На головну сторінку

Ніна МатвієнкоНіна Матвієнко
Народна артистка України

Перейти до списку пісень >>

Альбоми:
  • Золотослов (1997)
  • І серце одпочине (1997)
  • Золотий камінь посіємо (2CD) (2003)
  • Найкраще (2005)
  • З маминих долонь (2006)
  • Молитва (2006)
  • Українські народні пісні (2006)

Народилась: 10.10.1947
Місце народження: с. Неділище

Біографія

"Я хочу бути піснею!.."
Ніна Матвієнко, 16.01.1986 р.

Співачка Ніна Митрофанівна Матвієнко народилася 10 жовтня 1947 р. в с. Неділище Ємільчинського району на Житомирщині у сім'ї Митрофана Устимовича та Антоніни Ільківни Матвієнків п'ятою дитиною. Окрім матері, її доглядали Толя, Люся, Марія і Микола, вона ж була нянькою Василеві, Валентині, Іванові, Михайлу, Поліні та Володі (у родині було одинадцять дітей). Працювати Ніна почала з чотирьох років: доглядала молодших братів і сестер, пасла худобу, одного літа навіть "наймитувала" у дядька Архипа в сусідньому хуторі Гонорино. "Я в такій сім'ї народилась, – зізнається співачка, – що в дитинстві нічого людського не бачила. Тільки й свята, коли тато не був п'яним і вони з мамою співали..." Батько мав важкий характер. Горілка витравила з його душі співчуття і ласку. Не чули діти від нього доброго слова, ніколи тепла батьківська рука не опускалась з ніжністю на дитячі голови... Життєвим оберегом для родини стала мама – Антоніна Ільківна. Її енергії, добрих слів, ніжності і теплоти вистачало на всіх. Мала вона і неабиякий співочий талант, в повній мірі успадкований дочкою, могла співати в три, навіть, в чотири голоси. Ніна й досі впевнена: якби не обставини, якби не важка селянська доля, могла б її ненька стати великою співачкою (наприкінці 1970-х років Ніна записала диск із материними піснями).

З дитинства Ніна любила читати, ховалася під фікусом і потайки читала "Знедолених" Віктора Гюго (чому під фікусом? бо після відбою у спальнях світло вимикали, і лише під фікусом можна було почитати)... Звичайно, вона й не мріяла про кар'єру співачки. Сказати, що родина жила бідно, значить нічого не сказати. Щоб хоч якось полегшити собі життя, батьки вирішили віддати когось із дітей до інтернату. Вибір спинився на Ніні. Одинадцятилітня дівчинка мала веселий характер, легко сходилась з людьми. Мама вважала, що їй легше буде перенести розлуку з рідною домівкою. Отож, 1958 р. Ніна пішла навчатися в школу-інтернат в селищі Потіївка Радомишльського району. Це була перевірка сили її характеру і волі, любові до життя і до людей. Один із вихователів карав її за найменшу провину, годинами тримав у кутку на колінах, загадував виконувати найважчу роботу... Ламав горду душу. Не зламав, на щастя... Не зважаючи на те, що співачка була дрібненькою дівчинкою, вона стійко перенесла всі важкі випробування, не зневірилась, не загубила світлих почуттів і віри в себе. У школі займалася легкою атлетикою та акробатикою, співала пісні Людмили Зикіної. У дев'ятому класі закохалася у вчителя Івана (однак через нехорошу поведінку згодом його покинула). Одна з улюблених викладачок Людмила Іванівна, зачувши по радіо виступ хору імені Григорія Верьовки, порадила Ніні професійно зайнятись співом і спробувати себе у цьому мистецькому колективі. Дівчина дізналася про вокальну студію при хорі, поїхала туди, подивилася, сподобалось їй, але закінчивши інтернат, влаштувалася на завод "Хіммаш" копіювальницею, потім – помічницею кранівника. Там вперше почула вдячні слова про свій спів і нарешті кинула сміливий виклик долі – почувши, що в Житомирі набирають дівчат до участі в естрадному вокальному ансамблі, приїхала на проби до обласного центру. В Житомирській філармонії дійсно мріяли про створення жіночого вокального гурту. Але Ніна Матвієнко – природжена солістка, її неповторний голос, що має дивовижну силу і політ, близька до автентичної манера виконання ніяк не в'язалися з колективним естрадним співом... Ніні ввічливо відмовили (проби вдало пройшла інша легендарна українська співачка – Раїса Кириченко).

Невдача в Житомирі не спинила Ніну. Бажання співати було таким сильним, що в 1966 р. вона все кинула і поїхала до Києва в студію українського хору імені Григорія Верьовки. Там її талант було і помічено, і оцінено. Особливі слова подяки Ніна Матвієнко завжди адресує своєму викладачеві з вокалу Юлії Кроткевич і, звичайно, художньому керівникові хору Анатолію Авдієвському. Про нього вона якось написала: "Не чоловік – Церква"...

По закінченні у 1968 р. вокальної студії Ніна стає солісткою хору імені Григорія Верьовки. Саме в ньому і відбулося її професійне становлення, поступове і яскраве сходження до вершин творчої майстерності і слави – Ніна Матвієнко перемогла на Всеукраїнському конкурсі "Молоді голоси" (1978 р.), Всесоюзному телевізійному конкурсі "З піснею по життю" (1979 р.), Всесвітньому конкурсі фольклорних пісень (Братислава, 1979 р.), ХІІ Всесвітньому фестивалі молоді і студентів (Москва, 1985 р.). З 1968 р. Ніна Матвієнко разом з Марією Миколайчук та Валентиною Ковальською виступає у складі вокального тріо акапельного співу "Золоті ключі", а у 1991 р. стає солісткою камерного оркестру "Київська камерата". Відтоді розпочинається новий період в творчій долі Ніни Матвієнко – дивно виразний характер фольклорного співу співачки гармонійно поєднується з академічним стилем виконання "Камерати", тим самим розширюючи художній репертуар концертної практики колективу. Також плідно працює з ансамблями "Мрія", "Березень", "Кобза", хорами "Дударик" та "Хрещатик", капелою ім. А. Ревуцького.

1978 р., за великий внесок у розвиток українського мистецтва і за активну культурно-творчу діяльність Ніні Матвієнко присвоєно звання заслуженої артистки України. А вже 1985 р. Ніна Матвієнко стає народною артисткою України.

Ніні Матвієнко присуджено Національну премію імені Тараса Шевченка (1988 р.), премію імені В. Вернадського (2000 р., рішенням ради Фонду інтелектуальної співпраці "Україна – XXI століття" за визначний інтелектуальний внесок у розвиток України), найпочесніше звання нашої держави – Герой України (2006 р.). З 1989 р. Ніна Матвієнко входить до Спілки кінематографістів України, 1991 р. стає Жінкою України, а з 2000 р. – Президентом українського відділення Міжнародної ради організацій фольклорних фестивалів та народного мистецтва (СІОРР). 1996 р. її нагородили вищою відзнакою Фонду Міжнародної премії імені М. А. Касяна – орденом Миколи Чудотворця за визначний вклад у примноження добра на Землі. 1997 р. Ніна Матвієнко стає кавалером державної нагороди – ордена княгині Ольги III ступеня. 1999 р. співачку нагороджено почесним знаком Всеукраїнського товариства "Просвіта" за вагомий особистий внесок у справу відродження української культури, формування національної свідомості, розбудову та зміцнення Української держави. 2002 р. Ніна Матвієнко нагороджена Орденом Святого Станіслава IV ступеня за вагомий особистий внесок у розвиток культурного співробітництва України з іншими державами, у справу становлення української національної духовної та культурної еліти, видатні творчі досягнення, високий професіоналізм та значну добродійну діяльність.

Звісно, що за цим усім стоїть щоденна, важка і наполеглива праця. Тисячі концертів, зустрічей, творчих вечорів, записів на радіо і телебаченні, гастролі по Україні, країнах Європи, Північної і Південної Америки. Її майстерності аплодували в Мексиці, США, Канаді, Чехії, Польщі, Угорщині, Фінляндії, Кореї, Франції... Голосом Ніни Матвієнко співає й плаче Україна, але, окрім яскравого співочого таланту, вона має талант драматичної актриси. Її вміння перевтілюватись вражає. Не випадково режисери із задоволенням запрошують її до зйомок художніх і хронікально-документальних фільмів. Список кінематографічних робіт Ніни Матвієнко чималий. Вона грала в художніх картинах "Солом'яні дзвони", "Пропала грамота", "Золоте весілля"; знімалась в документальних фільмах "Кларнети ніжності", "Політ стріли", "Цвіт папороті", "Ой, глибокий колодязю", "Тризна", "Хор народний", "Дівочі мрії", "Ой, гаю мій, гаю", "Весняні варіації", "Ти, моя пісне"; брала участь у телевізійних виставах "Маруся Чурай", "Катерина Білокур", "Розлилися води на чотири броди". Озвучила піснями науково-популярні та хроніко-документальні фільми. В її творчому доробку також участь в радіоспектаклях "Лісова пісня", "Князь Святослав", "Сватання на Гончарівці". 1988 р. був знятий відеофільм за участю Ніни Матвієнко "Русалчин тиждень". 1995 р. артистка зіграла 16 вистав з американським театром La Mama E.T.C. (Нью-Йорк, США). 1997 р. Ніна Матвієнко разом із японським танцівником Тадаші Ендо та режисером Сергієм Проскурнею створила музичну виставу "Під сонцем", яка стала справжньою подією в культурно-мистецькому житті нашої держави. 1998 р. співачка бере активну участь у грандіозному музично-сценічному дійстві "Золотий камінь посіємо ми" (костюми для дійства створила художниця Галина Забашта, яка завжди допомагала Ніні Матвієнко; художниця працює у народному дусі, у руслі високої української моди: князівська доба, бароко; в її костюмах — подих сучасності, самобутній колорит одягу різних областей).

Мало хто знає про ще одну дивовижну грань творчого обдарування Ніни Матвієнко – її закоханість в літературу, в українське слово. 1975 р. вона заочно закінчила філологічний факультет Київського університету імені Тараса Шевченка і активно займається літературною творчістю. Ще в радянські часи Ніна Матвієнко написала історію народного хору імені Григорія Верьовки, надрукувала кілька власних віршів, оповідань і есе. Її твори періодично з'являються на сторінках таких часописів, як "Україна", "Дзвін", "Жіночий Світ" та інших. Вершинним літературним надбанням співачки стала її біографічна книга "Ой виорю нивку широкую", яка вийшла в 2003 році у видавництві Українського центру народної культури "Музей Івана Гончара". У книзі подано пісенно-музичний матеріал із власного репертуару (понад 250 народних пісень і творів українських композиторів – колядки і щедрівки, веснянки, пісні до Зелених свят, купальські та петрівчані, жниварські й обжинкові, весільні, колискові, поховальні, жартівливі й танцювальні, псальми, історичні та станові пісні, пісні про кохання, родинне життя...). 2004 р. вийшла книга спогадів Ніни Матвієнко "Уже так не буде, як є". Також мріє написати художній роман про любов. У неї, до речі, є власне визначення цього почуття: "Любов, як намисто: то розсиплеш його, то знову збереш". Зовсім недавно співачка записала вступне слово до аудіокниги Блаженнішого Любомира "Дорога до ближнього" (2010 р.).

1971 р. співачка одружилася з молодим художником Петром Гончарем – сином відомого українського фольклориста і етнографа, збирача старожитностей і українського вжиткового мистецтва Івана Гончара. Петро вперше побачив Ніну та почув її голос на концерті в Києві (1968 р.). Вже тоді він сказав, що Ніна буде його дружиною, згодом їх познайомив Лесь Харченко із квартету "Явір". 1972 р. народився Іванко, за ним Андрійко, а потім Антоніна. Сини пішли шляхом батька. Обидва вони – талановиті художники з власним мистецьким почерком і світобаченням. 2005 р., досягнувши віку Христа, син Іван зробив несподіваний крок, він вирішив піти в ченці і здійснив постриг. Антоніну все частіше можна зустріти на великих сценах. Вона продовжує справу матері. На ювілейних концертах, присвячених 60 – літтю Ніни Матвієнко, Антоніна співала разом з Ніною.

Траплялися у житті артистки і дуже драматичні періоди, вона доволі часто проходила стани депресії, кризи, коли не знала, що з нею діється (відчувала абсолютне внутрішнє безсилля, тому що сама в собі варилась, варилася в своєму побуті...). Якийсь час їй, навіть, забороняли виступати в урядових концертах.

У репертуарі співачки переважають українські народні пісні: календарно-обрядові, побутові, ліричні гумористичні, пісні-балади, українські пісні XVII-XVIII сторіччя. Є також і твори сучасних українських композиторів – Є. Станковича, Л. Дичко, О. Киви, І. Поклада, І. Кириліної, В. Шумейка, М. Скорика, О. Білаша, В. Смоги теля, Г. Гаврилець... Її пісні — це інтерпретація українського духу. Цей дух ніби закодований в інтонації народної пісні, яку без відчуття генетичної цілісності з українським народом не можна співати.

Дуже любить Ніна Матвієнко червоний борщ - "Варю борщ, і тут я помічаю цікаве явище: вкинула до квасолі картоплі, вона туди влетіла, як хазяйка; розіпхалась по всій каструлі і жде, щоб швидко закрила покришкою. Я усміхнулась і затулила, пасерую моркву із селерою, і теж туди, вона не дуже охоче зі сковороди злізла, ложкою мусила згрібать. Надула губи, аж піна пішла біла, бо ж олією її шмарувала. Покришкою боялась накривать, бо бачу - як шугоне, не зловлю, так і жде моменту. Але буряк так буряк, справжній козак, зайшов туди, наче з коня злетів: наробив гармидеру, бо ніхто вже й світу білого після нього не побачив. Закипіло раптом усе! Матьонко! А нема рукавиць, буряк вперся - от-от буде скандал! Зняла - і на холодне! Ху, встигла, як і буряк, бачу, впрів, злякавсь, що не вдержить таку масу баб'ячу! Ложкою їх повінчала, посварила - втихло!"

Біблійна істина говорить, що на батьківщині немає власних пророків. Неправда. Вони є! Нам потрібно лише вміти слухати і розуміти їхні голоси. Адже цими голосами співає і плаче Україна...
Сторінки в інтернеті:
  • Ніна Матвієнко - офіційна сторінка

  ПІСНІ
НазваСлова / МузикаАльбомA Файли  Рік  #
 А в Городі а в Городі Роман родить
 (Гаївка: Відродження Світа)
(народна пісня) Українські народні пісні   2006 15340
 А в городі клен-дерево родить (народна пісня) Українські народні пісні  2006 6046
 А на добрий вечір (народна пісня) Українські народні пісні   2006 4158
 А сосонка літом і зимой (народна пісня) Золотослов   1997 3086
 А у полі річка
 (кант)
(народна пісня) Золотий камінь посіємо (2CD)   2003 1451
 Бувайте здорові (народна пісня) Найкраще   2005 1298
 Ввійди і ти у цей собор С. Майданська /  Золотий камінь посіємо (2CD)   2003 456
 Веду русалку
 (Трійця, русальна)
(народна пісня) Молитва   2006 1878
 Веснянка (народна пісня) Українські народні пісні   2006 6869
 Ви не йдіть, літа молоді В. Смогитель / В. Смогитель Найкраще   2005 877
 Вийди вийди Іваночку
 (Гаївки: Відродження/Весна Світа)
(народна пісня) Українські народні пісні     2006 4571
 Висока верба (народна пісня) Найкраще   2005 1215
 Віночок українських народних пісень
 (записано від Антоніни Матвієнко)
(народна пісня) Найкраще   2005 2432
 Гей, долино, долиночко (народна пісня) Українські народні пісні   2006 1220
 Гой питалася княжа корона народні / Г. Гаврилець Золотий камінь посіємо (2CD)   2003 439
 Горілиць лежить моє село С. Майданська /  Золотий камінь посіємо (2CD)   2003 252
 Господи, силою Твоєю
 (псалом Давиду)
народні / Д. Бортнянський Золотий камінь посіємо (2CD)   2003 618
 Дажбог / М. Леонтович не вказано      840
 Два брати милі сіно косили (народна пісня) не вказано     400
 Днесь пора і той час Юліан Добриловський /  Золотий камінь посіємо (2CD)   2003 186
 Дозволь мені, мати (народна пісня) Золотослов   1997 885
 Друга весільна пісня (народна пісня) І серце одпочине  1997 2559
 Дудочка (народна пісня) Українські народні пісні   2006 515
 Журавка В. Юхимович / О. Білаш не вказано    2887
 Журавлики одлетіли (народна пісня) Молитва   2006 406
 Зайчик
 (Зайчику, зайчику)
 (весняні ігри і танки, веснянка-гра)
(народна пісня) Золотий камінь посіємо (2CD)   2003 2597
 Зайшло сонечко Н. Матвієнко / Н. Матвієнко     23
 Заклинання. Жертвоприношення
 (музичний епізод)
С. Майданська /  Золотий камінь посіємо (2CD)   2003 333
 Засвічу свічу (народна пісня) Золотий камінь посіємо (2CD)   2003 1164
 Защебетала сива ластівка (народна пісня) Українські народні пісні   2006 1161
 Зелене вино (народна пісня) Українські народні пісні   2006 506
 Золотослов (народна пісня) Золотослов   1997 570
 Ішло Дівча Лучками
 (Гаївка: Відродження Світа)
(народна пісня) Найкраще      2005 7053
 Їхав Козак з України по заходу Сонця (1)
 (Пара — любощі: Кінь)
(народна пісня) Золотослов   1997 1700
 Кажуть мені люди-сусіди (народна пісня) Найкраще   2005 898
 Камерна кантата №3 П. Тичина / О. Ківа І серце одпочине   1997 383
 Камерна симфонія Т. Шевченко / О. Ківа І серце одпочине   1997 732
 Квітка - душа Діана Гольде / К. Меладзе не вказано     73518
 Коли не було з Нащада Світа
 (Колядка стародавня: Різдво Світа)
(народна пісня) Золотий камінь посіємо (2CD)     2003 5512
 Колискова
 (Гойда, гойда-гой, ніченька іде...)
(народна пісня) З маминих долонь   2006 37603
 Колискова
 (Спи, засни, моя дитино...)
А. Малишко / П. Майборода З маминих долонь   2006 10010
 Колискова (народна пісня) З маминих долонь   2006 2881
 Колискова зорі М. Сингаївський / І. Кириліна Найкраще   2005 2785
 Колискова маленькому киянину Б. Олійник / О. Білаш З маминих долонь   2006 915
 Коло млина калина (народна пісня) З маминих долонь   2006 823
 Коло млина яворина (народна пісня) Українські народні пісні   2006 2271
 Котику Сіренький Котику Біленький
 (Колискова - Світові-Дитині)
(народна пісня) З маминих долонь    2006 30925
 Купалочка з Купала йде
 (на Івана Купала)
(народна пісня) Золотий камінь посіємо (2CD)   2003 761
 Лелеченьки
 (пісня з кінофільму "Сон")
Д. Павличко / О. Білаш не вказано     3632
 Летіла зозуля (народна пісня) Українські народні пісні  2006 4009
 Мати милосердна
 (псальм)
Д. Туптало /  Золотий камінь посіємо (2CD)   2003 941
 Матінко, матінко наша (народна пісня) Золотослов   1997 699
 Молитва невідомий / невідомий Молитва   2006 1840
 На Городі Корито Корито
 (Гаївки: Воскресіння/Весна Світа)
(народна пісня) не вказано     1501
 На жовтенькому пісочку (народна пісня) Молитва   2006 208
 На Івана на Купайла
 (Пісня-Гра: Різдво Світа/Купала)
(народна пісня) Золотослов    1997 4622
 На Нашу Хлопці на Нашу
 (Гаївка: Відродження Світа)
(народна пісня) Золотослов   1997 1605
 Надворі Чорна Хмара в’єцця (2)
 (Різдво Світа і Щедрий Вечір)
(народна пісня) не вказано     1965
 Наливаймо, браття В. Крищенко / В. Лісовол Найкраще 4  2005 20509
 Не метелиця лугом стелиться Б. Списаренко / В. Толмачов Найкраще  2005 4811
 Нема в світі Правди не зіскати (5)
 (Спасительна: світ не по Правді)
(народна пісня) не вказано     1626
 Нема мого Петруся (народна пісня) Українські народні пісні   2006 444
 Нова радость нам явилась (народна пісня) Золотий камінь посіємо (2CD)   2003 535
 О, милий мій (народна пісня) Українські народні пісні  2006 1993
 О, розкошная Венеро  не вказано     247
 Ой, беру я ягідки (народна пісня) Золотослов   1997 227
 Ой біда, біда мені, чайці небозі (народна пісня) не вказано    281
 Ой, Боже, Боже, що я роблю (народна пісня) Найкраще   2005 406
 Ой, брате мій, орле (народна пісня) З маминих долонь  2006 495
 Ой вийду я на Вулицю Куделицю прясти
 (Пара — любощі: Дудочка)
(народна пісня) Молитва   2006 1355
 Ой, виорю нивку (народна пісня) Українські народні пісні   2006 395
 ОЙ, гаю мій, гаю (народна пісня) Українські народні пісні   2006 837
 Ой, глибокий колодязю (народна пісня) І серце одпочине   1997 646
 Ой горе тій чайці (народна пісня) Найкраще     2005 6818
 Ой, де ж це ти, подруженька (народна пісня) Найкраще   2005 266
 Ой, до бору стежечка (народна пісня) Українські народні пісні   2006 319
 Ой, зажурилася бідная голівонька (народна пісня) Золотослов   1997 292
 Ой, із-за моря та вітер повіває (народна пісня) Молитва   2006 500
 Ой, кажуть люди (народна пісня) Золотослов  1997 936
 Ой, Купало-Розкупало (народна пісня) Золотослов   1997 529
 Ой Леліє-Лелія породила в Київ-граді
 (Пречиста Діва Сина рождає)
(народна пісня) не вказано     2045
 Ой летіли дикі гуси Ю. Рибчинський / І. Поклад Найкраще    2005 58124
 Ой, люлі, люлі
 (колискова)
(народна пісня) З маминих долонь   2006 3651
 Ой, мамуня, умираю (народна пісня) З маминих долонь   2006 368
 Ой, на горі льон, льон
 (весняні забави)
(народна пісня) Золотий камінь посіємо (2CD)   2003 847
 Ой, на морі, на морі (народна пісня) Українські народні пісні   2006 746
 Ой наступала та Чорна Хмара
 (Воскресна: За Многая Літа)
(народна пісня) не вказано      2277
 Ой, не жалько мені (народна пісня) Українські народні пісні   2006 299
 Ой, поїхав чоловік у поле орати (народна пісня) Українські народні пісні   2006 470
 Ой по-під гай зелененький (народна пісня) Українські народні пісні 5 2006 4348
 Ой, при лужку (народна пісня) Українські народні пісні   2006 608
 Ой, роду наш красний
 (У полі калина)
(народна пісня) Найкраще  1988 11502
 Ой, спи, дитя (народна пісня) Молитва   2006 591
 Ой стояла Липка Тонка та Висока
 (Колядки-Щедрівки: Різдво Світа і Щедрий Вечір)
(народна пісня) Золотослов   1997 3255
 Ой, там Семенко (народна пісня) Золотослов   1997 191
 Ой, ти, дубе, дубе (народна пісня) Українські народні пісні  2006 665
 Ой, ти, зозулько рябейкая (народна пісня) Найкраще   2005 282
 Ой ти, пташко жовтобоко
 (Стоїть явір над горою)
 (збірка "сад божественних пісень")
Г. Сковорода /  Золотий камінь посіємо (2CD)    2003 4806
 Ой ти, саде мій (народна пісня) Золотослов   1997 292
 Ой, ти, соловейку (народна пісня) Золотий камінь посіємо (2CD)   2003 643
 Ой, тяжко-важко (народна пісня) Золотослов   1997 296
 Ой у вишневому садку (народна пісня) не вказано 4      53261
 Ой, у лузі при лужечку (народна пісня) Українські народні пісні   2006 333
 Ой, у полі вітер віє (народна пісня) І серце одпочине   1997 574
 Ой, у полі древо (народна пісня) Українські народні пісні  2006 1157
 Ой, у полі соловейко (народна пісня) Золотослов  1997 918
 Ой, ходить сон (народна пісня) З маминих долонь   2006 1479
 Ой Чарочка гарна й Горілочка добра
 (Приспівки)
(народна пісня) не вказано     2411
 Ой, чиє ж то поле (народна пісня) Молитва   2006 410
 Ой, як прилітали та й два соколонька (народна пісня) Молитва   2006 245
 Орда (музичний епізод)
 (зі "Слово о полку Ігоревім")
 Золотий камінь посіємо (2CD)   2003 175
 Орел поле поорав (народна пісня) Золотий камінь посіємо (2CD)   2003 248
 Перша весільна пісня народні / М. Скорик І серце одпочине  1997 1305
 Петрівочка (народна пісня) Українські народні пісні   2006 355
 Петрівочка, ой, щедрівочка (народна пісня) Золотослов   1997 433
 Пісня про матір
 (Мамо, вечір догоря...)
Б. Олійник / І. Поклад Найкраще    1985 24511
 Покотилась по Дорозі Цинова Тарілка
 (Гаївка: Відродження Світа)
(народна пісня) не вказано     1409
 Приїхала пошта (народна пісня) не вказано     262
 Прилетіла перепілонька (народна пісня) Найкраще   2005 1267
 Рано рано говорила Яблунька
 (Весільна)
(народна пісня) Молитва   2006 2876
 Розвивайся, сухий дубе (народна пісня) Золотослов   1997 506
 Русалчин тиждень В. Шинкарук / В. Шинкарук не вказано    612
 Світи, місяцю (народна пісня) Золотослов   1997 2033
 Сволока тече в Хаті Болото
 (Астральні Заручини: Різдво Світа/Купала)
(народна пісня) не вказано     1556
 Сизокрилий голубоньку (народна пісня) Найкраще   2005 486
 Сік землі В. Вихрущ / В. Толмачов Найкраще  2005 5034
 Сьогодні Івана (народна пісня) Золотий камінь посіємо (2CD)   2003 530
 Там за Лісом за Лугом ходить Козак за Плугом
 (Спасительна: світ не по Правді)
(народна пісня) не вказано      2379
 Там на Кубані єсть Брюховецька
 (Спасительна: світ не по Правді)
(народна пісня) не вказано     2598
 Терен, мати (народна пісня) Українські народні пісні   2006 549
 Тихо тихо Дунай Воду несе (2)
 (Пара — любощі)
(народна пісня) І серце одпочине    1997 2242
 Третя весільна пісня (народна пісня) І серце одпочине  1997 820
 У Містечку Богуславку капелія грала
 (Воскресна: Пісня про Бондарівну)
(народна пісня) не вказано       1468
 У місяці іюні (народна пісня) Найкраще   2005 534
 У нашого пана (народна пісня) Золотий камінь посіємо (2CD)   2003 413
 Хтось у Борі гукає
 (Гаївка: Відродження Світа)
(народна пісня) Українські народні пісні   2006 1633
 Цвіте терен (народна пісня) Українські народні пісні 3    2006 52192
 Чари ночі (три голоси)
 (Сміються, плачуть солов'ї)
О. Олесь / В. Безкоровайний Найкраще      2005 28681
 Чарівна скрипка Ю. Рибчинський / І. Поклад Найкраще 4     2005 59609
 Через Наше Сельце везли Клен Деревце
 (Різдво Світа/Купала)
(народна пісня) Молитва   2006 1863
 Чорна рілля (народна пісня) Найкраще 5 2005 3846
 Чорноморець (народна пісня) Українські народні пісні  2006 3872
 Шумить, гуде ліщинонька (народна пісня) Українські народні пісні   2006 429
 Щедрик-Щедрик Щедрівочка (1)
 (Колядка стародавня: Різдво Світа)
(народна пісня) Золотослов     1997 9989
 Щиголь тугу має
 (старовинний кант)
(народна пісня) Золотий камінь посіємо (2CD)   2003 474
 Що ж і бо і це за Село
 (Гаївка: Відродження Світа)
(народна пісня) Золотослов   1997 2146
 Що це в лісі стільки слуху (народна пісня) Золотослов   1997 268
 Щодрий Вечор Добрий Вечор
 (Різдво Світа і Щедрий Вечір)
(народна пісня) не вказано     6256
 Як пойду я до Кийова Люльку купувати
 (Пара — любощі: Люлька)
(народна пісня) Молитва   2006 2288
 Як у лузі, так і в лісі (народна пісня) не вказано     387
 Як я люблю тебе Д. Луценко / І. Поклад Найкраще  2005 5905
 Mi
 (Колискова - Arpeggio)
Л. Українка / Юрий Крылатов З маминих долонь    2006 4549
 Аби побачити пояснення малюнків у колонці "Файли", підведіть курсор мишки до малюнка.      
Не знайшли пісні, але самі маєте текст чи аудіо? Додавайте її сюди або надсилайте на емейл!
Таким чином ви долучитеся до розвитку сайту та поділитеся улюбленим текстом з іншими!


Дані додано:  26.02.2003
Відредаґовано: 12.10.2010
Переглядів: 83292  Виправлення та доповнення     ПРАВИЛА!     ДЕ СКАЧАТИ mp3 ?!
[cховати]
25. Оксана 1(гість) 20.10.2011 23:51    
Я щаслива вже тим, що можу слухати Ніну Матвієнко. Її голос - диво, справжній діамант. Її голос - душа, вічна і прекрасна.
Дякую.
0/0

24. Олександр (гість) 26.06.2011 17:53    
Я хочу, щоб голос Матвієнків представляв Україну на Евробаченні. І мені все рівно як до цього віднесеться журі і яке місце вона займе.
0/0

23. Марія (гість) 02.06.2011 19:53    
Ви наша розумничка. Ви диво на нашій грішній землі, дар Божий. Кажуть, що дзвони лікують.Я вважжаю, що Ваш чудовий голос і дивовижні пісні теж лікують, як дзвони.
Ваша дочка вся у маму розумна, добра, талановита, красива...
0/0

22. Светлана(користувач) 17.01.2011 14:23    
Треба знайти ноти на пісню "Ніченька іде"Муз.В.Іванішина,сл.Г.Менкуш-співає Н.Матвієнко.Дякую!
0/0

21. юрій 1(гість) 30.12.2010 22:50    
Ніна Матвієнко це ДУША найії!
0/0

20. Jan21.12.2010 16:26    
Щиро дякую!!!
0/0

19. Олександр 1(гість) 21.12.2010 15:01    
Доброго дня.
Маю перелік пісень, які б хотілося зібрати на один диск. Чи можливо це у Вас зробити?

З Повагою.
0/0

18. kuzneghik(користувач) 05.08.2010 13:13    
Спасибі за гарні мінуси, дуже потрібно для заняття у школі з вокальним ансамблем.
0/0

17. Ігор 1(гість) 03.08.2010 20:53    
Шановна пані Ніно! Я давно закохаий у ваш чудесний голос. Маю Від Вас автограф, коли Ви були у нас, в Комсомольську, під час президентської кампанії. Шаную Вас над усе, як одну з останніх берегинь українства. На жаль, ох який жаль!, молодь наша не сприймає наші прадавні пісні. Та й що казати, ще 30-40 років тому,серед міста підгулявша компанія співала українські пісні. А тепер, як не сором нації, хіба що підгавкують отим музичним клонам до яких ні душа , ні серце не лежить. Як можна з Вами зв'язатись напряму. Зважте, я не фанат, не збираюся Вас засипати словесним сміттям.
0/0

16. Норіка 1(гість) 29.07.2010 17:30    
Надзвичайний голос,душевна манера виконання,але репертуар Н.Матвієнко(як на мене)надзвичайно тягучий,навіть плаксивий чомусь.Мені і так часто сумно буває,тому ще й такі пісні слухати-несила.Вона взагалі,здається,дуже нещаслива у житті,от і тужить у піснях.Хотілося б більше оптимізму відчути і почути.
0/0

15. Олександр 1(гість) 06.05.2010 23:09    
Чи можливий взагалі такий варіант, як - поспілкуватися з Ніною Матвієнко в Інтернеті. Відвідав її офіційний сайт, але, нажаль, крім єдиного інтерв'ю та біографії там нічого не відшукав. Можливо є якісь інші сайти, де можна поспілкуватися з співачкою, тоді вкажіть будь ласка. Буду дуже вдячний.
0/0

14. any (гість) 20.02.2010 21:37    
мені потрібні ноти для фортепіано на пісню "квітка-душа"
підкажіть, будьласка, де можна їх знайти, чи може у когось є.
це дуже терміново
=)
+1/0

13. Людмила 1(гість) 19.01.2010 20:07    
Здраствуйте!Скажите мне пожалуйста где мне найти минус на песню Квітка-душа.Я хотела-бы послушать мелодию етой песни.Помогите пожалуйста,мне очень сильно нужно.Спасибо!
0/0

12. vuchenka (користувач) 23.12.2009 23:14    
Гаhна новина! Cкоро запрацює
офіційний сайт Ніни Матвієнко www.ninamatvienko.com
0/0

11. Олександр 1(гість) 03.12.2009 11:10    
Тут її пісні:
http://music.tonnel.ru/?l=music&alb=25374
http://music.tonnel.ru/?l=music&alb=35005
http://music.tonnel.ru/?l=music&alb=35024
http://music.tonnel.ru/?l=music&alb=35278
http://music.tonnel.ru/?l=music&alb=35289
http://music.tonnel.ru/?l=music&alb=35467
http://music.tonnel.ru/?l=music&alb=35472
http://music.tonnel.ru/?l=music&alb=35475
0/0

10. Роман 1(гість) 31.08.2009 11:07    
Де знайти пісню (mp3) Ніни Матвієнко "Тернова ружа"?
+1/0

9. Іринка (гість) 22.03.2009 20:48    
допоможіть знайти мінус до пісні Ніни Матвієнко та хора Берегиня "квітка-душа"
також бек вокал
дуже потрібно!!!
0/0

8. Іванна Хіцінська 1(гість) 18.03.2009 10:05    
Скажіть будь-ласка, як можна звязатися з Ніною Матвієнко, чи її менеджером?
0/0

7. Марія (гість) 02.03.2009 17:41    
Дуже захоплююсь Ніною як Людиною, особистістю, талантом!..
Слава Богу, що в Україні є сподвижники!!!
0/0

6. оксана 1(гість) 01.03.2009 18:46    
я перестала поважати ніну матвіенко через те що вона в передачі поза очі образила всіх людей західноі украіни.
0/0

5. Марія 1(гість) 28.11.2008 11:06    
Де купити диск з піснею "Свіча" у виконанні Олсани Білозір
0/0

4. Ігор 1(гість) 28.05.2008 20:31    
Де знайти пісні (mp3) на слова Бориса Олійника?
0/0

3. Ірина 1(гість) 14.11.2007 12:27    
Як можна потрапити на ювілейний концерт Ніни Матвієнко, який відбудиться 20.11.07.
0/0

2. Юлия 1(гість) 13.10.2006 13:40    
Скажіть будь ласка, я з*вязатися з Н.Матвієнко? Хотілося б запросити її та гурт "Золоті ключі" для виступу. Дякую.
0/0

1. Гетьман(член клубу) 22.01.2006 23:28    
Про співачку http://www.unian.net/ukr/news/culture/
0/0


  Адреса цієї сторінки: http://www.pisni.org.ua/persons/8.html

  ПІДПИШІТЬСЯ! ГРУПИ У СОЦМЕРЕЖАХ
  НОВІ ПУБЛІКАЦІЇ