На головну сторінку
Rafting in Ukraine

Тарас ШевченкоТарас Шевченко
Ґеніальний український поет, художник, мислитель.
Та не однаково мені, Як Україну злії люде Присплять, лукаві, і в огні Її окраденую збудять... Ох, неоднаково мені.


Перейти до списку пісень >>

Дати життя: 09.03.1814 - 10.03.1861
Місце народження: с. Моринці, Звенигородський повіт Київська губернія (нині Звенигородський район Черкаська область)

Біографія

Т.Г.Шевченко — центральна постать українського літературного процесу XIX ст. Його творчість мала вирішальне значення в становленні й розвитку нової української літератури, утвердивши в ній загальнолюдські демократичні цінності та піднісши її до рівня передових літератур світу. У своїй поезії Шевченко звернувся до тем, проблем та ідей (соціальних, політичних, філософських, історичних, художніх), які до нього ще не порушувалися в українській літературі або порушувалися надто несміливо й соціальне обмежено.

Збагачуючи українську літературу новими життєвими темами й ідеями, Шевченко став новатором і в пошуках нових художніх форм та засобів. Автор "Кобзаря" виробляв і утверджував нове художнє мислення. Його роль в історії української літератури більша, ніж роль Пушкіна в російській, Міцкевича — в польській літературі. Його значення в розвитку передової вітчизняної суспільної думки, соціальної і національної свідомості народу не менше, ніж в історії поезії.

Наша дума, наша пісня Не вмре, не загине... От, де люде, наша слава, Слава України! Без золота, без каменю, Без хитрої мови, А голосна та правдива, Як Господа слово.

Тарас Григорович Шевченко народився 9 березня 1814 р. у селі Моринцях Звенигородського повіту Київської губернії у родині Григорія Шевченка та Катерини Бойко. Батьки Шевченка були кріпаками магната Василя Енгельгардта. Наступного року родина (у якій крім Тараса, було 6 дітей: старші - Катерина, Марія і Микита, молодші - Ярина, Марія і Йосип) переїздить до Кирилівки. У віці 8-ми років батько віддає Тараса до школи до дячка-вчителя Павла Рубана. 1823 р. помирає мати Тараса, а через два роки помирає і батько. Залишившись сиротою, малий Тарас спершу жив у дячка Павла (де пас свині, працював разом з наймитами), згодом був школярем-попихачем у дяка П. Богорського (де майже голодував), далі у лисянського диякона-живописця великими відрами носив воду з річки та розтирав фарби. З 1827 р. наймитує у кирилівського священника Г. Кошиця.

З ранніх років Тарас цікавився народною творчістю, у дяків він навчився читати і писати, також рано виявився у хлопця хист до малювання, який помітив маляр з села Хлипнівці, але Тарасу було вже чотирнадцять років і його зробили козачком Енгельгардта. В той час молодий Шевченко вперше закохався в дівчину Оксану. Родичі та знайомі закоханих були впевнені, що молоді одружаться, щойно досягнуть старшого віку, але надії були марними, бо восени 1829 р. разом з обслугою Енгельгардта Шевченко виїздить до Вільна. Розлука була несподівана і довга, усе своє подальше життя Шевченко буде з ніжністю згадувати ту дівчину, яку колись кохав. Помітивши у хлопця хист до малярства, Енгельгардт віддає Тараса вчитися до досвідченого майстра (можливо, Яна Рустемаса).

1831 р. Шевченко приїздить до Петербурга, а вже наступного року Енгельгардт законтрактував Шевченка на чотири роки Ширяєву - різних живописних справ майстру. 1836 р. Шевченко у складі артілі Ширяєва розписує театр у Петербурзі. Знайомиться з Іваном Сошенком, Гребінкою, Григоровичем, Венеціановим, Жуковським, Брюлловим. У лютому 1837 р. Товариство заохочення художників дозволило Шевченкові (неофіційно) відвідувати навчальні класи. Квітень 1837 р. Брюллов створює портрет Жуковського, який був розіграний у лотереї за 2500 карбованців - за ці гроші було викуплено Шевченка з кріпацтва, а 25 квітня 1838 р. Тарасу була вручена Жуковським відпускна.

Коли Шевченка було офіційно зараховано "стороннім учнем" до Академії мистецтв, він з великою жадобою слухає лекції в академії, багато читає, користується бібліотекою Брюллова, пише вірші, відвідує театр, виставки, музеї - швидко здобуває знання. Січень 1839 р. Тараса зарахували пансіонером Товариства заохочення художників, а вже у квітні нагородили срібною медаллю II ступеня за малюнок з натури. 1840 р. Шевченка нагороджено срібною медаллю II ступеня за картину олійними фарбами "Хлопчик-жебрак дає хліб собаці".

Одночасно митця захоплює літературна творчість: пише баладу "Причинна" (1837 р.), поему "Катерина" (1838 р.), елегію "На вічну пам'ять Котляревському", поезію "Тополя", "До Основ'яненка" (1839 р.), 1840 р. побачила світ збірка творів Шевченка "Кобзар" ("Думи мої ...", "Перебендя", "Катерина", "Тополя", "Думка", "До Основ'яненка", "Іван Підкова", "Тарасова ніч"). 1841 р. вийшов альманах "Ластівка", де були твори Шевченка: "Причинна", "Вітре буйний", "На вічну пам'ять Котляревському", "Тече вода в синє море...", "Галайда". У вересні 1841 р. Шевченка відзначено третьою срібною медаллю II ступеня за картину "Циганка-ворожка".

З під рук Шевченка виходять малюнки "Козацький бенкет" (1838 р.), "Натурниця" (1840 р.), низка портретів, малюнки до художніх творів: "Марія" (до поеми "Полтава", 1840 р.), "Зустріч Тараса Бульби з синами" (до повісті "Тарас Бульба", 1842 р.)... Визначним твором цього періоду є картина олійними фарбами "Катерина" 1842 р.

Захоплюючись театром Шевченко пробував свої сили і в драматургії: 1842 р. з'явився уривок з п'єси "Никита Гайдай" (російською мовою) та поема "Слепая". 1843 р. Шевченко завершив драму "Назар Стодоля". 1844 р. в Петербурзі окремим виданням вийшла поема "Гамалія".

19 травня 1843 р. Шевченко разом з Гребінкою їде на Україну, де багато подорожує, у Києві виконує кілька малюнків історичних пам'яток, знайомиться з М. Максимовичем, П. Кулішем, Сенчило-Стефановським, О. Капністом, П. Лукашевичем, відвідує Запорізьку Січ, острів Хортицю, села Покровське, Чигирин, Суботів. Згодом зустрічає Ганну Закревську, в яку закохується і присвячує вірш "Г. З.". У вересні 1843 р. відвідує рідну Кирилівку, зустрічається з братами і сестрами, виконує малюнок "Хата батьків Т. Г. Шевченка в с. Кирилівці". На Україні Шевченко зробив чимало ескізів олівцем до задуманої серії офортів "Живописна Україна".

Згодом вирушає на Березань, де пише вірш "Розрита могила". Деякий час поет живе в Ісківцях у Афанасієва-Чужбинського та робить спроби перекладати твори польського поета. Потім Шевченко живе в Яготині у Рєпніних, де робить на замовлення дві копії портрета М. Рєпніна, малює дітей Рєпніна, автопортрет, пише поему "Тризна", яку присвячує Варварі Рєпніній. На початку 1844 р. Шевченко їде до Москви, де знайомиться з Бодянським та Шафариком. Пише поезію "Чигирине, Чигирине..."

У лютому 1844 р. повертається до Петербурга закінчити навчання в Академії мистецтв (з академічних робіт зберігся малюнок "Натурщик"). У листопаді 1844 року побачив світ перший випуск "Живописной України", до якого увійшли офорти: "У Києві", "Видубецький монастир у Києві", "Старости", "Судня рада", "Дари Богданові і українському народові", "Казка". 1844 р. закінчує поему "Сова", створює поему "Сон", поезії "Дівичії ночі", "У неділю не гуляла...", "Чого мені тяжко, чого мені нудно...", "Заворожи мені, волхве...", вірш "Гоголю". У березні 1845 р. Шевченко закінчив навчання в Академії мистецтв, отримавши звання "некласного художника".

У квітні 1845 р. Шевченко приїздить на Україну, щоб постійно тут жити і працювати. За дорученням Київської Археологічної комісії зарисовує історичні пам'ятки (на Звенигородщині, у Густинському монастирі, у Переяславі). Того ж року пише поезії "Не женися на багатій...", "Не завидуй багатому..." та містерію "Великий льох", поеми "Наймичка", "Кавказ", вступ до поеми "Єретик". Завершені твори 1843-1845 р.р. Шевченко об'єднав у альбом "Три літа".

Незабаром Шевченка офіційно затвердили співробітником Київської Археологічної комісії. У грудні тяжко хворий Шевченко їде до Переяслава, де пише "Заповіт". Згодом Тарас знайомиться з членами Кирило-Мефодіївського товариства: Костомаровим, Гулаком, Посядою, Марковичем, Пильчиковим, Тулубом. Подорожує по Поділлю й Волині, збирає перекази і пісні та описує історичні пам'ятки.

Наприкінці березня 1847 р. почались арешти членів Кирило-Мефодіївського товариства, Шевченка заарештували 5 квітня 1847 р. на дніпровській переправі, коли він повертався до Києва, в нього відібрали збірку "Три літа". 17 квітня 1847 р. Шевченка привезли до Петербурга і ув'язнили в казематі "Третього відділу", тут він створює цикл поезій "В казематі". Його участь у Кирило-Мефодіївському товаристві не була доведена, але документом для обвинувачення був альбом "Три літа" і Шевченка заслали рядовим до Окремого Оренбурзького корпусу, з забороною писати й малювати. 8 червня 1847 р. Шевченка доставили в Оренбург, а незабаром відправили в Орську фортецю. Цей шлях він описав у повісті "Близнецы". Шевченко пише нові вірши: "Думи мої, думи мої...", "Згадайте, братія моя...", поеми "Княжна", "Сон", "Москалева криниця", поезії "N. N." ("Мені тринадцятий минало"), "Іржавець", "А. О. Козачковському", "Полякам". У кінці 1847 р. відновлює листування з друзями й знайомими, зближається з багатьма польськими засланцями: Фішером, Завадським, Крулікевичем, Вернером. У першій половині 1848 р. в Орській Фортеці Шевченко написав чотири твори: "А ну мо знову віршувать", "У бога за дверми лежала сокира", "Варнак", "Ой гляну я, подивлюся..."

У березні 1848 р. Шевченко, як художник Аральської описової експедиції, малює "Пожежа в степу", "Джангисагач", "Укріплення Раїм. Вид з верфі на Сирдар'ї", "Урочище Раїм з заходу", "Укріплення Раїм", "Спорядження шхун", "Пристань на Сирдар'ї"... 23 квітня 1850 р. Шевченка зарештували за доносом офіцера Ісаєва, під час обшуку було знайдено листа Левицького про симпатії молоді до Шевченка. Поета відправили в Орськ, згодом перевели у віддалене Новопетровське укріплення. Знову почалася жорстока муштра, за поетом встановили посилений нагляд. Тут Шевченко читав періодичні видання, зустрічався з ученими й мандрівниками, які відвідували укріплення, листувався із знайомими, малював.

1857 р., завдяки клопотанню друзів, поета звільнили з заслання. Чекаючи дозволу на звільнення, Шевченко почав вести "Щоденник". 2 серпня 1857 р. Шевченко відбув з Новопетровського укріплення, одержавши дозвіл від коменданта Ускова їхати до Петербурга. Дорогою Шевченко малював краєвиди і портрети. Прибувши до Нижнього Новгорода, довідався, що йому заборонено в'їзд до обох столиць. Доброзичливий медик засвідчив хворобу Шевченка, що дало йому можливість прожити усю зиму у Нижньому Новгороді. За зиму 1857-1858 р.р. Шевченко створив багато портретів, малюнків, редагував і переписував у "Більшу книжку" свої поезії періоду заслання, написав нові поетичні твори: "Неофіти", "Юродивий", триптих "Доля", "Муза", "Слава".

Одержавши дозвіл на проживання в столиці, 8 березня поет залишив Нижній Новгород і через два дні прибув до Москви. Тут він зустрічається з друзями, знайомиться з діячами науки і культури. 27 березня Шевченко прибув до Петербурга. Тут востаннє закохується в 19-річну Лукерію Полусмак (зваблює її дорогими подарунками, однак вона не захотіла залишати столичного життя й покинула поета). Жив поет спочатку в Лазаревського, а потім в Академії мистецтв, у відведеній йому майстерні. Як художник Шевченко після заслання найбільшу увагу приділяє гравіруванню. В жанрі гравюри він став справжнім новатором у Росії. 1856 р. почали з'являтися в пресі переклади деяких його творів. На початку 1859 р. вийшла збірка "Новые стихотворения Пушкина и Шевченко". В травні 1859 р. Шевченко одержав дозвіл виїхати на Україну. За поетом встановили суворий таємний нагляд. Шевченко кілька днів жив у Кирилівці, бачився з рідними. В цей період він написав чимало поезій та малюнків, мав намір купити недалеко від с. Пекарів ділянку землі, щоб збудувати хату й оселитися на Україні.

15 липня поблизу с. Прохоровки його заарештували, звинувативши в блюзнірстві. Шевченка звільнили, але наказали виїхати до Петербурга. 7 вересня 1859 р. поет прибув до Петербурга. На початку 1860 р. вийшов друком "Кобзар", двома накладами вийшов альманах "Хата" з дев'ятьма новими поезіями Шевченка, об'єднаними під редакційною назвою "Кобзарський гостинець". 2 вересня 1860 р. Рада Академії мистецтв ухвалила надати Шевченкові звання академіка гравірування. 1861 р. Шевченко видав підручник для недільних шкіл, назвавши його "Букварь южнорусский". На початку 1861 р. поет почував себе дедалі гірше. 13 січня він одержав від Білозерського два примірники першого номера журналу "Основа", де на перших десяти сторінках вміщено його поезії під назвою "Кобзар". У рецензії "Современника" на цей номер журналу підкреслено першорядну роль Шевченка в українській літературі, світове значення його творчості. В своєму останньому вірші "Чи не покинуть нам, небого" поет висловив впевненість, що його творчість не потоне в річці забуття.

10 березня 1861 р. о 5 годині 30 хвилин ранку помер Тарас Григорович Шевченко. Над домовиною Шевченка в Академії мистецтв виголошено промови українською, російською та польською мовами. Поховали поета спочатку на Смоленському кладовищі в Петербурзі. Друзі Шевченка одразу ж почали клопотати, щоб виконати поетів заповіт і поховати його на Україні. 26 квітня 1861 р. домовину з тілом поета поїздом повезли до Москви. На Україну труну везли кіньми. До Києва прах Шевченка привезли 6 травня увечері, а наступного дня його перенесли на пароплав "Кременчуг". 8 травня пароплав прибув до Канева, й тут на Чернечій горі поета поховали. Над ним насипали високу могилу, вона стала священним місцем для українського та інших народів світу.

Ім'я Тараса Шевченка відоме в усьому світі: у багатьох країнах йому встановлено пам'ятники, його твори перекладені майже на всі мови світу, його ім'ям в Україні названо навчальні заклади, театри, площі, вулиці, міста.
Сторінки в інтернеті:
  • http://kobzar.info/

  ПІСНІ
НазваСлова / МузикаАльбомA Файли  Рік  #
 А у нашої вдовиці Т. Шевченко /      3660
 Алілуя! Т. Шевченко / САД     2480
 Бандуристе, Орле Сизий
 (Н. Маркевичу)
Т. Шевченко / народна 4         27067
 Бандуристе, Орле Сизий *
 (Маркевичу)
Т. Шевченко / О. Керекеша     3922
 Блажен муж Т. Шевченко / Р. Макогон    651
 Було колись в Україні ревіли гармати
 (Воскресна: cвіт не по Правді)
Т. Шевченко / народна     20376
 Б'ють пороги Т. Шевченко / І. Фіцалович      1322
 Б’ють пороги Місяць сходить як і перше сходив
 (Воскресна: Наша Дума — Наша Пісня)
Т. Шевченко / Р. Туровський-Савчук      9044
 В чистім полі, понад річкою Т. Шевченко /      3011
 Веселе сонечко ховалось Т. Шевченко /      2933
 Витай зо мною і учи...
 (уривок з твору "Муза")
Т. Шевченко / І. Нишпора 0   1094
 Вітер віє-повіває Т. Шевченко / В. Пашник    3582
 Вітер з гаєм розмовляє Т. Шевченко / І. Фіцалович      2786
 Все йде, все минає — і краю немає Т. Шевченко /      2910
 Встає хмара з-за Лиману Т. Шевченко / К. Стеценко 4     7344
 Гайдамацька Т. Шевченко / Kozak System     983
 Гамалія Т. Шевченко / О. Керекеша    3530
 Гей літа орел Т. Шевченко /      3792
 Гей, не п'ються пиво, меди Т. Шевченко /      620
 Гиля, гиля, сірі гуси Т. Шевченко /      2920
 Гомоніла Україна Т. Шевченко /     30570
 Гомоніла Україна Т. Шевченко / Сокира Перуна     51490
 Гоп, гей-гоп…
 (Маленькiй Мар’янi)
 (авторські акорди від гурту САД)
Т. Шевченко / САД 4   1738
 Грай, кобзарю! Т. Шевченко / невідомий     268
 Давно те минуло
 (з поеми "Гайдамаки")
Т. Шевченко / А. Кос-Анатольський     1129
 Дивлюся, аж світає (три голоси) Т. Шевченко / М. Колесник        15300
 Дніпр Т. Шевченко / Д. Крижанівський     1073
 До Основ'яненка Т. Шевченко / Кому Вниз 3  4467
 Доле, де ти? Т. Шевченко / САД     2135
 Дума
 (дума з твору "Невольник")
Т. Шевченко / М. Лисенко     1611
 Дума Волоха Т. Шевченко / К. Стеценко     758
 Думи Т. Шевченко / D.Lemma    1246
 Думи мої Т. Шевченко / народна 3        16920
 Думи мої
 (інструментальне тріо та фортепіано)
Т. Шевченко / В. Зіневич     547
 Думи мої, думи Т. Шевченко / Гуцули     1789
 Думи мої, думи мої Т. Шевченко /      6985
 Думи мої, думи мої * Т. Шевченко /      2599
 Думка
 (Вітре буйний, вітре буйний ...)
Т. Шевченко /     3000
 Думка
 (Нащо мені чорні брови...)
Т. Шевченко /      2435
 Думка Т. Шевченко / Д. Суботенко    536
 Єсть на світі доля Т. Шевченко / САД 5   4203
 Єсть на світі доля *
 (авторські акорди від гурту САД)
Т. Шевченко / САД +  964
 За байраком байрак Т. Шевченко /        6145
 За байраком байрак...
 (з "У казематі")
Т. Шевченко / Кому Вниз 0   628
 За думою дума Т. Шевченко / Яків Степовий     1009
 За сонцем хмаронька іде Т. Шевченко / О. Керекеша     1456
 Заворожи мені, волхве Т. Шевченко / В. Лютий     559
 Закувала зозуленька
 (Закувала зозуленька в зеленому гаї...)
Т. Шевченко /      2385
 Закувала та сива зозуля
 (фрагмент з драми "Назар Стодоля")
П. Ніщинський / П. Ніщинський    3391
 Заповіт
 (Як умру, то поховайте)
Т. Шевченко / Гордій Гладкий, А. Безуглий         50617
 Зацвіла в долині Т. Шевченко / народ       11133
 Зацвіла в долині Т. Шевченко / Яків Степовий     2712
 Защебетав жайворонок Т. Шевченко /      1780
 Защебече соловейко Т. Шевченко / М. Балема    1065
 Зелена травка Т. Шевченко / САД     972
 Зоре моя вечірняя Т. Шевченко / Гордій Гладкий       26855
 Зоре моя вечірняя
 (Три голоси)
Т. Шевченко / Гордій Гладкий         38770
 Зоре моя вечірняя Т. Шевченко / І. Звенигородський     4096
 І золотої й дорогої Т. Шевченко / Т. Мартинюк     1882
 І мертвим, і живим, і ненародженим...
 (Послання)
Т. Шевченко /     2979
 І небо невмите, і заспані хвилі Т. Шевченко / В.Верещак     576
 Іван Підкова Т. Шевченко / О. Керекеша    1607
 Із-за гаю сонце сходить * Т. Шевченко /      1076
 Калина Т. Шевченко / Трансформер 1   5416
 Камерна симфонія Т. Шевченко / О. Ківа     782
 Катерина Т. Шевченко / О. Керекеша     2551
 Катерина Т. Шевченко / F. Duval     647
 Кобзар Т. Шевченко / О. Керекеша     1381
 Косар Т. Шевченко / САД     643
 Кругом неправда і неволя Т. Шевченко /      2128
 Летить галка через балку * Т. Шевченко /      2300
 Лілея
 (За що мене, як росла я)
Т. Шевченко / невідомий     385
 Мені однаково... Т. Шевченко / А. Кузьменко 4   2545
 Мені однаково чи буду
 (Воскресна: Наша Дума — Наша Пісня)
Т. Шевченко / М. Лисенко       8717
 Ми заспівали, розійшлись... Т. Шевченко / Валентин Філонік +   346
 Микита Швачка Т. Шевченко / Кому Вниз 4  4972
 Минають дні Т. Шевченко / невідомий     826
 Минають дні, минають ночі Т. Шевченко /      2578
 Минув і рік, минув другий Т. Шевченко /      535
 Молітесь, братія Т. Шевченко / САД 5   1127
 Молюся, знову уповаю Т. Шевченко / О. Ступак     567
 На вгороді коло броду Т. Шевченко / М. Лисенко     1155
 На вгороді коло броду Т. Шевченко / П. Чайковський     633
 На розпутті кобзар сидить Т. Шевченко /      841
 Над Дніпровою сагою Т. Шевченко / Ю. Кондратьєв, САД 0      1214
 Над Дніпровою сагою... Т. Шевченко / І. Нишпор 3   679
 Наш Отаман Гамалія Отаман завзятий
 (Воскресна: cвіт не по Правді)
Т. Шевченко / народна     6864
 Наша Дума наша Пісня Т. Шевченко / народна      7487
 Нащо мені женитися? Т. Шевченко / С. Решетник 4   2523
 Нащо мені женитися Т. Шевченко / Б. Литвин        4975
 Нащо мені женитися? Т. Шевченко / В. Кубасов     580
 Нащо мені чорні брови (народна пісня)       3264
 Нащо мені чорні брови *
 (З архіву анс. "Божичі".)
(народна пісня)     1278
 Не гріє сонце на чужині Т. Шевченко /      637
 Не женися на багатій Т. Шевченко / САД 3   2488
 Не женися на багатій...
 (авторські акорди від гурту САД)
Т. Шевченко / САД +   491
 Не нарікаю я на Бога Т. Шевченко / Кому Вниз 4  4519
 Не тополю високую Т. Шевченко /  4  3812
 Не тополю високую * Т. Шевченко / В. Рурак      7860
 Огні горять, музика грає Т. Шевченко / І. Воробкевич     977
 Од села до села
 (Од села до села танці та музики...)
Т. Шевченко /     2394
 Ой діброво — темний гаю! Т. Шевченко / САД 5   2275
 Ой коли ж ти почорніло, зеленеє поле? Т. Шевченко / О. Керекеша    1184
 Ой крикнули сірі гуси
 (Із записів Г.Концевича)
Т. Шевченко / народна         3459
 Ой крикнули сірі гуси * Т. Шевченко /     657
 Ой літа орел Т. Шевченко / К. Стеценко 4     5971
 Ой, люлі люлі Т. Шевченко / І. Пустовий      139
 Ой люлі, люлі, моя дитино Т. Шевченко /      1052
 Ой люлі, люлі, моя дитино * Т. Шевченко /      1052
 Ой маю, маю я оченята Т. Шевченко /        1020
 Ой не п'ються пива, меди Т. Шевченко /      313
 Ой нема Т. Шевченко /      1286
 Ой одбила щука-риба * Т. Шевченко /      423
 Ой одна я, одна, як билиночка в полі… Т. Шевченко /      1910
 Ой пішла я, ой пішла я Т. Шевченко /      391
 Ой по горі роман цвіте Т. Шевченко / народна       3935
 Ой по горі ромен цвіте Т. Шевченко / народ     568
 Ой стрічечка до стрічечки Т. Шевченко / Лайош Молнар     753
 Ой сяду я під хатою Т. Шевченко / Яким Бігдай     588
 Ой три шляхи широкії Т. Шевченко /      1873
 Ой три шляхи широкії * Т. Шевченко /       885
 Ой у горі Т. Шевченко / І. Пелих 5   4780
 Ой умер старенький батько Т. Шевченко / Т. Мартинюк 5   702
 Ой чого ти почорніло... Т. Шевченко / В. Калініченко    1835
 Отака я дівчина! Т. Шевченко /      1810
 Перебендя старий, сліпий Т. Шевченко /      594
 Пісня Мар'яни
 (уривок з поеми "Мар'яна-черниця")
Т. Шевченко / О. Карпенко     1952
 Пішла полем ридаючи
 (з поеми "Наймичка")
Т. Шевченко / В. Захарченко     412
 Плавай плавай Лебедонько Т. Шевченко / народна       5972
 По вулиці вітер віє Т. Шевченко / І. Нишпора +  771
 По діброві вітер виє
 (Тополя)
(народна пісня)       21471
 Породила мати сина Т. Шевченко /      1354
 Породила мене мати Т. Шевченко /      871
 Поставлю хату... Т. Шевченко / Валентин Філонік +   226
 Пошук щастя Т. Шевченко / О. Керекеша     822
 Прощай, світе Т. Шевченко / Валентин Сильвестров     901
 Прощай, світе... Т. Шевченко / Т. Питлик     346
 Псалом 136 Т. Шевченко / В. Скоробський     798
 Реве та стогне Дніпр широкий Т. Шевченко / Д. Крижанівський 3      26323
 Розрита могила Т. Шевченко / Кому Вниз    4593
 Русалка Т. Шевченко / О. Карпенко     2354
 Садок вишневий коло хати Т. Шевченко / М. Лисенко, В. Лютий       9408
 Сон Т. Шевченко / dj A-Tone    577
 Сонце К. Павленко / Т. Шевченко    120
 Сонце гріє, вітер віє Т. Шевченко /      2811
 Сонце гріє, вітер віє Т. Шевченко / Еней     1117
 Сонце заходить, гори чорніють Т. Шевченко / О. Керекеша     2197
 Суботів Т. Шевченко / Кому Вниз 4  6151
 Така її доля Т. Шевченко /         13170
 Тарула К. Павленко, Т. Шевченко / Т. Шевченко    56
 Тече вода в синє море
 (Думка)
Т. Шевченко / народна, О. Керекеша 2    4292
 Тече вода з-під явора ** Т. Шевченко /      3260
 Тече Вода з-під Явора яром на Долину
 (Пара — любощі: Калина)
Т. Шевченко / народна    10833
 Тече вода із-за гаю Т. Шевченко /     5068
 Туман, туман долиною Т. Шевченко /      1081
 Тумане Т. Шевченко / невідомий     296
 Тяжко, важко в світі жити
 (Думка)
Т. Шевченко / О. Керекеша     1284
 У всякого своє лихо Т. Шевченко / О. Керекеша     2031
 У гаю, гаю вітру немає Т. Шевченко /      1135
 Утоптала стежечку через яр, через яр Т. Шевченко /        3043
 Ух, ух, солом'яний дух, дух! Т. Шевченко /      684
 Учітеся, брати мої Т. Шевченко /      9290
 Учітеся, брати мої Т. Шевченко / М. Лисенко     2237
 Хмаронька Т. Шевченко / А. Романів     1015
 Холодний Яр Т. Шевченко / О. Керекеша     974
 Човен Т. Шевченко / А. Черній     1829
 Чого мені тяжко Т. Шевченко / Г. Алчевський    519
 Швачка Т. Шевченко / невідомий     477
 ШевченкА Т. Шевченко / Є. Романенко     704
 Я не нездужаю Т. Шевченко / Яків Цегляр     497
 Як поїхав та й той Лебеденко Т. Шевченко / О. Керекеша     422
 Як умру, то поховайте Т. Шевченко / Порфирій Демуцький     2587
 Як я маю журитися Т. Шевченко / О. Керекеша     587
 Якби зустрілися ми знову Т. Шевченко / О. Керекеша     1260
 Якби мені лиха Т. Шевченко / Лайош Молнар     575
 Якби мені черевики * Т. Шевченко /      2888
 Il testamento
 (Заповіт)
Т. Шевченко / Мертвий півень     2996
 Аби побачити пояснення малюнків у колонці "Файли", підведіть курсор мишки до малюнка.      
Не знайшли пісні, але самі маєте текст чи аудіо? Додавайте її сюди або надсилайте на емейл!
Таким чином ви долучитеся до розвитку сайту та поділитеся улюбленим текстом з іншими!


Дані ввів: Гетьман  10.03.2003
Відредаґовано: 09.03.2014
Переглядів: 283774  Виправлення та доповнення     ПРАВИЛА!     ДЕ СКАЧАТИ mp3 ?!
[cховати]
11. Katrin.1956 (користувач) 17.03.2013 10:54    
3. Чеслав. Допоможіть знайти мінус до пічні "Гамалія" cheslavf48@mail.ru
-1/0

10. ОЛЬГА 1(гість) 23.05.2011 00:01    
Я не впевнена, що ця пісня на слова Шевченка. Але
мені здаеться,що тільки він ці дуже гарні слова
написав: " Не можу серденько без тебе прожить, піду до циганки, щоб поворожить..." Де можна скачати пісню на ці слова?
0/0

9. оля 1(гість) 14.03.2010 14:17    
дуже великий вибір та багато гарних віршів!!! =)
0/0

8. М_Майданний(член клубу) 29.07.2009 22:19    
Кілька пісень на слова Т. Шевченка є тут: http://kbulkin.wordpress.com/ukrainian-songs-music-mp3/shevchenko-taras/
0/0

7. volodymyr 1(гість) 21.02.2009 12:56    
Duzhe dyakuju za website znajshov vchasno do Shevchenkovoho Svjyata.Cleveland, USA
0/0

6. Petro.Z 1(гість) 11.02.2009 17:21    
Нові пісні на вірші Тараса Шевченка
www.fata-morgana-band.com
http://www.realmusic.ru/ok1band

0/0

5. BB (гість) 02.02.2009 16:51    
Нові пісні Олексія Керекеші на вірші Тараса Шевченка
можна знайти по цйому ліньку
http://www.realmusic.ru/ok1band
0/0

4. BB (гість) 02.02.2009 16:49    
Нові пісні Олексія Керекеші
можна знайти по цйому ліньку
http://www.realmusic.ru/ok1band
0/0

3. олександра 1(гість) 08.03.2008 13:39    
я завітала на сайт ,шукаючи пісні на вірші Шевченка
шаше Християнсько-Культурне товариство українців в Трентіно "Разом,тут в Італії не забуваємо про свою культуру і традиціі
у квітні місяці у місті Тренто відкриють секцію української літератури
Вдячні за інформацію і пісні для нашого ансамблю.
0/0

2. Гетьман(член клубу) 09.03.2005 20:56    
...Нема на світі України,
Немає другого Дніпра,
А ви претесь на чужину
Шукати доброго добра...
Обніміте ж, брати мої,
Найменшого брата,—
Нехай мати усміхнеться,
Заплакана мати.
Благословить дітей своїх
Твердими руками
І діточок поцілує
Вольними устами.
І забудеться срамотня
Давняя година,
І оживе добра слава,
Слава України,
І світ ясний, невечірній
Тихо засіяє...
Обніміться ж, брати мої,
Молю вас, благаю!
("І мертвим, і живим, і ненародженим..." Т.Г.Шевченко)

Слава Т.Г.ШЕВЧЕНКУ!!!
+2/0

1. Marijka Hovhera 1(гість) 08.03.2005 12:57    
dorohi drusi ukrajinci
zyvu tymchasovo i praciuju v Italiji, v Rymi
bo tut v universytetax navchajutjsia moji trije ditej,i tomu mus platyty navchannia
natrapyla na vash sait, shukajuchy noty do pisenj Shevchenka dla Sviata
Diakuju za praciu, a jakby mohla buty korysna chymosj, pyshitj na email. Maria
0/0


  Адреса цієї сторінки: http://www.pisni.org.ua/persons/30.html

  ПІДПИШІТЬСЯ! ГРУПИ У СОЦМЕРЕЖАХ
  НОВІ ПУБЛІКАЦІЇ