"Акорд" звучить особливо

У 1995 році вперше вийшов на сцену вокальний квартет "Акорд" Волинського університету ім. Лесі Українки. І вивів його доцент університету Андрій Миколайович Гордійчук. У нього особливе відчуття мелодії, пісні, зокрема народної. А ще велике бажання, щоб та пісня у найяскравішому, найбарвистішому виконанні доходила до людей. Він шукав, а потім, мов талановитий майстер, що гранить діаманти, відшліфовував голоси учасників квартету. Робить він це успішно і по сьогоднішній день.

Олег Гонтар, уродженець Кульчина, що під Луцьком, вчився у педагогічному училищі і там же співав. Микола Палій прийшов в інститут мистецтв університету після школи в Луцьку, Олександр Жданюк з Маневицького району, села Тельчі, а Андрій Зарицький народився в Києві, хоч тут його бабуся з дідусем. І кожен має оригінальний неповторний голос. Андрію Гордійчуку вдалося не просто ці голоси об'єднати, а створити ансамбль, якому немає рівних не лише на Волині, в усій Україні небагато таких. Бо коли на сцені звучать перший і другий тенори Олега Гонтаря ти Миколи Палія, вплітається у мелодію, мов квітка у вінок, баритон Олександра Жданюка і завершує її бас Андрія Зарицького, то народжується пісенне диво, яке зачіпає людські серця. Багатющий репертуар "Акорду". В їх репертуарі понад 100 творів. Це і українські народні пісні, і патріотичні пісні, і твори сучасних композиторів, і романси українські й російські, власне, пісенна класика і сучасність. І майже всі обробки народних пісень, вже знайомих мелодій створив стосовно голосів учасників квартету його керівник Андрій Гордійчук. Він щиро радіє тому, що дуже вдалі обробки зробив Олег Гонтар.

"Акорд" можна почути і на урочистих концертах, і на святах, які проводить чи то університет, чи якісь інші колективи. Напевно, немає потреби багато говорити про успіхи "Акорду", що став гордістю Волині на пісенній ниві. Досить сказати, що за сім років свого існування він став 12 разів лауреатом всеукраїнських і міжнародних пісенних фестивалів і конкурсів! Ось і нещодавно буквально за п'ять днів здобув гран-прі! Так, "Акорд" на фестивалі-конкурсі патріотичної пісні "Молода гвардія", що проходив у Луганську, члени журі з-поміж 61 учасника - а це і солісти, і квартети, і ансамблі - найкращими назвали співаків з Луцька, присудивши їм гран-прі і відповідну грошову винагороду. До речі, це вдруге лучани здобули творчу перемогу на названому фестивалі. Першим її лауреатом був нинішній викладач інституту мистецтв Волинського університету імені Лесі Українки заслужений артист України Володимир Карпось. Ще одну гран-прі привіз "Акорд" з гуцульського фестивалю, що проходив у Косово.

Радує те, що квартет знайшов підтримку в університеті, найперш у його ректора Івана Олексеюка. Після закінчення інституту мистецтв співаки залишилися там працювати у студії звукозапису, яка має все необхідне для нормальної роботи. Вони тут і репетиції проводять, і здійснюють записи своїх пісень, як і інших творчих колективів інституту та університету. Як сказав Андрій Гордійчук, не мають проблеми з поїздками на фестивалі, конкурси. Для "Акорду" завжди знаходять необхідні кошти. Має "Акорд", на своє щастя, й спонсорів. Наприклад, саме завдяки Волинському братству здійснили подарунковий запис першої касети з своїми піснями.

"Акорд" побував з поїздками в Німеччині, Польщі, із сольними концертами в Ужгороді, Івано-Франківську, Луганську, Києві і інших містах України. На даний час квартет працює у Волинській державній філармонії м.Луцька.

Не раз волинські співаки чули захоплені відгуки, що у них душа для пісні, а пісні для душі, і що вони не просто співають, а мов художники, малюють пісню. Справді, можливо як ніхто з співаків, учасники квартету дуже цікаво тембрально працюють над кожною мелодією. І тому-то таке відчуття, що образ пісні передають у барвах голосів.