На головну сторінку

Тарас ШевченкоТарас Шевченко
Ґеніальний український поет, художник, мислитель.
Та не однаково мені, Як Україну злії люде Присплять, лукаві, і в огні Її окраденую збудять... Ох, неоднаково мені.


Перейти до списку пісень >>

Дати життя: 09.03.1814 - 10.03.1861
Місце народження: с. Моринці, Звенигородський повіт Київська губернія (нині Звенигородський район Черкаська область)

Біографія

Т.Г.Шевченко — центральна постать українського літературного процесу XIX ст. Його творчість мала вирішальне значення в становленні й розвитку нової української літератури, утвердивши в ній загальнолюдські демократичні цінності та піднісши її до рівня передових літератур світу. У своїй поезії Шевченко звернувся до тем, проблем та ідей (соціальних, політичних, філософських, історичних, художніх), які до нього ще не порушувалися в українській літературі або порушувалися надто несміливо й соціальне обмежено.

Збагачуючи українську літературу новими життєвими темами й ідеями, Шевченко став новатором і в пошуках нових художніх форм та засобів. Автор "Кобзаря" виробляв і утверджував нове художнє мислення. Його роль в історії української літератури більша, ніж роль Пушкіна в російській, Міцкевича — в польській літературі. Його значення в розвитку передової вітчизняної суспільної думки, соціальної і національної свідомості народу не менше, ніж в історії поезії.

Наша дума, наша пісня Не вмре, не загине... От, де люде, наша слава, Слава України! Без золота, без каменю, Без хитрої мови, А голосна та правдива, Як Господа слово.

Тарас Григорович Шевченко народився 9 березня 1814 р. у селі Моринцях Звенигородського повіту Київської губернії у родині Григорія Шевченка та Катерини Бойко. Батьки Шевченка були кріпаками магната Василя Енгельгардта. Наступного року родина (у якій крім Тараса, було 6 дітей: старші - Катерина, Марія і Микита, молодші - Ярина, Марія і Йосип) переїздить до Кирилівки. У віці 8-ми років батько віддає Тараса до школи до дячка-вчителя Павла Рубана. 1823 р. помирає мати Тараса, а через два роки помирає і батько. Залишившись сиротою, малий Тарас спершу жив у дячка Павла (де пас свині, працював разом з наймитами), згодом був школярем-попихачем у дяка П. Богорського (де майже голодував), далі у лисянського диякона-живописця великими відрами носив воду з річки та розтирав фарби. З 1827 р. наймитує у кирилівського священника Г. Кошиця.

З ранніх років Тарас цікавився народною творчістю, у дяків він навчився читати і писати, також рано виявився у хлопця хист до малювання, який помітив маляр з села Хлипнівці, але Тарасу було вже чотирнадцять років і його зробили козачком Енгельгардта. В той час молодий Шевченко вперше закохався в дівчину Оксану. Родичі та знайомі закоханих були впевнені, що молоді одружаться, щойно досягнуть старшого віку, але надії були марними, бо восени 1829 р. разом з обслугою Енгельгардта Шевченко виїздить до Вільна. Розлука була несподівана і довга, усе своє подальше життя Шевченко буде з ніжністю згадувати ту дівчину, яку колись кохав. Помітивши у хлопця хист до малярства, Енгельгардт віддає Тараса вчитися до досвідченого майстра (можливо, Яна Рустемаса).

1831 р. Шевченко приїздить до Петербурга, а вже наступного року Енгельгардт законтрактував Шевченка на чотири роки Ширяєву - різних живописних справ майстру. 1836 р. Шевченко у складі артілі Ширяєва розписує театр у Петербурзі. Знайомиться з Іваном Сошенком, Гребінкою, Григоровичем, Венеціановим, Жуковським, Брюлловим. У лютому 1837 р. Товариство заохочення художників дозволило Шевченкові (неофіційно) відвідувати навчальні класи. Квітень 1837 р. Брюллов створює портрет Жуковського, який був розіграний у лотереї за 2500 карбованців - за ці гроші було викуплено Шевченка з кріпацтва, а 25 квітня 1838 р. Тарасу була вручена Жуковським відпускна.

Коли Шевченка було офіційно зараховано "стороннім учнем" до Академії мистецтв, він з великою жадобою слухає лекції в академії, багато читає, користується бібліотекою Брюллова, пише вірші, відвідує театр, виставки, музеї - швидко здобуває знання. Січень 1839 р. Тараса зарахували пансіонером Товариства заохочення художників, а вже у квітні нагородили срібною медаллю II ступеня за малюнок з натури. 1840 р. Шевченка нагороджено срібною медаллю II ступеня за картину олійними фарбами "Хлопчик-жебрак дає хліб собаці".

Одночасно митця захоплює літературна творчість: пише баладу "Причинна" (1837 р.), поему "Катерина" (1838 р.), елегію "На вічну пам'ять Котляревському", поезію "Тополя", "До Основ'яненка" (1839 р.), 1840 р. побачила світ збірка творів Шевченка "Кобзар" ("Думи мої ...", "Перебендя", "Катерина", "Тополя", "Думка", "До Основ'яненка", "Іван Підкова", "Тарасова ніч"). 1841 р. вийшов альманах "Ластівка", де були твори Шевченка: "Причинна", "Вітре буйний", "На вічну пам'ять Котляревському", "Тече вода в синє море...", "Галайда". У вересні 1841 р. Шевченка відзначено третьою срібною медаллю II ступеня за картину "Циганка-ворожка".

З під рук Шевченка виходять малюнки "Козацький бенкет" (1838 р.), "Натурниця" (1840 р.), низка портретів, малюнки до художніх творів: "Марія" (до поеми "Полтава", 1840 р.), "Зустріч Тараса Бульби з синами" (до повісті "Тарас Бульба", 1842 р.)... Визначним твором цього періоду є картина олійними фарбами "Катерина" 1842 р.

Захоплюючись театром Шевченко пробував свої сили і в драматургії: 1842 р. з'явився уривок з п'єси "Никита Гайдай" (російською мовою) та поема "Слепая". 1843 р. Шевченко завершив драму "Назар Стодоля". 1844 р. в Петербурзі окремим виданням вийшла поема "Гамалія".

19 травня 1843 р. Шевченко разом з Гребінкою їде на Україну, де багато подорожує, у Києві виконує кілька малюнків історичних пам'яток, знайомиться з М. Максимовичем, П. Кулішем, Сенчило-Стефановським, О. Капністом, П. Лукашевичем, відвідує Запорізьку Січ, острів Хортицю, села Покровське, Чигирин, Суботів. Згодом зустрічає Ганну Закревську, в яку закохується і присвячує вірш "Г. З.". У вересні 1843 р. відвідує рідну Кирилівку, зустрічається з братами і сестрами, виконує малюнок "Хата батьків Т. Г. Шевченка в с. Кирилівці". На Україні Шевченко зробив чимало ескізів олівцем до задуманої серії офортів "Живописна Україна".

Згодом вирушає на Березань, де пише вірш "Розрита могила". Деякий час поет живе в Ісківцях у Афанасієва-Чужбинського та робить спроби перекладати твори польського поета. Потім Шевченко живе в Яготині у Рєпніних, де робить на замовлення дві копії портрета М. Рєпніна, малює дітей Рєпніна, автопортрет, пише поему "Тризна", яку присвячує Варварі Рєпніній. На початку 1844 р. Шевченко їде до Москви, де знайомиться з Бодянським та Шафариком. Пише поезію "Чигирине, Чигирине..."

У лютому 1844 р. повертається до Петербурга закінчити навчання в Академії мистецтв (з академічних робіт зберігся малюнок "Натурщик"). У листопаді 1844 року побачив світ перший випуск "Живописной України", до якого увійшли офорти: "У Києві", "Видубецький монастир у Києві", "Старости", "Судня рада", "Дари Богданові і українському народові", "Казка". 1844 р. закінчує поему "Сова", створює поему "Сон", поезії "Дівичії ночі", "У неділю не гуляла...", "Чого мені тяжко, чого мені нудно...", "Заворожи мені, волхве...", вірш "Гоголю". У березні 1845 р. Шевченко закінчив навчання в Академії мистецтв, отримавши звання "некласного художника".

У квітні 1845 р. Шевченко приїздить на Україну, щоб постійно тут жити і працювати. За дорученням Київської Археологічної комісії зарисовує історичні пам'ятки (на Звенигородщині, у Густинському монастирі, у Переяславі). Того ж року пише поезії "Не женися на багатій...", "Не завидуй багатому..." та містерію "Великий льох", поеми "Наймичка", "Кавказ", вступ до поеми "Єретик". Завершені твори 1843-1845 р.р. Шевченко об'єднав у альбом "Три літа".

Незабаром Шевченка офіційно затвердили співробітником Київської Археологічної комісії. У грудні тяжко хворий Шевченко їде до Переяслава, де пише "Заповіт". Згодом Тарас знайомиться з членами Кирило-Мефодіївського товариства: Костомаровим, Гулаком, Посядою, Марковичем, Пильчиковим, Тулубом. Подорожує по Поділлю й Волині, збирає перекази і пісні та описує історичні пам'ятки.

Наприкінці березня 1847 р. почались арешти членів Кирило-Мефодіївського товариства, Шевченка заарештували 5 квітня 1847 р. на дніпровській переправі, коли він повертався до Києва, в нього відібрали збірку "Три літа". 17 квітня 1847 р. Шевченка привезли до Петербурга і ув'язнили в казематі "Третього відділу", тут він створює цикл поезій "В казематі". Його участь у Кирило-Мефодіївському товаристві не була доведена, але документом для обвинувачення був альбом "Три літа" і Шевченка заслали рядовим до Окремого Оренбурзького корпусу, з забороною писати й малювати. 8 червня 1847 р. Шевченка доставили в Оренбург, а незабаром відправили в Орську фортецю. Цей шлях він описав у повісті "Близнецы". Шевченко пише нові вірши: "Думи мої, думи мої...", "Згадайте, братія моя...", поеми "Княжна", "Сон", "Москалева криниця", поезії "N. N." ("Мені тринадцятий минало"), "Іржавець", "А. О. Козачковському", "Полякам". У кінці 1847 р. відновлює листування з друзями й знайомими, зближається з багатьма польськими засланцями: Фішером, Завадським, Крулікевичем, Вернером. У першій половині 1848 р. в Орській Фортеці Шевченко написав чотири твори: "А ну мо знову віршувать", "У бога за дверми лежала сокира", "Варнак", "Ой гляну я, подивлюся..."

У березні 1848 р. Шевченко, як художник Аральської описової експедиції, малює "Пожежа в степу", "Джангисагач", "Укріплення Раїм. Вид з верфі на Сирдар'ї", "Урочище Раїм з заходу", "Укріплення Раїм", "Спорядження шхун", "Пристань на Сирдар'ї"... 23 квітня 1850 р. Шевченка зарештували за доносом офіцера Ісаєва, під час обшуку було знайдено листа Левицького про симпатії молоді до Шевченка. Поета відправили в Орськ, згодом перевели у віддалене Новопетровське укріплення. Знову почалася жорстока муштра, за поетом встановили посилений нагляд. Тут Шевченко читав періодичні видання, зустрічався з ученими й мандрівниками, які відвідували укріплення, листувався із знайомими, малював.

1857 р., завдяки клопотанню друзів, поета звільнили з заслання. Чекаючи дозволу на звільнення, Шевченко почав вести "Щоденник". 2 серпня 1857 р. Шевченко відбув з Новопетровського укріплення, одержавши дозвіл від коменданта Ускова їхати до Петербурга. Дорогою Шевченко малював краєвиди і портрети. Прибувши до Нижнього Новгорода, довідався, що йому заборонено в'їзд до обох столиць. Доброзичливий медик засвідчив хворобу Шевченка, що дало йому можливість прожити усю зиму у Нижньому Новгороді. За зиму 1857-1858 р.р. Шевченко створив багато портретів, малюнків, редагував і переписував у "Більшу книжку" свої поезії періоду заслання, написав нові поетичні твори: "Неофіти", "Юродивий", триптих "Доля", "Муза", "Слава".

Одержавши дозвіл на проживання в столиці, 8 березня поет залишив Нижній Новгород і через два дні прибув до Москви. Тут він зустрічається з друзями, знайомиться з діячами науки і культури. 27 березня Шевченко прибув до Петербурга. Тут востаннє закохується в 19-річну Лукерію Полусмак (зваблює її дорогими подарунками, однак вона не захотіла залишати столичного життя й покинула поета). Жив поет спочатку в Лазаревського, а потім в Академії мистецтв, у відведеній йому майстерні. Як художник Шевченко після заслання найбільшу увагу приділяє гравіруванню. В жанрі гравюри він став справжнім новатором у Росії. 1856 р. почали з'являтися в пресі переклади деяких його творів. На початку 1859 р. вийшла збірка "Новые стихотворения Пушкина и Шевченко". В травні 1859 р. Шевченко одержав дозвіл виїхати на Україну. За поетом встановили суворий таємний нагляд. Шевченко кілька днів жив у Кирилівці, бачився з рідними. В цей період він написав чимало поезій та малюнків, мав намір купити недалеко від с. Пекарів ділянку землі, щоб збудувати хату й оселитися на Україні.

15 липня поблизу с. Прохоровки його заарештували, звинувативши в блюзнірстві. Шевченка звільнили, але наказали виїхати до Петербурга. 7 вересня 1859 р. поет прибув до Петербурга. На початку 1860 р. вийшов друком "Кобзар", двома накладами вийшов альманах "Хата" з дев'ятьма новими поезіями Шевченка, об'єднаними під редакційною назвою "Кобзарський гостинець". 2 вересня 1860 р. Рада Академії мистецтв ухвалила надати Шевченкові звання академіка гравірування. 1861 р. Шевченко видав підручник для недільних шкіл, назвавши його "Букварь южнорусский". На початку 1861 р. поет почував себе дедалі гірше. 13 січня він одержав від Білозерського два примірники першого номера журналу "Основа", де на перших десяти сторінках вміщено його поезії під назвою "Кобзар". У рецензії "Современника" на цей номер журналу підкреслено першорядну роль Шевченка в українській літературі, світове значення його творчості. В своєму останньому вірші "Чи не покинуть нам, небого" поет висловив впевненість, що його творчість не потоне в річці забуття.

10 березня 1861 р. о 5 годині 30 хвилин ранку помер Тарас Григорович Шевченко. Над домовиною Шевченка в Академії мистецтв виголошено промови українською, російською та польською мовами. Поховали поета спочатку на Смоленському кладовищі в Петербурзі. Друзі Шевченка одразу ж почали клопотати, щоб виконати поетів заповіт і поховати його на Україні. 26 квітня 1861 р. домовину з тілом поета поїздом повезли до Москви. На Україну труну везли кіньми. До Києва прах Шевченка привезли 6 травня увечері, а наступного дня його перенесли на пароплав "Кременчуг". 8 травня пароплав прибув до Канева, й тут на Чернечій горі поета поховали. Над ним насипали високу могилу, вона стала священним місцем для українського та інших народів світу.

Ім'я Тараса Шевченка відоме в усьому світі: у багатьох країнах йому встановлено пам'ятники, його твори перекладені майже на всі мови світу, його ім'ям в Україні названо навчальні заклади, театри, площі, вулиці, міста.
Сторінки в інтернеті:
  • http://kobzar.info/
  • http://taras-shevchenko.com.ua/

  ПІСНІ
НазваСлова / МузикаАльбомA Файли  Рік  #
 А у нашої вдовиці Т. Шевченко /      4130
 Алілуя! Т. Шевченко / САД     2991
 Бандуристе, Орле Сизий
 (Н. Маркевичу)
Т. Шевченко / народна 4         40768
 Бандуристе, Орле Сизий *
 (Маркевичу)
Т. Шевченко / О. Керекеша     4831
 Барвінок цвів і зеленів Т. Шевченко / М. Лисенко     363
 Блажен муж Т. Шевченко / Р. Макогон    1120
 Буває, іноді старий Т. Шевченко / М. Лисенко     138
 Було колись в Україні ревіли гармати
 (Воскресна: cвіт не по Правді)
Т. Шевченко / народна     32526
 Б’ють пороги Т. Шевченко / Е. Драч      12503
 Б'ють пороги Т. Шевченко / І. Фіцалович      1970
 В чистім полі, понад річкою Т. Шевченко /      3684
 Веселе сонечко ховалось Т. Шевченко /      3391
 Витай зо мною і учи...
 (уривок з твору "Муза")
Т. Шевченко / І. Нишпора +   1342
 Вітер віє-повіває Т. Шевченко / В. Пашник    15776
 Вітер з гаєм розмовляє Т. Шевченко / І. Фіцалович      4960
 Вітер з гаєм розмовляє Т. Шевченко /      292
 Все йде, все минає — і краю немає Т. Шевченко /       3630
 Встає хмара з-за Лиману Т. Шевченко / К. Стеценко 4     9786
 Гайдамацька Т. Шевченко / Kozak System     1904
 Гамалія Т. Шевченко / О. Керекеша     4304
 Гей літа орел Т. Шевченко /      5801
 Гей, не п'ються пиво, меди Т. Шевченко /      767
 Гиля, гиля, сірі гуси Т. Шевченко /      3977
 Гомоніла Україна Т. Шевченко / М. Лисенко     38157
 Гомоніла Україна Т. Шевченко / Сокира Перуна     184343
 Гоп, гей-гоп…
 (Маленькiй Мар’янi)
 (авторські акорди від гурту САД)
Т. Шевченко / САД 4   2101
 Грай, кобзарю! Т. Шевченко / невідомий     601
 Давно те минуло
 (з поеми "Гайдамаки")
Т. Шевченко / А. Кос-Анатольський     1718
 Дивлюся, аж світає (три голоси) Т. Шевченко / М. Колесник        25361
 Дніпр Т. Шевченко / Д. Крижанівський     1474
 До Основ'яненка Т. Шевченко / Кому Вниз 3  5745
 Доле, де ти? Т. Шевченко / САД     2711
 Дума
 (дума з твору "Невольник")
Т. Шевченко / М. Лисенко     2116
 Дума Волоха Т. Шевченко / К. Стеценко     915
 Думи Т. Шевченко / D.Lemma    2066
 Думи мої Т. Шевченко / народна 4        26684
 Думи мої, думи Т. Шевченко / Гуцули     3464
 Думи мої, думи мої Т. Шевченко /      9206
 Думи мої, думи мої * Т. Шевченко /      3022
 Думка
 (Вітре буйний, вітре буйний ...)
Т. Шевченко /     5913
 Думка
 (Нащо мені чорні брови...)
Т. Шевченко / М. Маркевич     3014
 Думка Т. Шевченко / Д. Суботенко     1179
 Єсть на світі доля Т. Шевченко / САД 5   5503
 Єсть на світі доля *
 (авторські акорди від гурту САД)
Т. Шевченко / САД +  1547
 За байраком байрак Т. Шевченко /         9701
 За байраком байрак...
 (з "У казематі")
Т. Шевченко / Кому Вниз +   3292
 За думою дума Т. Шевченко / Яків Степовий     1298
 За сонцем хмаронька іде Т. Шевченко / О. Керекеша     2155
 Заворожи мені, волхве Т. Шевченко / В. Лютий     723
 Закувала зозуленька
 (Закувала зозуленька в зеленому гаї...)
Т. Шевченко /      2812
 Закувала та сива зозуля
 (фрагмент з драми "Назар Стодоля")
П. Ніщинський / П. Ніщинський    5879
 Заповіт
 (Як умру, то поховайте)
Т. Шевченко / Гордій Гладкий, А. Безуглий         67572
 Зацвіла в долині Т. Шевченко / народ       19659
 Зацвіла в долині Т. Шевченко / Яків Степовий     6576
 Защебетав жайворонок Т. Шевченко /      3544
 Защебече соловейко Т. Шевченко / М. Балема    1617
 Зелена травка Т. Шевченко / САД     1163
 Зоре моя вечірняя Т. Шевченко / Гордій Гладкий       37595
 Зоре моя вечірняя
 (Три голоси)
Т. Шевченко / Гордій Гладкий         87887
 Зоре моя вечірняя Т. Шевченко / І. Звенигородський     4865
 Зоре моя вечірняя...
 (З "Княжни")
Т. Шевченко / Кому Вниз +   1483
 І золотої й дорогої Т. Шевченко / Т. Мартинюк, І. Якубовський     2339
 І мертвим, і живим, і ненародженим...
 (Послання)
Т. Шевченко /     5114
 І небо невмите, і заспані хвилі Т. Шевченко / В.Верещак     688
 І стеляться на папері Т. Шевченко / Іванна Попович    98
 Іван Підкова Т. Шевченко / О. Керекеша     2345
 Із-за гаю сонце сходить Т. Шевченко /      1252
 Калина Т. Шевченко / Трансформер 3   9823
 Камерна симфонія Т. Шевченко / О. Ківа     1148
 Катерина Т. Шевченко / О. Керекеша     3403
 Катерина Т. Шевченко / F. Duval     1434
 Кобзар Т. Шевченко / О. Керекеша     1599
 Косар Т. Шевченко / САД     791
 Косар Т. Шевченко / О. Положинський    416
 Кругом неправда і неволя Т. Шевченко /      6306
 Летить галка через балку * Т. Шевченко /      3900
 Лілея
 (За що мене, як росла я)
Т. Шевченко / невідомий     636
 Лічу в неволі дні і ночі Т. Шевченко / Д. Січинський    154
 Мені однаково... Т. Шевченко / А. Кузьменко 5   4581
 Мені однаково чи буду
 (Воскресна: Наша Дума — Наша Пісня)
Т. Шевченко / М. Лисенко       10681
 Ми заспівали, розійшлись... Т. Шевченко / Валентин Філонік +   533
 Микита Швачка Т. Шевченко / Кому Вниз 4  6166
 Минають дні Т. Шевченко / М. Лисенко     1610
 Минають дні, минають ночі Т. Шевченко /      3540
 Минув і рік, минув другий Т. Шевченко /      732
 Молітесь, братія Т. Шевченко / САД 5   1340
 Молюся, знову уповаю Т. Шевченко / О. Ступак     754
 На вгороді коло броду Т. Шевченко / М. Лисенко     1436
 На вгороді коло броду Т. Шевченко / П. Чайковський     966
 На розпутті кобзар сидить Т. Шевченко /      1498
 Над Дніпровою сагою Т. Шевченко / Ю. Кондратьєв, САД +      1714
 Над Дніпровою сагою... Т. Шевченко / І. Нишпор 3   1574
 Наш Отаман Гамалія Отаман завзятий
 (Воскресна: cвіт не по Правді)
Т. Шевченко / народна     10909
 Наша Дума наша Пісня Т. Шевченко / народна      9672
 Нащо мені женитися? Т. Шевченко / С. Решетник 4   2894
 Нащо мені женитися Т. Шевченко / Б. Литвин        6868
 Нащо мені женитися? Т. Шевченко / В. Кубасов     678
 Нащо мені чорні брови (народна пісня)        4717
 Нащо мені чорні брови *
 (З архіву анс. "Божичі".)
(народна пісня)     1966
 Не гріє сонце на чужині Т. Шевченко /      821
 Не женися на багатій Т. Шевченко / САД, ЧоБіт Оркестра 4   3127
 Не женися на багатій...
 (авторські акорди від гурту САД)
Т. Шевченко / САД +   682
 Не нарікаю я на Бога Т. Шевченко / Кому Вниз 5  5846
 Не тополю високую Т. Шевченко /  4  5632
 Не тополю високую * Т. Шевченко / В. Рурак      14930
 Огні горять, музика грає Т. Шевченко / І. Воробкевич     1339
 Од села до села
 (Од села до села танці та музики...)
Т. Шевченко /     5323
 Ой діброво — темний гаю! Т. Шевченко / САД 5   2972
 Ой коли ж ти почорніло, зеленеє поле? Т. Шевченко / О. Керекеша    1795
 Ой крикнули сірі гуси
 (Із записів Г.Концевича)
Т. Шевченко / народна         4394
 Ой крикнули сірі гуси * Т. Шевченко /     987
 Ой літа орел Т. Шевченко / К. Стеценко 5     9863
 Ой, люлі люлі Т. Шевченко / І. Пустовий      367
 Ой люлі, люлі, моя дитино Т. Шевченко /      1312
 Ой люлі, люлі, моя дитино * Т. Шевченко /      1695
 Ой маю, маю я оченята Т. Шевченко /        2042
 Ой не п'ються пива, меди Т. Шевченко /      406
 Ой нема Т. Шевченко /      1550
 Ой одбила щука-риба * Т. Шевченко /      519
 Ой одна я, одна, як билиночка в полі… Т. Шевченко /      3339
 Ой пішла я, ой пішла я Т. Шевченко /      507
 Ой по горі роман цвіте Т. Шевченко / народна       5169
 Ой по горі ромен цвіте Т. Шевченко / народ     781
 Ой стрічечка до стрічечки Т. Шевченко / Лайош Молнар     1112
 Ой сяду я під хатою Т. Шевченко / Яким Бігдай     711
 Ой три шляхи широкії Т. Шевченко /      2257
 Ой три шляхи широкії * Т. Шевченко /       1066
 Ой у горі Т. Шевченко / І. Пелих 5   5577
 Ой умер старенький батько Т. Шевченко / Т. Мартинюк 5   835
 Ой чого ти почорніло... Т. Шевченко / В. Калініченко    2379
 Отака я дівчина! Т. Шевченко /      4040
 Перебендя старий, сліпий Т. Шевченко /      733
 Пісня Мар'яни
 (уривок з поеми "Мар'яна-черниця")
Т. Шевченко / О. Карпенко     2484
 Пішла полем ридаючи
 (з поеми "Наймичка")
Т. Шевченко / В. Захарченко     759
 Плавай плавай Лебедонько Т. Шевченко / народна        10576
 По вулиці вітер віє Т. Шевченко / І. Нишпора +  946
 По діброві вітер виє
 (Тополя)
Т. Шевченко / М. Лисенко        39997
 Породила мати сина Т. Шевченко /      2390
 Породила мене мати Т. Шевченко /      1201
 Поставлю хату... Т. Шевченко / Валентин Філонік +   499
 Прощай, світе Т. Шевченко / Валентин Сильвестров     1853
 Прощай, світе... Т. Шевченко / Т. Питлик      471
 Псалом 136 Т. Шевченко / В. Скоробський    1033
 Реве та стогне Дніпр широкий Т. Шевченко / Д. Крижанівський 4         34801
 Розрита могила Т. Шевченко / Кому Вниз    7008
 Русалка Т. Шевченко / О. Карпенко     2721
 Садок вишневий коло хати Т. Шевченко / М. Лисенко, В. Лютий       13721
 Сон Т. Шевченко / dj A-Tone    984
 Сонце К. Павленко / Т. Шевченко    1031
 Сонце гріє, вітер віє Т. Шевченко /      4073
 Сонце гріє, вітер віє Т. Шевченко / Еней     11257
 Сонце заходить, гори чорніють Т. Шевченко / О. Керекеша     3547
 Суботів Т. Шевченко / Кому Вниз 5  7703
 Така її доля Т. Шевченко /          19647
 Тарула К. Павленко, Т. Шевченко / Т. Шевченко    497
 Тече вода Т. Шевченко / Ю. Старчевод    567
 Тече вода в синє море
 (Думка)
Т. Шевченко / народна, О. Керекеша 4    6921
 Тече вода з-під явора ** Т. Шевченко /      7626
 Тече Вода з-під Явора яром на Долину
 (Пара — любощі: Калина)
Т. Шевченко / народна    18507
 Тече вода із-за гаю Т. Шевченко /     11021
 Тополя
 (По діброві вітер виє)
Т. Шевченко / Гурт Хочу ЩЕ!     3680
 Туман, туман долиною Т. Шевченко / С. Ярунський     1486
 Тумане Т. Шевченко / невідомий     426
 Тяжко, важко в світі жити
 (Думка)
Т. Шевченко / О. Керекеша     1748
 У всякого своє лихо Т. Шевченко / О. Керекеша     2373
 У гаю, гаю вітру немає Т. Шевченко /      1919
 У гаю, гаю вітру немає Т. Шевченко / М. Лисенко     237
 У перетику ходила Т. Шевченко / П. Процько    2036
 Україна Т. Шевченко, Д. Суботенко / Д. Суботенко    1304
 Утоптала стежечку через яр Т. Шевченко / В. Власов      1531
 Утоптала стежечку через яр, через яр Т. Шевченко / Л. Колодуб       5063
 Ух, ух, солом'яний дух, дух! Т. Шевченко /      1099
 Учітеся, брати мої Т. Шевченко /      11374
 Учітеся, брати мої Т. Шевченко / М. Лисенко     3703
 Хмаронька Т. Шевченко / А. Романів     1341
 Холодний Яр Т. Шевченко / О. Керекеша     2036
 Чи є в світі доля? Т. Шевченко / народна     112
 Човен Т. Шевченко / А. Черній     2850
 Чого мені тяжко Т. Шевченко / Г. Алчевський    789
 Швачка Т. Шевченко / невідомий     846
 ШевченкА Т. Шевченко / Є. Романенко     936
 Я не нездужаю Т. Шевченко / Яків Цегляр     593
 Як поїхав та й той Лебеденко Т. Шевченко / О. Керекеша     566
 Як умру, то поховайте Т. Шевченко / Порфирій Демуцький     3752
 Як я маю журитися Т. Шевченко / О. Керекеша     725
 Якби зустрілися ми знову Т. Шевченко / О. Керекеша     2682
 Якби зустрілися ми знову Т. Шевченко / Л. Мазур    491
 Якби мені лиха Т. Шевченко / Лайош Молнар     845
 Якби мені черевики * Т. Шевченко /     6191
 Il testamento
 (Заповіт)
Т. Шевченко / Мертвий півень     3318
 Аби побачити пояснення малюнків у колонці "Файли", підведіть курсор мишки до малюнка.      
Не знайшли пісні, але самі маєте текст чи аудіо? Додавайте її сюди або надсилайте на емейл!
Таким чином ви долучитеся до розвитку сайту та поділитеся улюбленим текстом з іншими!


Дані ввів: Гетьман  10.03.2003
Відредаґовано: 29.04.2015
Переглядів: 329474  Виправлення та доповнення     ПРАВИЛА!     ДЕ СКАЧАТИ mp3 ?!
[cховати]
12. Юрий 31.03.2015 13:27    
http://taras-shevchenko.com.ua/ Твори тараса Шевченка - почерком автора. Унікальний шрифт - копія з рукописів. Можливо вам буде цікаво.
0/0

11. Katrin.1956 (користувач) 17.03.2013 10:54    
3. Чеслав. Допоможіть знайти мінус до пічні "Гамалія" cheslavf48@mail.ru
0/0

10. ОЛЬГА (гість) 23.05.2011 00:01    
Я не впевнена, що ця пісня на слова Шевченка. Але
мені здаеться,що тільки він ці дуже гарні слова
написав: " Не можу серденько без тебе прожить, піду до циганки, щоб поворожить..." Де можна скачати пісню на ці слова?
0/0

9. оля (гість) 14.03.2010 14:17    
дуже великий вибір та багато гарних віршів!!! =)
0/0

8. М_Майданний (член клубу) 29.07.2009 22:19    
Кілька пісень на слова Т. Шевченка є тут: http://kbulkin.wordpress.com/ukrainian-songs-music-mp3/shevchenko-taras/
0/0

7. volodymyr (гість) 21.02.2009 12:56    
Duzhe dyakuju za website znajshov vchasno do Shevchenkovoho Svjyata.Cleveland, USA
0/0

6. Petro.Z (гість) 11.02.2009 17:21    
Нові пісні на вірші Тараса Шевченка
www.fata-morgana-band.com
http://www.realmusic.ru/ok1band

0/0

5. BB (гість) 02.02.2009 16:51    
Нові пісні Олексія Керекеші на вірші Тараса Шевченка
можна знайти по цйому ліньку
http://www.realmusic.ru/ok1band
0/0

4. BB (гість) 02.02.2009 16:49    
Нові пісні Олексія Керекеші
можна знайти по цйому ліньку
http://www.realmusic.ru/ok1band
0/0

3. олександра (гість) 08.03.2008 13:39    
я завітала на сайт ,шукаючи пісні на вірші Шевченка
шаше Християнсько-Культурне товариство українців в Трентіно "Разом,тут в Італії не забуваємо про свою культуру і традиціі
у квітні місяці у місті Тренто відкриють секцію української літератури
Вдячні за інформацію і пісні для нашого ансамблю.
0/0

2. Гетьман (член клубу) 09.03.2005 20:56    
...Нема на світі України,
Немає другого Дніпра,
А ви претесь на чужину
Шукати доброго добра...
Обніміте ж, брати мої,
Найменшого брата,—
Нехай мати усміхнеться,
Заплакана мати.
Благословить дітей своїх
Твердими руками
І діточок поцілує
Вольними устами.
І забудеться срамотня
Давняя година,
І оживе добра слава,
Слава України,
І світ ясний, невечірній
Тихо засіяє...
Обніміться ж, брати мої,
Молю вас, благаю!
("І мертвим, і живим, і ненародженим..." Т.Г.Шевченко)

Слава Т.Г.ШЕВЧЕНКУ!!!
+2/0

1. Marijka Hovhera (гість) 08.03.2005 12:57    
dorohi drusi ukrajinci
zyvu tymchasovo i praciuju v Italiji, v Rymi
bo tut v universytetax navchajutjsia moji trije ditej,i tomu mus platyty navchannia
natrapyla na vash sait, shukajuchy noty do pisenj Shevchenka dla Sviata
Diakuju za praciu, a jakby mohla buty korysna chymosj, pyshitj na email. Maria
0/0


  Адреса цієї сторінки: http://www.pisni.org.ua/persons/30.html

 ВХІД
Е-мейл: 
Пароль: 
  Забули пароль?
  
  ПІДПИШІТЬСЯ! ГРУПИ У СОЦМЕРЕЖАХ
FB