На головну сторінку

"Дублі пісень: "за" і "проти"" - тема

список тем  |  пошук по форуму Перейти у розділ:

Показано від 1 до 12 з 12Сторінки: 
bohdanko
 модератор
 
Львів

 
реплік:558  внесок:24218
04.10.2005 14:09

На сайті вже є чимало дублів пісень: колись хтось додав текст популярної пісні без акордів, до тої пісні назбирались корисні комернтарі; пізніше інша людина додала ту ж пісню, але вже з акордами або просто виправлений варіант тексту з більш надійного джерела тощо.

На перший погляд, є сенс об’єднати ті 2 варіанти в один. Але тоді (за наявних технічних умов) втрачаються коментарі до першого варіанту тексту, а також падає клубний рейтинг (йдеться про Клуб сайту) автора першої публікації пісні.

Проблему збереження коментарів до видаленої пісні я спробував вирішувати в той спосіб, що копіював їх у збережену пісню як новий суцільний коментар, але там виникає проблема збереження e-mail-адрес авторів тих коментарів. Цей метод - надто кустарний, хоч і діючий.

Як на мене, за наявних технічних умов роботи сайту краще залишити обидва варіанти, але забезпечити автоматичний звязок між ними (тобто має бути активним посилання типу "Інші варіянти цієї пісні: ..." на сторінці кожної з таких пісень).

Друже Гетьмане! Які твої аргументи "за" і "проти"?

Друже Вебмайстре! Чи можна змінити технічні умови для більш коректної (з огляду на збереження рейтингу автора публікації пісні-дубля) ліквідації дублів?

Хто ще має що карисного сказати на цю тему - пишіть! Адже цей сайт - це наша спільна справа!

webmaster
 модератор
 
Львів

 
реплік:2190  внесок:55715
04.10.2005 14:44
Якщо ці варіанти є однакові або дуже близькі - то думаю видаляти треба, що я регулярно й роблю

Що стосується коментарів - то ми на щастя маємо їх лінійну структуру, а не деревовидну. Тому не становить ніякої складності переносити коментарі від однієї пісні до іншої.

А щодо рейтингу... навіть не знаю.
ну та можна просто дописувати фіксовану кількість балів користувачу за видалені пісні, але я не впевнений, шо то є добра ідея.
_____________________________
підпис. гм...
Гетьман
 член клубу
 
Бориспіль
 
реплік:387  внесок:1937
04.10.2005 14:49
Дякую, за довіру друже Долучайтеся всі до розгляду питання!
Виходячи з того, що сайт на даний момент (та і в задумі) є ІНФОРМАЦІЙНИМ, така собі схованка-архів пісень, думаю — треба обєднувати все в одну пісню!
Тобто, брати інформацію з двох варіантів пісень, скомпонувати її (текст+акорди+автор=виконавець...) і залишити у тому файлі де коментарі мають більшу (естетичну і т.п.) цінність.
+ так зручніше і зрозуміліше користувачам
+ у нас навіть в "правилах" написано, що коментарі, які не несуть важливої інформації краще писати на форумах
- А щодо зменшення балів в графі "внески" членами клубу — то це пусте. Хіба заради того ми це робимо
кончак
 член клубу
 

 
реплік:206  внесок:3301
06.10.2005 13:37
Українські пісні у різних регіонах мають свої варіанти. В першу чергу це, звичайно, стосується народних. Кожен з них є цінним по - свєму. Власне, тому вони і є народними. Яскравий приклад - пісня "Час рікою пливе", в якій від первісного варіанту вірша Івана Франка мало що залишилось. А подаємо пісні на сайт не заради рейтингів.
Так що усі варіанти, на мою думку, слід подавати разом. Подумаємо, що робити з правками, які іноді потрібні в текстах. Висилати зауваження bohdankoві?
І ще одне.
Чи не варто нам запровадити свій хіт - парад українських пісень всіх часів. Нехай би відвідувачі голосували, якщо це не складно технічно. Мені було б дуже цікаво, що з того вийде. Водночас це спонукало б молодих звертатись до класики української пісні. Це не має нічого спільного із статистикою переглядів. Розумію умовності такого рейтингу, але може щось придумаємо разом?
Гетьман
 член клубу
 
Бориспіль
 
реплік:387  внесок:1937
06.10.2005 14:30
Щодо хіт-параду.
Я думаю, що система статистики "за переглядами" вже є хорошим мірилом популярності пісні! Хіба не так?
Потім, сайт (та й інтернет взагалі) ще не настільки популярні щоб обєктивно оцінити ситуацію зі смаками до українських пісень...
Може згодом...
bohdanko
 модератор
 
Львів

 
реплік:558  внесок:24218
06.10.2005 19:14
кончак!
Виправлення та доповнення треба залишати у коментарях - тоді всі їх бачать і можуть обговорити (заперечити, підтвердити тощо), що сприяє відшукування правильного варіанту.
Тому варто писату в коментарях до пісні... Вони для того спочатку й були запроваджені.

Ідея з хіт-парадом має сенс. Адже не кожен, хто зайшов на сторінку пісні, може бути нею задоволений. Топу хай голосує: "так!" - якщо сподобалась, або "ні!"... хоча, краще хай замість "ні"" буде "Байдуже" - за замовчуванням.

Anrzej
 модератор
 
Львів
 
реплік:164  внесок:35944
09.10.2005 18:11
Дублі пісень, що містять незначні відмінності потрібно об'єднувати або вилучати безумовно. Як це здійснити технічно потрібно добре продумати, думаю, що тут справа потерпить: краще сім разів відміряти...

З іншого боку, є пісні, які мають дуже багато варіантів як тексту, так і мелодії, особливостей виконання залежно від регіону, особливо це стосується народних пісень. Деякі пісні в цьому плані можуть бути і є предметом ґрунтовних наукових досліджень; як приклад можна навести пісню "Ой верше мій, верше". Тому я — за багатоваріантність. Звісно, всі ці варіанти в ідеалі мали б бути ґрунтовно опрацьовані: як вихідні дані пісень, так і перехресні лінки.

Авторські пісні в переважній більшості потребують звірки з первісним варіантом із надійного джерела, хоча й тут достатньо винятків, особливо серед популярних пісень, які стали народними. Власне ці винятки також заслуговують на багатоваріантність.

Для того, щоб зменшити ймовірність дублювання пісні пропоную в "шапці" сторінки редагування "Нова пісенька" також написати пораду, як і в інструкції, щоб користувач пошуковою системою перевірив, чи є така чи подібна пісня на сайті УП. Словом, потрібно працювати, як кажуть "на дурня".


bohdanko (модератор): Зі всім згоден.

DaBaG ::Чугайстр
 член клубу
 
Київ
 
реплік:735  внесок:1060
10.10.2005 03:19
Коли я продивлявся та підшукував тексти мені ця особливість впала в око і в принципі нічого дуже поганого тут нема, але є певні незручності. Моя пропозиція - дозволити варіанти пісень але зробити вибір варіантів не серед усіх пісень виконавця а на сторінці з піснею (зараз щось накшталт цього є у вигляді "Інші варіянти цієї пісні"). Це можуть бути якісь лінкові "вкладки" або фреймова структура. А у списку пісень залишити одну справжню назву пісні, без зірочок та інших відмінностей .
І ще якщо мова зайшла про пісні як щодо позначення альбому з якого композиція?
А щодо голосування в мене є така пропозиція - кожному клубівцю шУп'а виділити певну кількість місць для створення списка улюблених пісень. Це моголо б допомогти по-перше виказати своє ставлення до улюблених пісень, по-друге підказати людям що варто слухати (сам таким був - тинявся по інету, шукав щось цікаве).
І ще такий момент,... особисто від себе,... класно якби окремо текст пісні можна зразу було б зберігати у файл.


bohdanko (модератор):
Стосовно того, щоб "дозволити варіанти пісень але зробити вибір варіантів не серед усіх пісень виконавця а на сторінці з піснею " - то цікаво. Це, як я розумію, мало б бути щось типу "Примітки" до пісні, але в кількості не 1 шт. (як є зараз), а безмежної кількості і спеціально для варіантів тексту... Але, база даних сайту такого не передбачає. Це, на мою думку, означало б значно ускладнити життя Вебмайстрові. А чи є реальна потреба? Адже у систему вже закладено таке поняття, як "головний варіант пісні" - й це можна просто якось розвинути при відображенні списку пісень: виділяти головний варіант кольором тощо.
А ще кожен опублікований варіант пісні зараз може мати свого виняткового виконавця, який прив’язаний тільки до цього варіанту, а не до інших - тому, зайшовши на список пісень виконавця, ти побачиш тільки один варіант пісні, а всі інші - лише тоді, коли відкриєш сторінку даної пісні.
Щодо "зірочок" - то краще з ними, ніж без: при збережені відкритих сторінок з піснями з однаковими текстовими назвами користувачем на диск система дозволяє коректно (тобто без повторів) давати назви файлам. Інакше - буде перетирати один файл іншим.

А як розуміти питання "І ще якщо мова зайшла про пісні як щодо позначення альбому з якого композиція?" Поясни.

А ідея щодо створення списку типу "Мої улюблені пісні" для кожного користувача - це мені подобається. Буду просити Вебмайстра, щоб зробив таке, коли буде мати час.

А ще про те, що "класно якби окремо текст пісні можна зразу було б зберігати у файл" - то це ти про кнопку "зберегти пісню на диск", подібно до того, як є кнопка "Версія для друку"?

webmaster
 модератор
 
Львів

 
реплік:2190  внесок:55715
10.10.2005 17:38
> класно якби окремо текст пісні можна зразу
> було б зберігати у файл.

це як?
_____________________________
підпис. гм...
DaBaG ::Чугайстр
 член клубу
 
Київ
 
реплік:735  внесок:1060
10.10.2005 21:14
Справа в тому що в мене поряд з папкою з музикою є папка з текстами до пісень. І коли я додаю нову пісню або/та новий текст (а їх я зазвичаю додаю одразу і багато) доводиться лазити по сайтах і робити Ctrl-C,Ctrl-V у файл який на називається Ctrl-C,Ctrl-V і т. д.
Що я мав на увазі - щоб був скріпт (лінк до нього на сторінці пісні) який (наприклад) пропонує зберігти чистий текст пісні (просто текст пісні, ну там без коментарів у кінці сторінки, всяких лінків) у файлі під назвою art - tit.txt де art і tit назва гурту і назва пісні відповідно, транслітеральовані з бази (на українській) через таблиці на латинську абетку.
Офіційна (державна) таблиця еквівалентів українськіх букв на латинській абетці (затверджена якимось там указом від колись там). Списав у якійсь державній установі.
"а" - "a"
"б" - "b"
"в" - "v"
"г" - "g"
"д" - "d"
"е" - "e"
"є" - "ie"
"ж" - "zh"
"з" - "z"
"и" - "y"
"і" - "i"
"ї" - "i"
"й" - "i"
"к" - "k"
"л" - "l"
"м" - "m"
"н" - "n"
"о" - "o"
"п" - "p"
"р" - "r"
"с" - "s"
"т" - "t"
"у" - "u"
"ф" - "f"
"х" - "kh"
"ц" - "ts"
"ч" - "ch"
"ш" - "sh"
"щ" - "shch"
"ю" - "iu"
"я" - "ia"
"ь" - ""
Така задумка. По програмуванню такого нічим не підкажу - я технічний а не веб програмер.
bohdanko
 модератор
 
Львів

 
реплік:558  внесок:24218
15.10.2005 18:22
Мені подобається ідея (яку подав DaBaG Батькович) щодо створення списку типу "Мої улюблені пісні" для кожного користувача - це мені подобається. Варто зробити, коли буде час.

Ідея зі збереженням тексту пісні з транслітерованою назвою - це також дуже користна річ. Якщо це не важко зробити - то вартує.

Вебмайстре! Що скажеш?
webmaster
 модератор
 
Львів

 
реплік:2190  внесок:55715
17.10.2005 11:44
Гм...
Ну щодо офіційного трансліту - то справа така...
В нас офіційне кодування веб сторінок - ніби KOI-8
Однак ми використовуєм віндовс-1251 і нам добре

Список улюблених пісень - то певно ідея в довгий ящик...

Збереження в файл я думав колись зробити, навіть відразу кількох пісень. Я обдумаю то, коли буде троха більше часу...
_____________________________
підпис. гм...
Показано від 1 до 12 з 12Сторінки: 
Писати на форумах можуть лише зареєстровані користувачі!
Увійдіть в систему або зареєструйтеся, щоб мати змогу писати на форумі!


Повернутися на головну сторінку

 ВХІД
Е-мейл: 
Пароль: 
  Забули пароль?
  
  ПІДПИШІТЬСЯ! ГРУПИ У СОЦМЕРЕЖАХ
FB