоря Іванціва і справді дає певний зріз сучасної батярської пісні, іншими словами — дає уявлення про міський фольклор довоєнної Галичини, який у 20—30–ті роки становив надзвичайно строкате й колоритне полотно із цілим спектром суто галицьких характерів.

Уже кілька років у Великобританії функціонує створена Житинським група "Земляки", складена з наших "колишніх", яка грає і народну пісню, і авторський репертуар. "Земляки"мають непоганий концертний ангажемент по всій Англії, але поки що, за певних причин, не можуть відвідати Батьківщину, а точніше — покинути Великобританію. Сьогодні Житинський виношує доволі амбіційний проект — запис авторської пісенної програми із залученням справжнього симфонічного оркестру і за участі дочки Ірини. "Відтоді як Ірина отримала ангажемент на сцені Оперного театру в польському Вроцлаві, — каже Тарас, — я весь час обмірковую нашу спільну програму, яка б схрестила мою манеру співу, де, окрім народної музики, присутні впливи блюзу і класичного року, з оперним вокалом моєї дочки. Поки що заважає лише те, що запис живого симфонічного оркестру в Англії є надто дорогим задоволенням, а імітувати звучання оркестру за допомогою електроніки — не хочеться...

"Стовідсотковий пілігрим" — так визначив свою долю і спосіб життя сам Тарас Житинський. "Завжди відчуваю себе у дорозі, — пояснює він. — Зупинки бувають довшими чи коротшими, але головне — наповнити їх сенсом, тобто — творчістю. І рухатися далі..."

Автор: Олександр ЄВТУШЕНКО, "Україна молода"
Сторінки в інтернеті:
  • http://sumno.com/article/taras-zhytynskyj-pisnyamy-my-povertajemo-ukrajin-1/

  ПІСНІ
НазваСлова / МузикаАльбомA Файли  Рік  #
 Багряная Зоря В. Присяжнюк / Річард Роджерс не вказано    138
 Гей літа орел Т. Шевченко /  Пісні козаків     9032
 Дитячий блюз Т. Житинський / Т. Житинський     1330
 Завтра в далеку дорогу
 (Рутенія)
невідомий / невідомий не вказано     8059
 Іди, сину, пріч од мене (народна пісня) не вказано 5  4441
 Лист до Ліни Костенко Т. Житинський / Т. Житинський не вказано     655
 Любо братці, любо (народна пісня) Пісні козаків 5   35440
 Любов моя Т. Житинський / Т. Житинський не вказано    741
 Ой літа орел Т. Шевченко / К. Стеценко не вказано 5       16697
 Ой, мороз, мороз (народна пісня) Пісні козаків    9648
 Ой попід гай зелененький
 (Пісня про Довбуша)
(народна пісня) не вказано 5       251071
 Ой, рекруте, рекруте О. Смик / І. Іванців не вказано    1204
 Ой, у 1791 році (народна пісня) Пісні козаків    2365
 Ось час війни
 (пісня козаків отамана Костя Степового)
невідомий / О. Боде не вказано    4922
 Розпрощався козак (народна пісня) Пісні козаків 5  5760
 Сліпа печаль М. Конечний / І. Іванців не вказано    691
 Там, за небокраєм народні / Т. Житинський не вказано     17394
 Усе життя шукаєш пісню О. Смик / І. Іванців не вказано     1541
 Цвіла калина М. Пархуць / І. Іванців не вказано    2130
 Як з Бережан до Кадри ** Р. Купчинський / Р. Купчинський Пісні козаків +   1934
 Аби побачити пояснення малюнків у колонці "Файли", підведіть курсор мишки до малюнка.      
Не знайшли пісні, але самі маєте текст чи аудіо? Додавайте її сюди або надсилайте на емейл!
Таким чином ви долучитеся до розвитку сайту та поділитеся улюбленим текстом з іншими!


Примітки:

http://kolomyya.org/se/sites/pb/?nid=21888
http://www.umka.com/ukr/singer/taras-zhytynsky.html

Дані ввів: Susiak  24.01.2010
Відредаґовано: 05.09.2010
Переглядів: 17514  Виправлення та доповнення     ПРАВИЛА!     ДЕ СКАЧАТИ mp3 ?!
[cховати]
6. KSize (користувач) 29.03.2013 12:41    
надзвичайна людина!! побільше б нам таких!
0/0

5. DNko_кізюк (член клубу) 02.03.2013 00:01    
http://www.youtube.com/watch?v=mJdkp9iDsSM
+1/-1

4. DNko_кізюк (член клубу) 02.03.2013 00:00    
Іди, сину, пріч од мене
 
      Am      E     Am
-	Іди, сину, пріч од мене
-	 C        G7    C
-	Ой не хочу рідна нене
-	 X             Y
-	Пріч од мене, неслухняне,
-	 Z        X
-	Нехай тебе Горда тягне
-	Am        E    Am
-	Нехай тебе Горда тягне

Мене, мамо, Горда знає
В чистім полі ображає,
Дуже добре Горда знає,
В чистім полі ображає,
В чистім полі ображає.

-	Іди, сину, пріч од мене
-	Ой не хочу рідна нене
Пріч од мене, неслухняне,
Нехай тебе шляхта тягне,
Нехай тебе шляхта тягне.

Мене, мамо, шляхта знає:
Пивом-медом напуває,
Дуже добре шляхта знає,
Пивом-медом напуває,
Пивом-медом напуває.

-	Іди, сину, пріч од мене
-	Ой не хочу рідна нене
Пріч од мене, неслухняне,
Нехай тебе москаль тягне,
Нехай тебе москаль тягне.

Мене, мамо, москаль знає:
Биту пику одвертає,
Дуже добре москаль знає,
Биту пику одвертає,
Биту пику одвертає.

-	Іди, сину, пріч од мене
-	Ой не хочу рідна нене
Пріч од мене, неслухняне,
Нехай тебе турок тягне,
Нехай тебе турок тягне.

Мене, мамо, турок знає:
Сріблом-златом наділяє.
Дуже добре турок знає
Сріблом-златом наділяє,
Сріблом-златом наділяє.

Та вже ж піду щось робити
На лиманах буду жити,
По звичаю буду жити:      /
Сіль по-старому возити,    /   2р
Та й на щуку ніж гострити  /

Вернись, сину, додомоньку:
Вмию твою голівоньку,
Мене, мамо, дощі вмиють,     /
Буйні вітри чуб обвіють,      / 2р
А розчесуть густі терни.     /
+1/-1

3. дмитро (гість) 14.07.2011 00:27    
вiн класний тiп
0/0

2. bilash (користувач) 18.01.2011 19:14    
Прослухавши на "Промені"передачу з Вашою участю,яку вів Олександр Бутко,я придбав три диски Ваших пісень.Постійно слухаю їх у машині і не тільки,особливо коли FM крутять попсу.Переписав багатьом друзям і знайомим на диски.Прошу Вас ,співайте і записуйте патріотичні,козацькі і народні українські пісні у притаманному тільки Вам стилі.Зараз в Україні це дуже потрібно і актуально.А було б здорово організувати в Україні концерти Вашого гурту.З повагою bilash.
0/0

1. Patrykovych (користувач) 05.09.2010 03:31    
Скажіть будь ласка я це можу буте що Тарас Житинський народився в 1991-ому році та в цей самий рік був лауреатом на Червоні Руті? Видн що це типографічна помилка!
-1/0  Адреса цієї сторінки: https://www.pisni.org.ua/persons/1798.html

 ВХІД
Е-мейл: 
Пароль: 
  Забули пароль?
  
  ПІДПИШІТЬСЯ! ГРУПИ У СОЦМЕРЕЖАХ
FB